Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek van rossz emléketek a...

Nektek van rossz emléketek a kiskorotokról (óvoda, iskola)? Voltatok a "csoport fekete báránya"?

Figyelt kérdés

Nekem általános iskolában voltak problémáim, a csoportból pár lány kezdett kiközösíteni, összesúgni a hátam mögött, nem egyszer hoztak kellemetlen helyzetbe csak az miatt, mert jó volt bántaniuk valakit (én voltam a kisebb, és anyagilag is kevés voltam én az ő szintjükhöz...). Elvették a tankönyveim, szendvicsem és eldugták, mikor hova (szekrénybe, fogasra, lépcsőházba). Leveleket írtak a nevemben fiúknak.


Sajnos szégyelltem is a helyzetet és nem szóltam senkinek. Ma már felnőtt fejjel kiállnék magamért. Szerintetek milyen gyerek az ilyen? Ha eszembe jutnak, csak haraggal tudok rájuk gondolni.


2012. jan. 26. 13:49
1 2 3
 1/27 Problem? ***** válasza:
100%
Ismerős szituáció csak fiú vagyok egyszer kiálltam magamért két év felfüggesztett börtönbüntetést kaptam érte 20F
2012. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Huh, ebbe még belegondolni is rossz.

Óvodában egyszer rámszóltak a többiek, hogy ne fessek a kislibazöld ceruzával, mert kár az én rajzaimba egy ilyen szép színt beleölni. :D

Az áltsuli viszont kínszenvedés volt. Volt egy lány, aki megkeserítette az életem. Én jó tanuló voltam, neki viszont vállalkozók voltak a szülei és mindent megvehettek neki, amit csak akartak. Ő meg mindent meg is vetetett magának, még a barátait is. Meg akarta verni, folyton fenyegetett, elvette a kajámat, a cuccaimat. Egyszer összegyűjtött vagy 15-20 embert az osztályból és felhozta őket hozzánk. Leültek a nappaliban, és elkezdek osztani. De valami nagyon. Hogy én mekkora egy sutyerák, kövér paraszt vagyok, és nem vagyok jó semmire, meg, hogy kibeszélem őket a hátuk mögött, stb... Azt hittem elsírom magam. Mindezt a saját szobámban. Utána meg itt dumáltak mindig a lépcsőházunkban, mindig ki kellett hozzájuk mennem, kaját kellett vinnem nekik meg ilyenek. Nagyon rossz volt. Örültem, hogy elballagtam onnan.

21/L

2012. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Problem? - tőszavakban leírnád, pontosan mi történt? Esetleg írj át egy-két dolgot, hogy ne teljesen a valós történetet mondd el.


Én sajnos nagyon visszahúzódó voltam. Még a szüleimnek sem mertem szólni, bár a kapcsolatom velük sem volt az az igazi szülő-gyermeki.

Talán még a tanárok sem sejtettek semmit, csak azt láthatták hogy mindig egyedül ülök.

2012. jan. 26. 13:56
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A legszebb az volt, hogy ez a csaj körbeküldött egy papírt az osztályban, hogy aki szereti őt, ad adjon bele egy ezrest a köldök piercingjébe. :D (ez volt 8.-ban) Én persze nem adtam. A birkák persze adtak neki.
2012. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
13:56 - nagyon sajnálom! Ebbe belegondolva, hogy mennyi gonosz gyerek bántja a társait, nem lenne rossz dolog, ha pszichológia órára is járnának már kisiskolás kortól. Természetesen nem elméleti alapokat tanulni, hanem esetleg olyan pedagógusok tanítanának, akik figyelik a gyerekek pszichés fejlődését. Sok bántást lehetne ezzel elkerülni, ha időben észrevennék a bajokat.
2012. jan. 26. 14:01
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

egyszer nyolcadikban a fiúk csináltak listát a lányokról, hogy ki a legjobb, ki a legcsúnyább. nos, én a csúnya mezőnyben voltam valahol, mivel nem volt épp modellalkatom. tudjátok mit? lexartam. :)


egyébként nem volt semmi komolyabb gáz, ami maradandó sérülést okozott volna. nem voltam az osztály kedvence soha, még gimiben sem, de mindig volt pár csóringerebb, kirekesztett lány, akivel megtaláltam a hangot, és magasról tettünk a "menőkre".

2012. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet. Én is visszahúzódó voltam, sosem voltam az a harsány gyerek, erre ugye rá is kaptak. Mind általános iskolában, mind középiskolában. Nagyon rossz volt, de nem bánom, már így utólag, mert ezért lettem ilyen, amilyen, tanulhattam belőle. De azt vettem észre, hogy a felnőtt társadalom sem sokban különbözik, mint pl. egy általános iskola 7. osztályos közössége, nagyon sokban hasonló, csak máshogy :). Idősebb korában is, ha az ember hagyja magát elnyomni, ugyanúgy fog járni, és a gyáváknak méltó életet fogja élni. Meg kell találni a középutat, megvédeni magad, de nem agresszióval. Mert sajnos olyan világot élünk, hogy ha valaki megvédi magát, az már "szemtelen" és ez akár az életébe is kerülhet. Szóval csak okosan, nem könnyű dolog ez, de meg lehet csinálni, és jobb életed/ünk lehet. Erősnek kell lenni, lelkileg, szellemileg.:)
2012. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Volt egy szép, nagy szájú lány az általánosban. Ő uralta az egész osztályt, meg mondta ki, kivel állhat szóba.Bezzeg most, eltelt 20 év és egyedül neveli a gyerekét, a gyerek apja nem is ismerte el a gyereket, a csaj nevén van a gyerek, ő meg egy boldogtalan, lepukkant nő lett. Néha sajnálom, néha azt gondolom úgy kell neki.
2012. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
14:05 - igen, ez az én esetemhez is nagyon hasonló. Az a lány, akinek nálunk a legnagyobb szája volt, aki uralta az egész osztályt, nos, annak nem is sokkal később született gyereke. Már nem is tudom hanyadiknál tart... Mondanom sem kell, hogy egy rendes állás közelében sem volt még eddig, ahogy hallottam. Nem sajnálom, de nem is örülök neki, hiszen mindenki a saját maga életének a kovácsa.
2012. jan. 26. 14:10
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Csöndes, visszahúzódó gyerek voltam, de volt egy hangadó osztálytárs-barátnőm, akivel jókat játszottunk mindaddig, amíg el nem költözött a szomszédunkból (kb. 10 évesek lehettünk). Az új barátnői idősebbek voltak, ő meg persze elnagylányosodott (pl. 11 évesen cigizett, ami akkoriban még elég ritka volt), és egyszer csak - hatodik-hetedikben lehetett - ellenem fordult. A legjobb magyaros voltam az osztályban, és szerettem beszélgetni a magyartanárnőmmel, ezért kitalálta, hogy nyalizok neki. A sok birka osztálytárs meg persze azt bégette, amit ő. Lényeg, hogy meglehetősen kiközösítettek, gúnyoltak stb.

A megoldást nekem is az hozta meg, hogy egy peremhelyzetű csajjal barátkoztam össze.

2012. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!