Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megy el minden erőtök a...

Nem megy el minden erőtök a gyerekekre és a háztartásra?

Figyelt kérdés
Nekem nincs erőm magamra. Mi lesz így velem? Már azt sem tudom, hogy mit akarok az életemtől, ami magamat illeti. Persze, a családomat, majd egy normális munkát...de ennyi lenne? Más is van úgy, hogy nincs ereje és elalszik este és ez így megy hónapok óta? Mit tehetnék, hogy változzon a helyzetem?
2009. okt. 13. 09:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Aki gyereket és családot vállal, annak számolnia kell azzal, hogy az első pár év az áldozatról és odaadásról szól. Később majd javul a helyzet, de most még el kell tekinteni az önös érdekektől.
2009. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

én a múltkor már átmentem sztrájkolóba, férjemmel megbeszéltük, hogy én ugyan most elmegyek fodrászhoz meg manikűröshöz, mert már nem bírom az állandó robotot és hogy nem fordítok magamra elég időt. Levágattam a hosszú hajamat rövidre, befestettem vörösre és máris változott valami:D

Tanács: lásdd be: hiába a gyerek a legfontosabb az életedben, mégiscsak a Te életed és igen is tessék néha sztrájkolni! Ez akkor a legjobb ha van partnered hozzá. Néha ő is tehermentesíthet!

2009. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

A dolog szerintem fordítva működik. Adj időt és erőt magadnak és lesz erőd minden másra is.

Ahogy előttem szóló is írta , menj el fodrászhoz, barátokkal kikapcsolódni, a pároddal egy romantikus hétvégére.

És utána lesz erőd a mindennapokhoz is, a gyerekekhez is és ráadásul kiegynsúlyozottan, jókedvűen.

2009. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg sok odaadás kell e gyerekekhez, és nem csak néhány, hanem sok sok évig!Anyukám ötünket nevelt fel úgy, hogy soha nem sztrájkolt, nem panaszkodott!Mikor én (legidősebb)voltam 7 éves, akkor a húgom 5, másik húgom 2 és az öcsém újszülött...rá 7 évvel megszületett a második öcsém is. Nem volt egyszerű dolga ennyi picivel,de gond nélkül felnevelt minket, odafigyelt főállású anyaként otthon volt, vezette a háztartást, segített a tanulásban, takarított,stb. Kb 21 éve otthon van és friss, fiatalos,senki sem mondaná meg, hogy 5 gyereket szült!Mikor nagyobbak lettünk mi lányok, velünk járt el kozmetikushoz, manikűröshöz. Persze voltak nehéz időszakok,(amiket már utólag mesélt el, mikor én is felnőtt lettem)de soha nem éreztük volna, hogy nyűg lenne neki otthon lenni!Neki jóformán az egész élete rólunk szólt és szól, most már várja az unokákat, mert én meg a húgom már férjhez mentünk.Csak azért írtam le, mert így is lehet élni az életet, és ez nem azt jelenti, hogy az anyukának nincs élete, hanem hogy a családja az élete!

Csak manapság nem nagyon elfogadott dolog a sikeres családot az anyukák karrierjének betudni!Pedig igenis a család vezetése is egy kihívás, amiben karriert lehet elérni!!!

2009. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%
10:04 es vagyok még annyit elfelejtettem, hogy szüleim, mióta megszülettünk tehát 25 éve, talán kétszer vagy háromszor voltak kettesben vacsin vagy akárhol, és mégis boldogok, minden jól megy!!!26 éve boldog házasok!!mindig úgy voltak vele, hogyha már mennek valahova, akkor kicsit többet rászánnak és megyünk mi is velük!
2009. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 4. Nagyon tiszteletreméltó, amit Anyukád véghezvitt igen. De! Ne hasonlítsunk össze embereket! Nem mindenkinek ugyanolyan hatalmas a tűrőképessége! Igenis, ha úgy érzi valaki, hogy nem bírja a robotot (szerintem rengeteg kisgyerekes, nagyobb gyerekes anyuka és dolgozó apuka így van vele), akkor tessék kikapcsolódni, ez lehet akár egy séta, egy fagyi, egy fél óra meleg fürdő gyertyafényben, egy vacsora a társával stb. Millió egy lehetőség, most a romantikus hétvégét nem biztos, hogy meg lehet valósítani, attól függ, van-e segítség a gyerekekre, illetve mekkorák a gyerekek, nyilván pici babánál nem lehet. De mindenki jobban jár, ha nem egy kimerült, morgós anyuka fogadja otthon, foglalkozik vele, hanem egy kipihent, boldog anya! Ezt mindenki vegye tudomásul, hogy emberek vagyunk és különböző tűrőképességgel. Lehet, hogy a kérdező már megőrül a robottól, de ezért nem szabad megszólni. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsó nagyon szépet írt, tiszta libabőr lettem tőle!!!
2009. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, 4.vagyok és nem leszólni akartam a kérdezőt(pedig úgy látszik valaki nagyon a szívére vette, jól le is pontoztak) természetesen tudom, hogy mindenkinek más a tűrőhatára, csak le akartam írni, hogy van ilyen is.Csak azért mert szerintem van olyan szülő is, akinek lenne energiája, csak a társadalmi elvárások illetve a média negatív befolyása miatt ki van, ha otthon kell lenni!De ezt sem a kérdezőre értem!bocsánat, ha egyáltalán nem volt ideillő a válaszom, nem akartam megbántani a kérdezőt, csak feljött bennem, mikor olvastam a válaszokat, és gondoltam leírom.De hagyjátok figyelmen kívül, ha úgy tetszik, nem akartam felháborodást okozni, nem akartam leszólni senkit!
2009. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindenkinképp egy kis pihenés... úgy érzem te mindenben nagyon teljesíteni akarsz! És lehet lelkiismeret furdalást érzel ha nem teljesíted őket! De igazán néha félrerakhatod a dolgokat. Bármi lehet ez: Megbeszéled a társaddal, hogy ma szeretnél pihenni. Igazán ő is kibírhatd egy napot egy héten. Tessék elmenni úszni, szaunázni vagy bármi amit szeretbél csinálni, egyedül esetleg társaságan. Ne ess depresszióba. Az élet apró örömök nélkül mit sem ér! És te biztos meg is érdemled. Szóval kötelező egy napot beiktatnod ami csak a tiéd!!!!!!!!! Sok pusszi! És fel a fejjel! Egy jó kapcsolatban mind a két félnek kijár egy kis kikapcsolódás! :)
2009. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Manapság ki engedheti meg magának, hogy ne dolgozzon, hanem csak otthon legyen? Akik gazdagok és van pénzük.

Manapság egy nőnek ugyanugy foglalkoznia kell az 5 vagy x gyerekével és a háztartással, de a napi 9 óra munka után.

Anyukádnak mázlija volt, hogy apukád eltartotta és semmivel nem kellett az anyagiakhoz hozzájárulnia, hanem az otthoni munkákat csinálhatta csak meg veletek foglalkozhatott. Ráadásul még gondolom igénye se volt másra, csak arra hogy a családnak és a háztartásnak éljen, különben másban is kipróbálta volna magát, neki elég volt csak ez.

2009. okt. 13. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!