Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajdaságban miért sok a...

Vajdaságban miért sok a kollaboráns?

Figyelt kérdés
Felvidéken,Erdélyben gondolom ott sok az igazi magyar,és nem nagyon kedvelik őket.Oké.Nem is azt mondom,hogy útálják,de itt más a helyzet.Már lehet úgy mondani,hogy "elszerbesedtek".Pl. már azon a nyelven is írkál facebookon,meg sokszor hallom,úgymond "lesz*rozzák" Magyarországot.Miért mások az itteni magyarok a többitől?

2012. febr. 1. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Én Magyarországi magyar vagyok, mégis úgy gondolom, hogy Szerbia sokkal királyabb ország, mint Magyarország, márcsak azért is, mert nem tagjai a fos EU-nak és a szerbek nem olyan békeszerető, gyáva, mindent megtűrő mentalitású emberek, mint a magyarok.
2012. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Talán azért,mert rájöttek,hogy Trianon nem változtatható meg. Nekik már Szerbia a hazájuk. Talán az is,hogy okosabb nem harcolni a megváltoztathatatlan ellen.

Abban pedig igazuk van,ha nem szeretik Magyarországot.

Lassan már az itt élők sem tudják szeretni,mert nem tudnak megélni. Nem ok nélkül mennek el olyan sokan külföldre.

2012. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok! Én vajdasági magyar vagyok és szeretném kiábrándítani az első válaszadót abból a tévhitből, hogy Rácország jobb, mint Magyarország.


Feltételezem, hogy sohasem jártál délen Szerbiában, egy német barátom az ott élőket, csak "hegyi barmoknak" nevezi.

Az ország gazdasága a padlón hever, már évek óta. Én magyar tagozatosként végeztem el eddigi tanulmányaimat, s állíthatom, hogy mindig a szerbek voltak azok , akik betörték az ablakot, összefirkálták a falakat, vagy rosszabb esetben ideg összeroppanást okoztak az éppen őket tanítóknak. A felnőttek sem különbek, nem dolgoznak, hanem olyan szociális segélyből élnek, ami a magyarokat nem illeti meg. Egész nap, csak kinn ülnek a kávézóban, s letyefetyélnek. Feltételezem, hogy még egyszer sem vertek vagy fenyegettek meg azért, mert magyar vagy. Engem több alkalommal is meggyaláztak, de mindig büszkén álltam ki ellenük. Egy régi nevelőm szavaival élve, nekünk meg kell őriznünk azt a kultúrát, amit őseink hagytak reánk, s nem szabad helyette felvenni a Balkánra jellemző vad stílust(tisztelet a kivételnek, gondolok Görögországra)


Hogy miért van ennyi kollaboráns?

Már nem egy alakalommal feltettem magamnak a kérdést, s minden egyes esetben ugyan azt a választ találtam rá:

1.)Kommunizmus és Tito fanatizmus, azaz mi a múltat végképp eltöröljük szindróma(ha járatos vagy politikai filozófiában tudod miről beszélek)

2.) Liberális média

valamint

3.) A rácok asszimilációs törekvései.

2012. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Hát tényleg így van,ahogy megfogalmaztad.

2012. febr. 1. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Rácország"


Innentől kezdve nem tudlak komolyan venni. Te is ugyanolyan náci vagy, mint a szerb szélsőségesek, csak te magyar oldalról. Csak még a szerbeknél is rosszabb és idegesítőbb vagy, mert te az egészet egy Közép-Európaista és Nyugatimádó sznobsággal közelíted meg. A szerbek legalább büszkén felvállalják népi hagyományaikat, mentalitásukat.


A németekről meg inkább egy szót se, azok mindenkit utálnak.

2012. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vajdaságba rengeteg szerbet telepítettek be a háború után.A határokról meg annyit hogy épp Szerbia a példa rá hogy határok nem örökre szólnak, lásd elmúlt 20 év.Amúgy ilyen szempontból a felvidéki magyarokkal van a nagyobb baj, ott érzem az elszlovákosodást(híd párt).
2012. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Ez még az újvidéki értelmiség hatása. Azt hiszem, nincs 10 éve, hogy az újvidéki egyetem magyar szakján nem fogadták el a szegedi diplomát. Ha erdész lett volna a fickó, akkor a szerb főiskola elfogadta volna, de a magyar tanszék nem. Szóval elképesztő agymosás volt ott is.

Most már talán javul valamit a helyzet Zenta környékén és a kettős állampolgárság is jó dolog.

2012. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!