Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajdaság vagy Délvidék?

Vajdaság vagy Délvidék?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az egyik megnevezést az ottaniak nem szeretik, de nem emlékszem melyiket. :O
2012. márc. 31. 15:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk magyaroknak Délvidék hiszen országunk déli része volt amíg el nem rabolták a szerbek. Pedig csak 30% körül álltak a területen. A Vajdaság csak egy szerb elnevezés azért mert ez utal erre [link] Amúgy a szerbeknek közük sincs a területhez azon kívül hogy befogadtuk őket a török elől ők erre ők többször lemészárolták a magyar lakosságot (1849, 1944-45).
2012. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Az itteni (vajdasagi) magyarok nem szeretik a Delvidek elnevezest ugyhogy csak vigyazz...
2012. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. ápr. 2. 15:40
 4/52 anonim ***** válasza:
33%
Okes akkor politizaljunk :D azert nem szeretjuk mert nem akarunk Magyarorszaghoz ttartozni + vajdasagban sok kisebbseg el akik horvatok ruszinok stb. ok nem tudjak delvideket.Vajdasagnak hivjuk de nem azert mert imadjuk az osszes szerbet de csakis Vajdasag megnevezest szeretjuk.Minden vajdasagi neveben beszelhetek hogy kulonallo Vajdasagot szeretne (!) Magyarorszag es Szerbia NELKUL (!) :D jol ellenne az orszag mert minden penz per pillanat Beogradnak (Belgradnak) folyik be.Remelem kielegito valaszt adtam.
2012. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Hát, ennek nem sok esélye van. :)


Viszont én inkább találkoztam olyanokkal, akik örülnének egy visszatérésnek.

2012. ápr. 3. 00:31
 6/52 anonim ***** válasza:
50%
Hidd el kevesen vannak.Valami extrem emberek lehettek.Mert senki sem akar mar egy orszaghoz sem tartozni most van ez a "csinaljunk szerb szovetsegi koztarsagot" finta megy de szerbek ugysem fogadjak ela VMSZ-nek meg faj ra a fasza.Es nem tudom kikkel talalkoztal de Magyarorszagnak senki sem orulne hidd el nekem itt elek 17 eve talan csak jobban tudom milyenek vagyunk mint te.
2012. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
Aki annyira magyarnak erzni magat megcsinalja az allampolgarsagot es atkoltozik.De meg 1x elmondom mivel Vajdasagban korantsincs annyi magyar mint volt es boszniaiak es horvatok meg ruszinok is szaporodnak es 6 hivatalos nyelvunk van ezert ez mar soha az eletben nem lesz Magyarorszag hamarabb lesz kulonallo Vajdasag de erre sincs sok esely.
2012. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
De azert a LSV-vel vagyunk :D ami a szocialdemokrata vajdasagi part akinek mindegy szerb magyar horvat boszanac vagy-e a lenyeg hogy vajdasagi penz vajdasagi kasszabe ne Belgradba menjen...
2012. ápr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
50%
Elég szomorú hogy így gondolkodnak egyes délvidékiek amikor 1944-45-ben még baltával indultak a magyar lakosság ellen a szerbek. Úgy látszik a szerb agymosás elérte a hatását. Soha nem lesz önálló Vajdaság mert életképtelen, az ottani őslakosság a magyar mindegy hogy hányfajta nép lett betelepítve akkor is magyar föld.
2012. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
De most szerinted az lenne jobb ha annyira hangoztatnank hogy igen es ez magyar fold akkor szerinted megvaltozna ?? annyira magyar fold hogy a lakossag 30%leka magyar es legtobbjuk perfekt beszel szerbul.Elmennel Szabadkara minden magyar tud szerbul es milyen agymosas ez mar kerlek ?Egyszeru beletorodes hogy ez sosem lesz Magyarorszag mar !
2012. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!