Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajdaság vagy Délvidék?

Vajdaság vagy Délvidék?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az egyik megnevezést az ottaniak nem szeretik, de nem emlékszem melyiket. :O
2012. márc. 31. 15:34
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Nekem avval rohadtul nincs bajom ha egy vajdasagi magyarul beszel magyar letere kepzeld meg olyan szerbet is ismerek aki megtanult magyarul a baratai kore hatasara es ebben nincs is semmi baj szerintem.Nem nem orulnek ha jobban beszelnenek szerbul de lassan meg nem mondod a kulonmbseget annyira jol beszel szerbul...
2012. ápr. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Neked vannak szerb barataid? Ha meghivnanak mennel "slava"-jukra ???
2012. ápr. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

Nincsenek szerb barátaim.Ez meg nem rajtam mullott.Egyszer sem kértem meg őket, hogy hetedikben hazafelé verjenek össze.

Ezáltal nem is mehetek el a slavajukra.

2012. ápr. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Hat igen nalunk is voltak ilyenek sot mi is vertuk oket mert szerbek.Egyszer engem is megakartak a szerbek verni vagy 5 en kiutottem 2-ot aztan jottek meg es egy szerb allt mellem segiteni es azon en is meglepodtem az a nap ota baratomkent tartom szamon pedig mar jo sok ido eltelt azota es soha egy rossz szavat nem mondott ram es arra sem hogy magyar vagyok pedig a szerbem korantsem tokeletes..
2012. ápr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Es szerb kozepiskolaba jartam es nem azert mert Szerbia es legyunk szerbek hanem mert megakartam tanulni a nyelvet illetve tokeletesiteni mert most diplomat honositani stb. draga meg osszetett es ha mar Szerbia a nyelvet tudni kellene alap szinten legalabb szerintem ha elakar valaki helyezkedni Szerbiaban es az osztalybol sosem bantottak mert magyar voltam pedig volt ott banati szerb szabadkai szerb mindenfele max nevettek ha valamit rosszul mondtam es meg magyarul is kerdeztek mondatokat pl: "tancolunk" hogy magyar csajokat birjanak felszedni.Es rajuk is ragadt egy kis magyar egyik torokkanizsai szerb peldaul minidg magyarul kezdett karomkodni de valami borzaszto szerb akcentussal es jo pofa volt nagyon vicces :D
2012. ápr. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Délvidék = a történelmi Magyarország déli része


Délvidék = mai Vajdaság + mai Horvátország magyarlakta része + mai Szlovénia magyarlakta része


Vajdaság = Szerbia északi része


Tehát:

Délvidék ≠ Vajdaság

sem történelmileg, sem földrajzilag

(mondom ezt úgy, hogy vajdasági vagyok, és valóban ki nem állhatom, ha ledélvidékiznek, mert legyen már annyi tudása valakinek, ha nagymagyarkodik, hogy tudja, mi is volt a Délvidék...)

2012. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Ha így nézzük, akkor Vajdaság sem helyes, hiszen a szerb vajdaság területe is nagyobb volt a mainál.(többet foglalt magába, mint ma Szerbia északi része).

Amikor azt mondták a szerbekenk, hogy fiúk ennyi területet kaptok, nem kezdtek el kétségbe esni, hogy hogy nevezik el a megkapott kisebb részt, hanem maradt a régi vajdaság elnevezés.

Igy szerintem egyik területnév sem hiteles, hiszen egyik s másiknál iskiderül, hogy nincs teljes egyezés a régi és a mostani terület között.


Nem kell másokat lehurrogni kedves utolsó hozzászóló h nagymagyarkodik az illető, de ha a kettő közül kell választanom, akkor logikus hogy azt választom, ami nem idegen a népemnek.Tehát Délvidék.

2012. ápr. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Még a Délvidékről kifejtett elméleteddel tudnék is azonosulni, de Vajdaság nem ott kezdődött, hogy Szerbia északi része.Sokkal régebb óta megfogalmazták.(1848).

Nézz utána.Ha nem találsz semmit,és szeretnéd eloltani a tudatlanságod, szivesen küldök egy pár linket illetve könyvcímet evvel kapcsolatosan.Üdv

2012. ápr. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Egyébként én is onnan vagyok ahonnan te (Délvidékről), többen vagyunk mint gondolnád.
2012. ápr. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Abba lehet hagyni a faszkodást.
2012. ápr. 9. 06:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!