Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy a mai mesék ártalmasak a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Persze erőszakosak, agresszívak, ezeket nem tagadom. Na de ha kicsit is logikusan gondolkozunk, gyakorlatilag nem volt olyan generáció aki így vagy úgy ne agresszivitásban nőtt volna fel. Világháborúk, polgárháborúk, vagy csak egyszerűen a középkori kínzások, kivégzések melyek a nyílt terepen zajlottak le. Voltak olyan csaták, ahova 11-12 éves gyerekeket küldtek harcolni. És azokat a gyerekek a saját bőrükön tapasztalhatták meg a brutalitást. Ergo vagy az összes gyerek agresszív volt a múltban, vagy a mai mesék nem is annyira ártalmasak. Vagy hogy is van ez?


A kötekedőknek írnám, hogy én a Gumimacikon és már hasonló meséken nőttem fel és soha nem tagadtam, hogy a mai gyerekeknek is inkább azt kellene nézni!


2012. márc. 29. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én nem azt mondom, h erőszakosak, hanem hogy rendkívül gagyik, bár a Tom és Jerry gagyi és erőszakos is egyszerre, de egy Magyar népmeséket, vagy Vukkot bármikor nézetnék a gyerekemmel
2012. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ebben a témában két véglet találkozik, legalábbis úgy veszem észre (tisztelet a kivételeknek!!!). Egyik fele bármit meg enged nézni a gyerekének, legyen az végtagszabdalós anime vagy bármi más.

Akkor ott az a véglet, akik túlaggódják a dolgokat. Pl. láttam pár éve a minimaxon egy feldolgozott Piroska és Farkast. A farkas nem megette a nagymamát és Piroskát - bezárta a szekrénybe és persze a farkast nem lelőtte a vadász - elkergette. Mintha a gyermek halálra rémülne, ha a rendes verziót mesélnék el neki... Mert ugye sok szülő így is meséli, egy cenzúrázott, erőszakmentes történetet ad elő.

Némelyik mai fejlesztő rajzfilm is egy agyrém...

Meg kéne találni az arany középutat. Én pl. eldöntöttem, ha lesz gyermekem, régi Disney rajzfilmeket és rajzfilmsorozatokat fog nézni, meg Hannah&Barberát. Ilyen Dora, a felfedező meg hasonló baromságokat biztosan nem.

2012. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Én már régen nem foglalkozom vele.

Én gyerekként a "no megállj csak" (Ну Погоди) mesén nőttem fel.

Vagy az Óz a nagy varázslón.Vagy ott volt a Vitáz László bábjáték. Mégsem lettem vad vagy durva.

A fiam imádta Tom és Jerryt vagy a gyalog kakukk vagy a "Jaj! A szörnyek: Füli,Büdi és Pálcika" mesét.Ma 20 évesen Angliában tanul,és nem lett vad vagy erőszakos..

Én csak mosolygok amikor egy unatkozó emberke kitalálja,hogy milyen mesék váltanak ki agressziót vagy milyen óvodás dalok mutatnak rá a szexualitásra..Jobb dolguk nincs is..

2012. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igazából én úgy hiszem, hogy a gyerekeknek igen is találkozniuk kell az agresszivitással, viszont fontos, hogy tudatosuljon bennük, hogy az rossz. Mert ha most belegondolunk gyakorlatilag az összes mese például az említett klasszikus Disney mesék is, a jó és a rossz összecsapásáról szólnak, így vagy úgy. Viszont mindig az a vége, hogy a jó győz, tehát a gyerekekben rögzül az, hogy a gonoszság mindig alul marad, nem éri meg gonosznak lenni. És az az igazság, hogy nagyon sok (nem mindegyik) mai mesében is megfigyelhető az, hogy egyértelműen kiderül, hogy a gonosz nem követendő példa.


Ezzel szemben, pl a középkorban cirkuszt csináltak egy nyilvános kínzásból. Épp tegnap akadt a kezembe egy érdekes cikk a középkori kínzómódszerekről. Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy a Fűrész meg hasonló filmek eltörpülnek ahhoz képest, pedig a középkor elég valóságos volt (ellenben a filmekkel!). Kisgyerekek nézték végig, ahogy embereket fűrészelnek ketté, szurkálnak összevissza stb (nem részletezném). Még sem voltak akkoriban agresszívak a gyerekek, legalábbis nem csináltak akkoriban akkora problémát a dologból, mint ma. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki nézze bátran a mai meséket, no nem, de semmivel sem agresszívabbak a mai gyerekek, mint 50, 100, vagy 500 évvel ezelőtt.

2012. márc. 29. 21:32
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem mondanám bajnak, de nekem furcsa, hogy a szülők nem értik a különbséget a mese és az animációs film közt. Ez főleg akkor érdekes, amikor elviszik a gyereket a Shrek-re, ami animációs film, és pont azoknál a részeknél nevet fel a gyerek, ahol NEM kéne. Csak azért, mert színes, nem jelenti azt, hogy gyerekeknek készült. Legalábbis nem olyan kicsiknek. Pl. 60-as évekbeli filmekre utalnak vissza benne, amit szerintem lehet, hogy sok felnőtt sem látott, nemhogy a kicsik.
2012. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló!

Ebben teljesen igazat adok neked :) én Alice in wonderlanden voltam, amit nem igazán neveznék kisgyerekeknek valónak, mégis több volt ott a 6-7 éves forma gyerek, mint az idősebb. Persze szülőkkel.

2012. márc. 29. 21:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Vannak, akik mindenben rejtett szexualitást látnak. Egy gyermek nem így működik, én is újranézve pár rajzfilmet, másként látom, mint ártatlan gyerekként. Túlbonyolítják...

Pl. az olyan meséket is elítélik ezek, mint a Tom és Jerry. Mi néztük kiskorunkban, mégsem jutott eszembe, hogy fejbe vágjam a bátyám egy üllővel, mert akkor furi lapos feje lesz, mint Tomnak, majd 2 mp múlva visszaváltozik. :)

2012. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha a Gumimacikon nőttél fel, akkor kb olyasmi korú lehetsz mint én (én 23 leszek lassan) és anno azon akadtak ki, hogy a gyerekek a Dragon Ballt nézték, és voltak olyanok akik kiugrottak állítólag az ablakon, meg agressziót láttak benne, meg azt hitték hogy tudnak repülni meg ilyesmi. Mivel én lány vagyok, nem volt a kedvencem a DB, de azért láttam belőle részeket, és semmi bajom nem lett tőle. Vagy pl ott volt a kengyelfutó gyalogkakukk, akit a farkas mindenféle módon próbált megölni: ráejtett dolgokat, lelőtte, ágyúval célzott rá stb és ettől sem lett semmi bajom. Szerintem csak a felnőttek gondolják azt hogy annyira meg kell kímélni a gyerekeket. Jó, nyilván előfordulhat hogy agresszív lesz a gyerek (de szerintem azoknak a gyerekeknek már alapból van valami gond a fejükben) egy normális gyerekre nem lesz rossz hatással. Meg pl nekem soha sem jutott eszembe hogy összekeverjem a rajzfilmet a valósággal...Nekem ha gyerekem lesz én is Disney meséket fogok vele nézetni (persze saját szórakozásra is :) ) csak azzal meg az lesz a gond hogy akkorra azok már elavultak lesznek, most is valami H2O-ról hallottam ovisokat beszélgetni...De tényleg az új rajzfilmek már nagyon gagyik, látványra.
2012. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem minden attól függ,hogy mennyire érzékeny a gyerek.Én nagyon túlérzékeny vagyok és voltam akkor is,így nekem minden megártott,a Tom és Jerry elől pl sírva rohantatm el.De mostmár úgy vagyok vele,hogy tök mindegy,nem kell csukott szemmel járni.Aki ilyen érzékeny,azt nemcsak az viseli meg,amit a tévében lát,hanem az is,amit a szomszédasszonytól hall.
2012. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De aki túlérzékeny az amúgy sem fog ilyen meséket nézni!


Igen én is néztem Dragon Ballt a bátyámmal és egyikünknek sem lett semmi bajunk. De tetézzük, néztünk Cartoonon Bátort, Billy és Mandy kalandjait és még lehetne folytatni. Egyikünkre sem lehet mondani, hogy agresszívak vagyunk, sőt. Szerintem itt inkább a neveltetés jön elő. Ha a szülő elmagyarázza a gyereknek , hogy az rossz, nem a valóság, akkor a gyerek is úgy fog tekinteni az ilyen dolgokra. De az a gyerek, aki egész nap ül a TV előtt, a szülei nem törődnek vele, sőt még adott esetben azt is látja, hogy az apa veri a feleségét azt megértem, hogy agresszív lesz. De azért nem kéne a mai meséktől annyira megijedni. Ez régebben sem volt jobb.

2012. márc. 29. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!