Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megy el minden erőtök a...

Nem megy el minden erőtök a gyerekekre és a háztartásra?

Figyelt kérdés
Nekem nincs erőm magamra. Mi lesz így velem? Már azt sem tudom, hogy mit akarok az életemtől, ami magamat illeti. Persze, a családomat, majd egy normális munkát...de ennyi lenne? Más is van úgy, hogy nincs ereje és elalszik este és ez így megy hónapok óta? Mit tehetnék, hogy változzon a helyzetem?
2009. okt. 13. 09:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%
miért törölték 10:56osat???nem értem!Ennyi erővel a kérdező kommenjét is lehetne törölni, mert szerintem ez is eléggé sértő:"A mai nő nem az típus, aki azt mondja, hogy igen, ő feláldozza magát az oltáron és csak szülőgép, házicseléd és munkás. " Aki otthon van, annak miért kéne egyből házicselédnek lennie????Ez durvább, sokkal durvább, mint amit 10:56os írt!!!!!Lehet lepontozni!
2009. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
off: nincs törölve a 10.56-os, csak pipáld be a nem hasznosnak ítélt válaszokat....
2009. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
hú micsoda parázs vita alakult itt ki. A kérdezőnek: abból amilyen stílusban írtál a hozzászólóknak én azt javasolnám, hogy keress fel egy pszichológust, mert úgy tűnik gondok vannak veled, igen. Itt próbálnak neked emberek segíteni, tanácsokat adni, te meg nekikugrasz? Ejjj....
2009. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
ja értem, köszi!!!!Akkor én a kérdező kommentjét is a nem hasznos válaszokhoz, sőt a sértő, degradáló megjegyzésekhez tenném!!!!!
2009. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az a probléma, hogyha ilyen stílusban, ilyen felfogással éled a napjaid, akkor valószínű ezt az örjöngést is átveszi a baba. És tényleg nem hagy neked nyugtot.


Azt pedig marhára nem értem, hogy kértél itt egy tanácsot. Több ember, aki már felnevelt gyereket, nem is egyet ajánlotta, hogy te kapcsolódj ki és akkor lesz erőd másra is.

Erre te válaszként a kommentedben elkezdesz höbörögni.

Kétlem, hogy ennek bármi értelme lenne. Akkor mi a csudának vagy kíváncsi a véleményünkre?

2009. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

... mivel 89%van olyan válaszok érkeztek, hogy én csak ne panaszkodjam a pitiáner problémámmal( bár nem tudom, hogy akkor minek való a kérdésfeltevős oldal, talán csak arra,hogy elmagyarázzák a hogyan kell krumplit főzni szintű szaktanácsokat), mert bezzeg én meg az anyám....hát akkor bezzeg ti meg az anyátok egy fasza csaj, bár én sose várnám el a páromtól, hogy kitartson engem és a gyerekem évekig és a gyerekeimre fogjam a munkától való távolmaradásom a kiskori koruk után és nem vagyok képes az alvás nélkül robotra sem, mert ugyfest gyenge és nem házi típus vagyok


Nincs kedvem szórakozni sem a fáradtságtól. Fogalmam sincs arról sem, hogy mi szórakoztatni.

2009. okt. 13. 16:38
 27/30 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértem, hogy estére már hulla fáradt vagy. Nálam is pont ez a helyzet, és az ismerős kismamák körében még rengeteg helyen. És nem azért, mert mi olyan nyafogós generáció vagyunk, és a 30 évvel ezelőtti anyukák meg olyan faxa csajok voltak, akik mindent jól csináltak.

A gyermekorvos mondta, hogy 15 éve, mikor elkezdett praktizálni, a csecsemők a kórházban egész nap aludtak, most meg az újszülöttek mozgása, ébersége, tárgyak szemmel követése az egy hónaposokéval egyenlő szinten van. Felgyorsult, stresszes világunkban (amikor a főnök leellenőrizteti a tb-vel a táppénzest a terhesség alatt)és megszűnnek a munkahelyek a Gyes alatt, a magzatot is sokkal több inger éri. Rengeteg a nem alvó kisbaba. Nem csupán szoktatás kérdése. Könnyen beszél az, akinek olyan nyugodt idegrendszerű csecsemője van, h. pár hetes kora óta átalussza az éjszakát. Ja, régen betápszerezték őket. Szinte nincs olyan osztálytársam, akit szoptatott volna az anyja.

És igen, vállaljuk, hogy mi nem hagyjuk a kiságyban sírni a gyereket, nincs is el 2 evés között a kiságyban. Nem csodálom, h. bepötszentél az előző generáció hozzászólásától. Ne hasonlítsuk össze a mai gyerekeket a mi generációnkkal. Az anyukám, aki 4 gyermeket nevelt fel és érettségi óta bölcsődei gondozónő ugyanazon a munkahelyen, átlátja, h. mennyit változtak a csecsemők egy generáció alatt. Meg még egy páran az ő korosztályából.

A gépesített konyha meg nem csinálja meg helyettünk a házimunkát. Aki lelkiismeretes, mindennek meg akar felelni, igen is totál kimerül estére, nem hogy egy filmet nem tud elalvás előtt megnézni, de 2 oldal olvasás után is leragad a szeme.



A kérdező persze, h. nem bulizni vágyik, gondolom már annak is örülne, ha egyszer kipihenhetné magát.

De később könnyebb lesz, a pici majd átalussza az éjszakát, addig meg citromfű tea Neked is,mert a kimerültségtől ingerült vagy, és ezt a pici megérzi. A védőnőnek igaza van, bele tud fásulni a gyerek a sírásba, egy idő után már nem hív, ha rájön, hogy otthagyod, de bátortalan, önbizalmatlan, visszahúzódó személyiség fejlődik belőle. Az ingerszegény környezet meg tanulási zavarhoz vezet. Szakemberként írom,de olvashatod Ranschburg Jenőtől is.

Szeresd,próbálj sokat játszani vele, a házimunkára fordított időt rövidítsd le ügyes praktikákkal. (Mint a 2 naponta főzés, lefagyasztás stb.)Most kell összeszedni magad, mert másfél évesen, ha kipakolja a szekrényeket, egy újabb nehéz időszak következik. Kitartás.

2009. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat is, csak tegnap csak arra tudtam koncentrálni, hogy: beírom ide, hogy mi a problémám és miért nem vagyok elégedett a saját "teljesítményemmel" és nem örülök annak, hogy annyira kifáradok, hogy nincs a páromra és magamra erőm...erre kapok még egy negatívságot,arról visszajelzést, hogy tényleg nem vagyok elég jó másokhoz képest, mert bezzeg más több gyerekkel ugyanezt vígan mosolyogva energikusan megoldja. Nem tudom, hogy nekik honnan volt erejük, mindenesetre szedem a vitamint.

Az én babám nem alszik. Nappal jóformán semmit, talán 2szer 20 percet. Voltunk dokinál, azt mondta, hogy kutya baja, neki ennyi az alvás igénye. Éjjelente többször ébred. Lehet, hogy gáz, hogy nekem több az alvásigényem, - vagyis a testemnek, mert most az irányít jobban, mert kifárad-,mint egy kicsinek.

Tápszert én nem adtam sose neki, igény szerinti szoptatás+fejés majd minden evés után ( éjjel nem).

Igaziból, nem gondolom, hogy amikor az ember gyereket vállal, akkor azt kell vállalja, hogy akkor onnantól már ő csak feladatokat teljesít és a régi igényei elhalnak és ezért szótlanul és vidáman csinálja a dolgát akkor is, ha valami gondja támad, mert hisz ő akart családot. (Főleg azért nem, mert az itthonlét után újra bejön a képbe a munka és ott is meg kell állni, nem is akárhogy a helyünket.)

2009. okt. 14. 06:52
 29/30 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, az én picurkám is napi 3-szor 20 percet aludt, és nem a szoktatás hiánya miatt. Neki is ennyi volt az alvásigénye. A 3. 20perc estefele fürdés előtt volt, mert rájöttem, ha elviszem sétálni és bólint egyet, akkor nem üvölti végig a fürdést. Én is igény szerint szoptattam és fejtem, lefagyasztottam a maradékot. Este a maradék tej lefejése után beestem az ágyba. Nem gondolom, h. hű de stram csaj voltam, muszájból bírtam ki, mert soha, de szó szerint soha, senki 10 percet nem segített. Anyukám dolgozik, anyósom meg alkoholista, amúgy lusta is, mindig papucsban, kabát nélkül hozatta magát a másik fiával, nehogy tíz percre el kelljen vinni sétálni, pedig tudta, hogy 4 és fél órákat aludtam 3 részletben 4 hónapos koráig. Férjem másfél-2 éves korában tudott először mit kezdeni a fiunkkal, csecsemőként szinte rá se nézett. Majdnem ráment a házasságunk, mert még féltékeny is volt a saját gyerekére, igaz nem sok időm jutott rá. Tudom milyen este beesni az ágyba hulla fáradtan a maradék tej lefejése után.

De próbáld meg, hogy este pld. tejpépet adsz neki, aztán kicsit később szopi, hogy tartalmasabb legyen, ekkora baba már igényli. Főzeléket, gyümölcsöt meg a savak miatt nem javasolt este. Én azt tapasztaltam az enyémnél, h. jobban aludt így. Éjjel is megetettem, hiába tanácsolták, h.egyévesen már ne egyen éjjel. Azonnal visszaaludt utána. Ha nem adtam neki, akkor is elaludt cumival, de fél óránként megismételte az ébredést másfél éves korában is. De evéssel az ébredése így egyre kijjebb tolódott,éjjel 2 órás kelés helyett már csak fél 5-kor ébredt másfél évesen, és akkor is kapott 3-as tápszert, mert már nem szoptattam 1 év után. Így kora reggel még vissza tudtam aludni 7-ig.

Próbáld meg kitapasztalni, a babák mind mások, ami bejött az egyiknél, nem jön be a másiknál, és fordítva is.

Nagyon idegfeszítő, amikor az ember szeretne több időt fordítani a párjával való kapcsolatra is, és magára is. Igazad van, hogy a gyermekvállalás még nem kell, hogy egyet jelentsen az örök önfeláldozással. Ez nem lehet életcél. Ha nyugodtabb leszel (nyugtató tea mindkettőtöknek, praktikus időbeosztás) akkor majd a pici is jobban alszik. Másfél éves korra szinte minden gyerek már egy nagyot alszik délben, (korábban délelőtt, délután)az is, aki korábban 20 perceket. A babák agyának 20 perc az alvási ciklus, míg a felnőtteké 45 perc, az első ciklus után menne át mély alvásba, de őnála ez még nem alakult ki. A legtöbbnél félévesen, de az enyém is kivétel volt. Légy türelemmel, ki fog alakulni.

Majd alszik 2-3 órát délben.Akkor az ember idegileg pihen egy kicsit, és ha eközben elvégzed a házimunkát, a nap második felében sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, lesz energiád a férjedre is, meg magadra is, nemcsak beesni az ágyba. Kitartás, ne keseredj el, nem veled van a baj, a második baba majd alvós lesz, mint azoké, akik korábban üzentek neked. Engem is idegesített, hogy könnyen beszélnek, amikor itt olvastam, megértelek, h. úgy reagáltál. Könnyen beszél az, akinek a nagymama vasal, viszik az ebédet, a gyerek meg 3-4órát alszik nappal, éjjel meg se ébred.

2009. okt. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Húúú én is kicsit rettegek, hogy mi lesz ha babám lesz. Egy évig vigyáztam egy kisfiúra. Régen soha nem értettem, hogy lehet egy anya depressziós mikor otthon van a gyerekkel egész nap főz, takarít és vigyáz a kicsire. Hát most már tudom... nagyon nehéz és én csak napi 12 órát vigyáztam a gyerekre. Sokszor nem tudtam vele mit csinálni mert folyamatosan sírt, nem akart rendesen enni... nagyon kikészített. Hulla fáradt voltam estére és volt hogy nem bírtam aludni sem pedig nagyon fáradt voltam csak bőgtem... hogy nem bírom. Húúú emlékszem olyan időszakra amikor 2 órán keresztül kellett tartanom napi szinten a kicsit, mert akkor is bőgött ordított. Rohadt nehéz... habár én a saját gyerekemnek biztos nem fogok ennyi mindent megengedni, mint a kicsi anyja tette,mert nagyon nehézzé tette a nevelést nekem. De az 1 év végén a kicsi már tudta, hogy mit tehet meg velem és mit nem. A végén velem már gyönyörűen evett nagyokat sétáltunk sokat nevettünk. :) És nagyon megszeretett meg én is őt. Na szóval a lényeg a gyereknevelés nem is olyan könnyű feladat mint sokan gondolják... aki a lelkét is kiadja és mindenben a kicsinek szeretné a legjobbat... ááá nagyon nehéz. :( :(
2009. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!