Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megy el minden erőtök a...

Nem megy el minden erőtök a gyerekekre és a háztartásra?

Figyelt kérdés
Nekem nincs erőm magamra. Mi lesz így velem? Már azt sem tudom, hogy mit akarok az életemtől, ami magamat illeti. Persze, a családomat, majd egy normális munkát...de ennyi lenne? Más is van úgy, hogy nincs ereje és elalszik este és ez így megy hónapok óta? Mit tehetnék, hogy változzon a helyzetem?
2009. okt. 13. 09:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
69%
Csak úgy megjegyzem a kérdező utolsó szólásához:Én 3 gyermeket neveltem úgy,hogy dolgoztam mellette,a gyerekeket vittem bölcsibe-oviba,este pedig ott volt a háztartás.Csak 5 hónap volt a gyes,és nem volt más választásom,mint az én korosztályomban a legtöbb nőnek.(gondolom a kérdező anyukájának is.)Akkor még nem volt ennyi háztartási gép,nem volt elbobható pelenka stb.Általában éjfélkor feküdtem,és 5-6 órakor keltem.A férjem nem sokat tudott segíteni,mert reggel 6-ra járt dolgozni,és este pedig maszekolt,hogy legyen önálló lakásunk.Igaz,hogy az én korosztályom nem töltötte minden percét a kisgyerekkel.Két evés között elvolt az ágyában,a járókában stb.A házimunka mellett énekeltem,este mikor hazamentem,játszottunk együtt egy kicsit.Amikor meg lefektettem őket,aludtak reggelig,mert már pici koruktól így szoktattam őket.Azért ha fodrászhoz akartam menni,akkor a párommal megoldottuk,vagy az anyósom jött el hozzánk (melesleg ő is dolgozott ).A gyerekeim egészségesek testileg és lelkileg is.Jól kell beosztani az időt,és akkor jut mindenre,ami fontos.Szórakozni mi sem tudtunk elmenni,mert a gyerekek és a házimunka lefoglalt,de ezt természetesnek vettem,amikor gyerekeket vállaltunk.A "társaság" pedig megvolt a kollegák-kolléganők személyében.Így élt ezelőtt 25-30 évvel a legtöbb nő,és mégsem panaszkodott.
2009. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Most akkor istenítselek vagy minek panaszkodsz itt, hogy te aztán nem szórakozhattál?

A mai nő nem az típus, aki azt mondja, hogy igen, ő feláldozza magát az oltáron és csak szülőgép, házicseléd és munkás.

És ki jófene mondta nektek, hogy az a bajom, hogy nem szórakozhatom nagyokosok????????

2009. okt. 13. 10:43
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy hány gyereked van és mennyi idősek?
2009. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

70-ért magánba, az kitartatja magát az állammal....és nem adófizető állampolgára az országnak...

A védőnő ha jön, mondja, hogy ha hagyom a gyereket magára az ágyában, akkor az kínzás és megnézhetem milyen felnőtt lesz, mert le lesz maradva a kortársaitól és kudarcélményei lesznek...az a szint, ami elég volt hajdan nekünk, az édeskevés lesz a jövőben...

Ráadásul, aki nem beszél a gondolatairól az vagy nem is érzi szükségét, vagy később felrobban benne és beteg lesz tőle...

Kollégák? Ugyan? Ki kérlelte a főnököt, hogy küldje rám a tb-t amikor itthon feküdtem az ágyban terhesen, mert felkelni se tudtam? Ezektől mit várjon az ember? A kollégákba nem lehet bízni, amint lehet suttyomba hátbatámadják az embert. Persze manapság ez is lehet, hogy másképp volt.

2009. okt. 13. 10:52
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó hozzászóló! Te sem veszed azt figyelembe, hogy különbözőek vagyunk, mindenki mást és mást bír, illetve ha már itt tartunk, az sem mindegy, mennyire nehezen kezelhető a gyerek, mekkora háztartást kell vezetni. Ne ítélkezzünk már! Ha Neked 3 nehezen kezelhető gyereked van és egy hatalmas palotád, aminek a háztartását vezeted, emellett dolgozol és nincs segítséged, az becsülnivaló és tiszteletre méltó, DE NEM MINDENKI ILYEN! És azzal nem segítesz a kérdezőnek, ha csak leírod, hogy Te mi mindent meg tudsz csinálni, úgyhogy Ő is maradjon csöndben.....
2009. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
1 és nincs 1 éves. Tudom, hogy másokhoz képest béna vagyok, de akkor is elfáradok estére úgy, hogy csak a háztartással és a gyerekkel foglalkoztam.
2009. okt. 13. 10:55
 17/30 anonim ***** válasza:
60%

Már bocs, de mit sajnáltatod itt magad meg szólogatsz be bunkón azoknak, akik meg tudják oldani a teljesen természetes dolgokat anélkül, hogy önsajnálatba kezdenének, hogy "mi lesz így velem", "nincs erőm magamra", "mit tegyek"? Miért mit gondolsz távgyógyítással küldünk neked időt vagy mi? Ha te nem tudod megoldani, akkor ki?

Nők milliói tudnak lavírozni a munka a gyerek és a háztartás között, és nem siránkoznak, meg szólogatnak be másoknak, akik felvilágosítják őket, hogy ez természetes.


Ja és képzeld nem csak a gazdagok engedhetik meg maguknak, hogy otthon legyenek. Például én is itthon meresztem a seggem, amikor épp nem tanulok és a férjem Magyarországon átlagosnak nevezet, valójában szar fizetéséből élünk, marhára nem vagyunk gazdagok.

2009. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is 1 van, aki 1 év alatti. Sokszor érzem, hogy fáradt vagyok, de ez is csak 1 időszak. Így kell felfogni. Nem fog ez örökké így lenni. Most nehéz, de majd lesz azért könnyebb is. Nem tudom, hogy minden nap főzöl-e, de pl. csinálhatnád azt, hogy csak minden második nap főzöl, a takarítás nagy részét hétvégén csinálod, mikor a férjed tud a gyerekre vigyázni. Mi így csináljuk, mert a férjem nincs itthon hétköznap.
2009. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, a 4.válaszoló vagyok, és nem vagy béna!Egyre jobban bele fogsz jönni, nem leszel kimerült, több időd lesz magadra!Tényleg mindenki más!De azért a 10:43as hozzászólás sokat elárul rólad, és a hozzáállásodról...na mind1....
2009. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

10:56osnak teljesen, 100%osan igaza van!!!!!

Az én anyukám sem azért maradt otthon, mert megengedhette volna magának, hanem mert így alakult, meg kiszámolták, hogy ha a lehetőségekhez mérten elment volna dolgozni, akkor rosszabbul jártak volna, mintha otthon marad!Szóval otthon dolgozott, varrt, ha volt mit, mellette mikor hazajött apukám a munkából késő éjszakáig segített neki a másod munkájában.Hajnali 4kor kelt, hogy ki legyenek mosva a pelenkák.Mikor 4en voltunk már főállású anya volt, onnan jött valamennyi pénz, és csak a közelmúltban alakultak úgy a dolgok hogy nem kellett visszamennie dolgozni, mikor a legkisebb öcsém sulis lett.Addig nem azért volt otthon, mert megengedhette!Hanem mert így akarták apukámmal!És ezeket nem leszólásból írom, hanem mert gondolom abból is tudsz erőt meríteni, ha látod, hogy vannak mások, akiknek több gondjuk van, amit meg kell oldani!

megint a 4.válaszoló voltam.

2009. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!