Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó ez a túlzó magyarkodás...

Mire jó ez a túlzó magyarkodás? Magyar vagyok, de nekem ez sok.

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani, de rémálmom volt.

Álmomban vitatkoztam a férjemmel, hogy miért vitte el a hátam mögött a gyerekeket Kárpátia koncertre. Egy parkban voltunk, egy várófélében. Félelem ült ki az arcára, maga után húzott, menekültünk, és felháborodott magyarok, mint valami szekta üldöztek. Befutottunk egy templomba, de a papok is az ő embereik voltak. Megkötöztek. Kiszabadultam, egy lány az utamba állt, félrelöktem, de csak nevetett, hogy nem tehetek benne kárt, mert magyar kisbabát vár.

Visszavittek egy óriási terembe, ahová nézőnek betereltek egy csomó Nagymagyarország pólós kisgyereket, hogy végignézzék a kínzásomat.

Na ekkor szólt az ébresztőórám. A víz is kivert. Egész nap ezen rágódtam.

Nem értem a fanatikus magyarkodást. Oké, legyünk rá büszkék, hogy magyarok vagyunk, de miért kell ezt, mint valami elvakult vallást beleverni a gyerekekbe. Mert mostanában ezt látod. Trianonról beszél a 10 éves, meg hogy bosszút kell állni, de közben azt sem tudja, hogy Trianon egy város. Nagymagyarországos pólóban rohangálnak, közben az amerikai kölyköket majmolják. Valahogy ferde ez az egész. Mert mit jelent magyarnak lenni? Ha azt, hogy bosszúért kiáltok, üldözöm a romákat, a homoszexuálisokat, a zsidókat, akkor lehet, hogy nem is akarok annyira magyar lenni.


2011. okt. 19. 14:49
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Rám értetted, hogy undorító, beteg ember vagyok?

Leírnád, hogy miért, vagy hogy miből gondolod, hogy gyűlölöm a saját véremet?

Olvasd el kérlek még egyszer, hogy miről írtam. A saját családomról is adtam néhány adalékot. Ha ezek alapján te hazaárulónak gondolsz, lelked rajta.

De pontosan a hozzád hasonló emberek miatt nincs már hitele a hazaszeretetnek!!!!

2011. okt. 19. 16:31
 32/45 A kérdező kommentje:

Amúgy nem irtózom a hazafias jelképektől, csak attól, ha nincs mögöttük tartalom.

És én vagyok az, aki soha nem menne külföldre élni, mert ez a hazám, tehát az erre vonatkozó kérdésed már eleve értelmetlen.

2011. okt. 19. 16:37
 33/45 Antimod ***** válasza:
73%

Válasszuk külön a nacionalizmust a sovinizmustól. Első esetben teljesen OK szerintem, szeretjük a hazánkat, büszkék vagyunk a történelmünk dicső pontjaira, feltalálóinkra, művészeinkre. Még az is belefér, hogy fáj Trianon, megbecsüljük a kisebbségben élő magyarok hazaszeretét, áldozatait.

A sovinizmus viszont az, amit leírtál. Nem a Nagymagyarországos póló, hanem az olyan elvakult ideológia, amely más népek alávalóságán, gyűlöletén alapszik. Sajnos nehéz meghúzni a kettő között a határt, mert a mai napig sok sérelem éri a magyarságot a szomszédoktól. Az utolsó mondatod erre utal, azt nem kellene a "magyarkodással" egy lapon említeni, mert átfedés lehet, de összefüggés nem feltétlenül.

2011. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

A mindennapi életben hőzöngő, vádaskodó, gyűlölködő embereket én sem nevezném nacionalistának. Számomra a csöndes hazaszeretet többet ér bárminél. Már az előzőekben leírtam, hogy ez mit jelent az én olvasatomban.

Nincsenek ellenemre a nemzeti jelképek sem.

De attól, hogy van Nagymagyarországos pólóm (tényleg van néhány, és hordom is ha alkalom adódik rá), még nem gyűlölöm a romákat.

Attól, hogy van turulmadaras láncom, nem hazaárulózok lépten-nyomon.

Attól, hogy a gyerekeimnek megmutattam a rovásírást, és barantára járatom Őket, még nem ellenségem egyetlen homoszexuális ember sem.

Én ésszel és szívvel szeretem a hazámat és a határainkon túl élő magyarokat.

Szerinted mindez elmondható a 10-15 éves, teljes nemzeti öntudattal rendelkező, mindenféle jelképen magán hordozó srácokról?

Bevallom, én félek tőlük.

Egy kis történet ezzel kapcsolatban:

Szőke, kék szemű átlagos külsejű nő vagyok. 5 gyerekem van, közülük 3 már kamasz. Sétáltunk egyet a belvárosban. Leültünk egy padra, mellettünk három általam már sokat emlegetett nemzeti jelképekkel teletűzdelt fiatal volt.

Simán lecigányoztak, mert ennyi gyerek csak a romáknál van. Álltam volna le velük vitatkozni? Mutattam volna rossz példát a gyerekeimnek? Hát nem. Féltem és elkeseredtem. Mert mi lesz így ebből az országból?

2011. okt. 20. 10:45
 35/45 anonim ***** válasza:
26%
Hatalmas lángelme lehetsz ha ebből az esetből ezt a kérdést hoztad ki.
2011. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Lángelme nyilván nem vagyok, soha nem is állítottam ilyet, hiszen olyan túl sok lángelme nem szaladgál a világban. De nincs semmi baj az értelmi képességeimmel.

Miből gondolod, hogy ezt az egy esetet tudnám csak leírni? Sajnos nagyon sok hasonló példa van, velem is megesett jónéhány. Csak ez nem az a hely, ahová regényt ír az ember.

2011. okt. 20. 17:00
 37/45 anonim ***** válasza:
Figyelj a nemzetszocializmust kell éltetni.
2012. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Genica válasza:

Majd akkor utálnak téged, helyettük is...

Aki nem velük van, az ellenség és Hazafiatlan áruló.

Az árulókra meg tudod mi vár… ?:)

2012. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Nekem azt jelenti a magyarságom, hogy gyűlölöm az összes népet, és szeretem Hitlert.
2012. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
39-es: Hitler ugyebár igazi ősi nemesi magyar család sarja. :)
2012. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!