Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajdaság vagy Délvidék?

Vajdaság vagy Délvidék?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az egyik megnevezést az ottaniak nem szeretik, de nem emlékszem melyiket. :O
2012. márc. 31. 15:34
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
Es Vajdasag egyaltalan nem lenne eletkeptelen ha kivallna megvan mindenunk annak foldjeink kepesek vagyunk dolgozni es a politkajuk a legnagyobb baj hogy Milosevics ba' elvette az "autnomiat" szoval Vajdasag rohadtul nem autonom.
2012. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
Neha ugy csodalkozom hogy a Magyarorszagiak mondjak minidg hogy ez pedig magyar fold es konnyu nagymagyarnak lenni Magyarorszagon probald meg itt! :D
2012. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
Csak szerb bábállam lennétek. Mit gondolsz ha 30%-on áll a magyarság majd a szerbek hagyni fogják hogy a magyarok kormányozzanak? Naiv képzelgés ez. A Délvidék mindig is a magyar alföld része volt. Mostzhogy pár éve szerb lett nem jelent semmit. 1000 év többet jelent.
2012. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
Nem errol beszelek hogy feltetlenul szerbeknek vagy magyaroknak kell kormanyoznia hanem azt hogy Szerbiatol es Beograd kizsakmanyolasatol elszakadni.Az itteni szerbeknek sem jo es harcolnak ellene.
2012. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
nem hogy most magyarok uralkodjanak en vajdasagi letemre tulleptem ezen a sz*rsagon hogy most szerb csapatok meg magyar csapatok es diszkoba verekedjunk stb szerbek es magyarok is barataim legtobb ismerosom szerb es utaljak Belgrad politikajat szoval csak nektek hianyzik mar "delvidek" ugy tunik de mindenki mas kulon Vajdasagot akar ha meg mar ennyire ismertek minket gyertek le es nezzetek meg hogy minden 6.dinar jon csak vissza amit Belgradnak adunk.
2012. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
"nem jelent semmit" a faszt nem jelent semmit most komolyan szerintetek ez lesz Magyarorszag mondjuk felenk senki sem akarja...de az a lenyeg amit ti akartak ugy kell lennie.
2012. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
de figyelj mi nem rasszistazkodunk Vajdasagra nem jellemzo.Minden Vajdasagban lako embernek mindegy magyar vagy szerb vagy barmi mas elege van abbol hogy minden 6.dinar jon vissza ami lemegy az adoval.Regen autonom volt vajdasag Miloseivics idejebe de akkor is Szerbia neha nem kapott nyugdijat Vajdasag meg mindig ezert Milosevics es ejszaka alatt megfelezte az itteniek nyugdijat.Es a szerbek es meagyarok es ruszinok es mindenkinek abbol van elege hogy gurcolsz es a penzed lemegye Belgradba ahogy egy krapek nem dolgozik kiul a kavezoba egesz nap mi itt eszakon 300 euroert dolgozunk egyfolytaban ok csak ulnek a kavezoba komotosan.Vajdasagi penzt vajdasagi kasszaba akarunk ez olyan nagy keres ??? Most kezdte el vegre Vajdasag a harcot nem biztos hogy megadjak a "szerb szovetsegi koztarsasagot" ami egyenlo Szerbia es Vajdasag-kent dolgozna de legalabb probalkoznak remelem ez mar igy mindenkinek ertheto...
2012. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

Bata te egy barom vagy.

Én is DÉLVIDÉKI magyar vagyok, és nem vajdasági.Azt meg nem értem hogy miért irod azt, hogy a többség nem szeretné hogy visszacsatoljanak minket Magyarországhoz?

Te egy tanulatlan tapló liberális lehetsz.Mi nem vajdaságiak vagyunk, hanem magyarok.Szerinted az a 140 ezer magyar, aki feliratkozott a magyar névjegyzékbe mind vajdasági?

Kedves kérdező, ne higyj ennek a Bata Zoard félének.

Igen én felveszem az állampolgárságot, de mégsem települök át Magyarországra.

Ennek a Bata zoardnak az lehet a baja, hogy vegyes házasságból született és nem alakult ki az identitástudata.

Ráadásul egy olyan szerb pártot támogat, aki sosem védte a magyarok érdekeit.

A Vajdaság kifejezést a szerbek találták ki az 1848 as forradalom idején, konkrétan ekkor kiáltották ki a szerb vajdaságot, ami sokkal nagyobb területet ( egész bánságot és baranyát) magába foglalta, ezért már ebben sem stimmel a megnevezés, ráadásul ehhez a névnek a magyaroknak semmi köze.

Régen a török hódoltságig alvidéknek hivták a területet, majd végvidéknek, és a 18 sz közepétől délvidéknek.

Aki ismeri a történelmet, az a szájára nem veszi a Vajdaság nevet.

2012. ápr. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

20 01 es válaszoló.

Igazad van, csak az olyan bezárt fejűek gondolják azt , hogy ami ma van az a végleges.92 év vs 1000 évről van szó.

Én már rég túltettem magam az ilyeneken.Nem őket kell meggyőzni, mert ha úgymond mi nyerünk ők csapódnak hozzánk, nincs elképzelésük, véleményük.

Mivel van a családomban tanárember, tudom, hogy ahogy az előző néhány hozzászólásáról megismert Bata nem magyar nyelvű iskolába járt, ennél fogva nem kell csodálkozni ha ostobaságokat ir...

2012. ápr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

15:34- es hozzászólónak:

Ilyenkor én is felhúzom magam, hiszen 1944 ben az én családomból is elpucoltak 5 embert.Az egyik szerb gyilkos tavaly halt meg párnák között...

Sokan foglalkoznak evvel a témával.

B.Z milyen extrémekre gondol?

Ezek szerint aki újra Magyarországhoz akar tartozni az rasszista?

Oké, délvidéken sok kisebbség él, nevezze mindenki úgy a területet ahogy akarja.De mi, Délvidéki magyarok azért ne használjuk a Délvidék kifejezést, mert mások nem értik?

B.Z akkor menj el a szerbek által is elnevezett horvátországi krajinába, és mondd meg a horvátországi szerbeknek, hogy ne használják a karjina kifejezést, mert a horvátok nem értik.(aki nem ismerné : amikor 1991 es horvátországi háború során Arkan és Seselj tömeggyilkosok elfoglaltak egy horvát területi egységet, elnevezték Krajinának,nekik az Krajina)A horvátok sosem mondanák azt arra a területre hogy Krajina, mivel az idegen számukra, pont annyira mint nekünk délviféki magyaroknak vajdaság.

Én mindig tényekkel bizonyitékokkal támasztom alá a mondandómat, bata zoarddal ellentétben, aki jó LDP-s módjára üresbe beszél.

2012. ápr. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!