Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt nem értem! Hogy bírják...

Ezt nem értem! Hogy bírják megenni az állatokat? :O Meg miért kell állatot kínozni?

Figyelt kérdés

Mármint nem vagyok vegetáriánus, csípem a csirkét mg a disznót, halat meg az ilyeneket, de ezt évezredek óta kajáljuk...

Meg azt mondom oké a csigát meg a kagylót hát' egészségükre!

De HOGY TUDJÁK A MACSKÁT MEG A KUTYÁT MEGENNI????????????????????????????????

Hát baze esküszöm sírok amikor elképzelem hogy szerencsétlen macskákat, kutyákat meg lovakat megeszik waze'!

Hát egyes állatokban több érzés van mint az emberekben he', volt az ilyeneknek valaha háziállata? Nincs aranyosabb egy macskánál, hűségesebb egy kutyánál vagy szebb egy lónál pff :O

Hogy tudják megenni ????


A másik meg az állatkínzók!

Mi értelme van megölni az állatokat???? Látok képeket ahol cigány gyerekek pózolnak kibelezett nyúllal, kutyákkal, halálra kínzott állatokkal!


DE MÉÉÉR ??? Hát mit ártott? Az ilyenekből zsírszappant meg lámpaernyőt kéne csinálni!!!

Miért öli meg szerencsétlen kutyát meg macskát? Mit ártott az neki ???????



Ezt valaki el tudja mondani? Mi jó van benne? Hogy tud az illető lefeküdni ???


2012. márc. 5. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valamelyik országokba kínában például ez a normális hogy megesznek egy kutyát, persze nem mint házi állatot hanem kimondottan olyat ami erre volt tenyésztve. Szerintem ez elég gusztustalan. A lovakat is meglehet enni a lókolbász finom is. Nem téged akarlak ezzel megdöbbenteni de többnyire az öreg szenvedő lovakat vágják le pont azért hogy megszabaduljanak a szenvedéstől. A kutyák és a macskák megkajálását nagyon ellenzem. A lovakat is ugyan persze ha egészségesebbek és lehet rajtuk lovagolni meg képesek normális életre.
2012. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan állat mint a többi, csak ezek az "ember legjobb barátai"... ha nem lenne más választás én is megenném a kutyát-macskát ami erre van direkt tenyésztve... Azért a saját kutyámat nem :D
2012. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez csak nézőpont kérdése, és elítélni érte másokat eléggé buta dolog. Te szereted a hamburgert? Vagy egy frankó kis gyrost? Hát sok helyen hányingert kapnának a gondolattól, sőt meg is lincselnének érte mivel pl. Indiában is a tehén szent állat, nem értik meg hogy a barbár hitetlen európaiak hogy tudják megenni szegényeket. Ezek szerint mi sem vagyunk jobbak, ha ilyen alapon elítéljük őket a kutya macska evésért, hiszen ott ez régi bevett szokás, mint nálunk a disznó, csirke, marha.
2012. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

"Hát egyes állatokban több érzés van mint az emberekben"


Tévedés.


Állatkínzásról annyit tudok mondani, azért mert élvezik. Felesleges lenne hosszasan kifejteni az okait, mert nyilvánvaló hogy úgysem értenéd meg, le vagy ragadva ott hogy mennyire cukimukik a kutyák meg a cicák. Én is szeretem a macskákat, de nem tud meghatni ha ilyen állatkínzásos esetekről olvasok, azt meg végképp nem értem, miért büntetnek meg egy embert emiatt, szerinted az állatot az hol érdekli, mi lesz a megkínzójával? Amúgy én nem kínzok állatokat, mielőtt bárki kitalálná, de nem tartom felháborítónak sem, amennyi pénzt erre pazarolnak, hogy szegény állatkákat mentsenek, értelmesebb dolgokra is lehetne költeni.


Megenni meg megeszek bármit, ha finom. Legyen az csirke, hal, macska, kutya, kenguru, bármi.


20n

2012. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A disznó is hűséges, okos állat, csak hát nem olyan cuki, mint a kutyák,macskák, és rosszabbul is van menedzselve :)

Én sem ennék kutyát, de van, ahol megszokott. El kell fogadni.


Az öncélú állatkínzás már más dolog, az szerintem is egyértelműen elítélendő. Aki a gyengébbet bántja (legyen az ember vagy állat), az egy gyáva féreg.

2012. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nézd ez olyan, hogy nekünk kedvenc háziállat a macska, hutya, de másoknál olyan mint nálunk a csirke. Ők úgy nevelkedtek. Nincs sehol megírva szakács könyvön kívül, hogy mi az a hús amiből csak finom pörkölt lehet. Valamelyik országban a tehén egy szent állat. Na erre varrj gombot öcsém. Egyszerűen más kultúra, más nemzetiség és a barbár világban nem volt sehol leírva, hogy ebből készíts pörkltött abból meg sült combot. Így alakultak ki ezek.
2012. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

"Hát egyes állatokban több érzés van mint az emberekben"


"Tévedés."


Hát ne haragudj, de ha szerinted mint pl. a kutyában nincs több érzés akkor te nagyon tévedsz illetve ostoba vagy! A kutya az egyik állat akiben több érzés tud lenni mint emberben. Akibe érzés nem szorult az inkább te vagy.

2012. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ott mások a kulturális szokások ezt el kell fogadni. Nincs ebben semmi rossz. Az állatkínzás meg csúnya dolog de az elvakult állatimádók se sokkal okosabbak náluk.
2012. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Jó, elismerem, lehet egy kutyában több érzés van, mint bennem, de most ettől aztán sokat változott a véleményem, gondolhatod.


Viszont a kutya az csak egy kutya, elismerem hogy a képzett kutyáknak sok haszna van (vakvezetők, rendőrkutyák, stb.), meg ha valaki házikedvencnek tart állatot, nem lenne túl boldog ha azt levágnák... De az ilyenek, hogy kóborkutyák, pl, kinek vannak a hasznára, kinek hiányoznak ha meghalnak, senkinek. Telepeken altatják is el őket annyian vannak. Ennyi erővel akár vacsora is lehetne belőlük.

2012. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencként tartott állatot én sem ennék meg. DE lovat, szamarat sem. De hát, ahány ház, annyi szokás, egyes dél-amerikai országokban a kedvelt kisállat, a tengerimalac húsát szeretik pl. Távol-Keleten még mindig csemege több helyen is a kutya és a macskahús / bár, ott mindent megesznek, ami mozog, jó, hogy az embert nem /. De már ott is sokan tiltakoznak ellene az állatbarátok.

Aragog: "nem tud meghatni ha ilyen állatkínzásos esetekről olvasok, azt meg végképp nem értem, miért büntetnek meg egy embert emiatt, szerinted az állatot az hol érdekli, mi lesz a megkínzójával? " Hehe, ez "aranyos" volt! Hát, főképp azért büntetik meg, mert ha állattal ilyen kegyetlen, akkor emberrel is megteheti. Van rá szép sok példa a kriminológiában. Sok elvetemült bűnöző gyerekkorában állatokkal kegyetlenkedett. És igenis, az állatkínzók is kapják meg, ami nekik jár, éppúgy, mint más bűnelkövetők! Nem kötelező szeretni az állatokat, de kínozni sem. Érző lények / bár, ezt te úgysem értheted.../

2012. márc. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!