Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek van rossz emléketek a...

Nektek van rossz emléketek a kiskorotokról (óvoda, iskola)? Voltatok a "csoport fekete báránya"?

Figyelt kérdés

Nekem általános iskolában voltak problémáim, a csoportból pár lány kezdett kiközösíteni, összesúgni a hátam mögött, nem egyszer hoztak kellemetlen helyzetbe csak az miatt, mert jó volt bántaniuk valakit (én voltam a kisebb, és anyagilag is kevés voltam én az ő szintjükhöz...). Elvették a tankönyveim, szendvicsem és eldugták, mikor hova (szekrénybe, fogasra, lépcsőházba). Leveleket írtak a nevemben fiúknak.


Sajnos szégyelltem is a helyzetet és nem szóltam senkinek. Ma már felnőtt fejjel kiállnék magamért. Szerintetek milyen gyerek az ilyen? Ha eszembe jutnak, csak haraggal tudok rájuk gondolni.


2012. jan. 26. 13:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen általános iskola végén.

Tanárnő az anyukám és tanított is minket. Már csak ezért is utáltak, irigykedtek. Na meg felénk nem az volt a ciki, ha "senki vagy", hanem épp ellenkezőleg.

Ez ott csúcsosodott ki egyszer, hogy ellöktek egy nagy virágtartót a fiúk anya osztályteremében, de megállapodtunk, h nem mondjuk el senkinek ki volt, vagy hogy megtörtént. Mivel szerettem az osztálytársaimat, szívvel-lélekkel szerettem őket, nem is árultam volna be őket soha. De ugye mégis megtudta, hiszen ha kiszóródik a cserépből a föld azt nem lehet nem észrevenni. Erre elterjedt, hogy én árultam be őket. Nagyon rosszul esett, sírtam is. Még a (akkoriban azt hittem) legjobb barátnőm sem hitte el és uszítgatta ellenem a többieket.


Nyolcadikban megint csak én lettema célpont, mikor az osztály leghelyesebb fiújával táncolhattam a nyitótáncot.:)


Utólag nevetséges dolgok ezek, de akkor nagyon fájtak.


Amúgy durva amit veled is tettek.:( Olyan fura ez nem? Én sem értem magam, miért nem álltam ki magamért. De kicsi voltam és akkor még nem edzett meg az élet.:D


23L

2012. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem van. Lehet kicsit hosszú leszek. Szóval oviban, meg általános iskola 4. osztályáig tök népszerű voltam sok barátom volt, mindenki imádott, a tanárok, óvónők kedvence voltam. 5.-ben új iskolába kerültem, mert messzire költöztünk. Pokoli volt, mindenki bántott, a tanárok is. Egy barátnőm volt akivel mindig együtt voltam, de ő sokat betegeskedett és így egy csomószor nem jött iskolába. Még 1-2 lány volt akik nem szálltak be a szemétkedésbe hanem aranyosak voltak. Persze elkezdtek romlani a jegyeim, mert rettegtem suliba menni. A tanárok főleg az osztályfőnök és a matektanár folyamatosan megaláztak az egész osztály előtt. Volt hogy osztályfényképezés volt, fehér harisnyába voltam, és a mögöttem levő fiú összerugdosott és tiszta sáros lettem. Nem értem akkor miért nem szóltam a szüleimnek, vagy valakinek, miért nem álltam ki magamért, ma már ez másképp lenne. Másfél évig bírtam, aztán visszaköltöztünk és visszamentem a régi sulimban, onnantól megint minden jó volt, és utána gimibe is, és most a fősulin is nagyon sok barátom van. Valószínűleg azért bántottak mert én voltam az új, vagy nem is tudom. De egyébként ahogy azóta hallottam mindegyikkel történtek elég rossz dolgok azóta, és bár én sose kívántam ilyesmit, mindegyik visszakapta az élettől kamatosan. 20L
2012. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 14:23 - örülök, hogy rendbe jöttek a dolgaid és véget ért a rossz időszak. Én is szinte alig vártam már, hogy új iskolába kerülhessek, tiszta lapokkal. Ott sem voltam az osztály kedvence, de legalább nem bántottak és találtam igaz barátot.
2012. jan. 26. 14:31
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az óvodától kezdve az általános iskola 8 osztályáig pokol volt az életem,mert ugyanabban a közösségben voltam és utált mindenki.Az óvónők ritka szemetek voltak,ők fordították ellenem a gyerekeket(ne kérdezzétek,hogy miért,én tudom az okát,sajnos tényleg vannak ilyen k.csög emberek)a tanárok kevésbé,ők néha megvédtek.Én kiálltam magamért,sokszor verekedtem,tele voltam intővel,majdnem kirúgtak.Ezért nem mertek csúfolni,inkább kirekesztettek a közös dolgokból.Volt olyan is,hogy 5ik osztályban megpróbáltam beilleszkedni a lányok közé és megszerettetni magam,de ennek az lett a vége,hogy elterjesztették,hogy leszbi vagyok.Na,ott mondtam azt,hogy ennyi elég volt belőlük és találtam barátokat a másik osztályban,onnantól kezdve nem volt olyan pokoli,még azt is mondhatnám,hogy jól éreztem magam,mert kizártam a kreténeket az életemből:)Még osztálykirándulásra se mentem el,amikor kötelező volt,de ezért megérte intőt kapni:)Csak ennek a nem tudom hány évnyi kitaszítottságnak az lett a vége,hogy nem tudtam rendesen beilleszkedni a gimis osztályomba,pedig ők rendesek voltak,csak féltem tőlük.És félénk lettem,később már nem álltam ki magamért,amikor kellett volna.
2012. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
73%
Óvodába nem volt semmi probléma, általánosba voltak gondjaim, de nem súlyosak, voltam kiközösítve, de leszartam, így abba hagyták. Nem voltam különösebben rossz tanuló soha. Tulajdonképpen középsuliban 1-2 évben ki voltam közösítve, de utána találtam jó haverokat, így 3-4 évben már király voltam, sokan ismertek, nem b@sztattak. Én is részt vettem pár gyerek csicskáztatásában. Rengeteget változtam. Mindig kiálltam magamért, és itthon még mindig én vagyok a " fekete bárány".
2012. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is félénk és visszahúzódó voltam, de voltak "barátaim". Akik egyszercsak se szó se beszéd, ellenem fordultak. 6. osztályban volt ez. Tudták kibe vagyok szerelmes, és egyszer nagyszünetben elmondták neki. Előtte engem figyelmeztettek, hogy "nagy égés lesz nagy szünetben." Nagyon megijedtem és a nagyszünet előtti óra végén odamentem a tanárhoz, hogy nem érzem jól magam, lázas vagyok talán, és szeretnék hazamenni.. Lázat mértek nálam, nem volt semmi, de mivel látták rajtam, hogy valami nem oké, telefonáltak apukámnak, aki haza is vitt.

Aztán ugyanebben az évben, ugyanennek a lány bandának a tagjai megtiltották, hogy a szerelmeikre nézzek vagy beszéljek róluk/velük.

Megtudták, hogy kiskoromba járattam a barbie magazint. Azzal is cikiztek, hogy még mindig és hogy én babázok meg iylenek. Körbeálltak, aztán elkezdtek lökdösni. Ezt az ablak előtt tették, és azzal fenyegettek, hogy kilöknek az ablakon.

Talán ugyanebben az évben volt, de arra már nem emlékszem, hogy ebből a bandából két lány elhívott az egyikük lakására. Itt próbálták bemesélni nekem, hogy szellem van a lakásban, aztán be is zártak a lakásba, de megszívták, mert a bejárati ajtójukon volt egy kis ablak, ami pont akkora volt, hogy kifértem rajta, így kimásztam. Aztán volt hogy ugyan ők felhívtak egy magas épület tetejére, hogy megnézzük milyen magas és hogy milyen szép a kilátás. Utána kezdtem csakgondolkodni rajta, hogy akár le is lökhettek volna onnan és akkor meghalok...

Buta voltam, hogy velük barátkoztam... és belementem ilyenekbe.

A fiúk sem kedveltek. Csendes voltam, 12-13 évesen nem volt még (most sincs) görögdinnye méretű csöcsöm, és nem éreztem különösebb vágyat, hogy mutogassam magam ilyen olyan ruhákba. Az egyik menősrác meg is mondta a szemembe, hogy ronda vagyok és szűzen fogok meghalni. Pedig amúgy szép az arcom, vékony vagyok, magas... Csak valamiért szúrtam a szemüket és ezt kaptam...

De szerencsére azóta ezeknek vége. Középiskolában erre nem igazán volt példa. Nagyjából mindenkivel jóba voltam.

Az általános iskolai osztállyal meg már volt találkozó. Mindenki nagyon kedves volt és tényleg csak a szépre emlékeztünk, de ezek mindenképpen óriási sebeket hagytak bennem. Sokáig hittem még utána, hogy csúnya vagyok és sose lesznek barátaim...

20/L

2012. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
én vagyok az osztály "hülyéje" csak azért mert raccsolok meg nincs modellalkatom meg nem szoktam megjátszani magam de igy is vannak barátaim (2) a többieket meg magasról lesz@tom ha elpattan a cérna ugyis beolvasok nekik :)
2012. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%

Hát elég lehangoló dolgokat olvasni a válaszokban. :(

Nem értem, hogy az emberek, már ovis korukban, hogy lehetnek ennyire gonoszak? Mert hát jó, magyarázzuk meg azzal, hogy kölyök még az illető. De a szülő nem látja? Én olyan pofont levernék a gyerekemnek, hogy ihaj. :(

Viszont, akik tényleg nagyon szemetek voltak a másikkal, azok általában megszívják....

Nekem hál' Istennek nincsen rossz élményem. Azokon a vitákon kívül, ami tök természetes. (Én játszom azzal, meghúzom a hajad, stb.)

2012. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16. vagyok. Az kimaradt, hogy amikor elmondták a srácnak, hogy szerelmes vagyok belé még azt is hozzátették, hogy én azt terjesztem, hogy járunk és megdugott engem egy bokorban. A helyzet leírására a "keféltetek" szót használták....
2012. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon sok rossz emlékem van. Jelenleg ott tartok, hogy annyira kirekesztett, kiközösített az osztályom (fogalmam sincs róla miért), hogy egy hete magántanuló vagyok, mert nem találtam más megoldást.
2012. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!