Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó ez a túlzó magyarkodás...

Mire jó ez a túlzó magyarkodás? Magyar vagyok, de nekem ez sok.

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani, de rémálmom volt.

Álmomban vitatkoztam a férjemmel, hogy miért vitte el a hátam mögött a gyerekeket Kárpátia koncertre. Egy parkban voltunk, egy várófélében. Félelem ült ki az arcára, maga után húzott, menekültünk, és felháborodott magyarok, mint valami szekta üldöztek. Befutottunk egy templomba, de a papok is az ő embereik voltak. Megkötöztek. Kiszabadultam, egy lány az utamba állt, félrelöktem, de csak nevetett, hogy nem tehetek benne kárt, mert magyar kisbabát vár.

Visszavittek egy óriási terembe, ahová nézőnek betereltek egy csomó Nagymagyarország pólós kisgyereket, hogy végignézzék a kínzásomat.

Na ekkor szólt az ébresztőórám. A víz is kivert. Egész nap ezen rágódtam.

Nem értem a fanatikus magyarkodást. Oké, legyünk rá büszkék, hogy magyarok vagyunk, de miért kell ezt, mint valami elvakult vallást beleverni a gyerekekbe. Mert mostanában ezt látod. Trianonról beszél a 10 éves, meg hogy bosszút kell állni, de közben azt sem tudja, hogy Trianon egy város. Nagymagyarországos pólóban rohangálnak, közben az amerikai kölyköket majmolják. Valahogy ferde ez az egész. Mert mit jelent magyarnak lenni? Ha azt, hogy bosszúért kiáltok, üldözöm a romákat, a homoszexuálisokat, a zsidókat, akkor lehet, hogy nem is akarok annyira magyar lenni.


2011. okt. 19. 14:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
15:09-es: szívemből szóltál.
2011. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

15:09!

Nem is kell felejteni. Oké, Trianonnal mellényúltam, úgy látszik régen volt a kezemben törikönyv. De legalább földrajzi helyre emlékeztem, nem úgy mint némely ifjú nagymagyar. Ami meglepő, hogy a suliban a kiskamaszaimnak is városként említette az osztályfőnökük.

Hiszek a hagyománytiszteletben is. A gyerekeim barantázni járnak, támogatom Őket benne. Hiszen mozognak, énekelnek, táncolnak, méltósággal viselik a bőgatyát és a borjúszájú inget. Nincs ezzel baj, amíg nincs benne politika. De nagyon hamar fülön fognám őket, ha elkezdenének gyűlölködni.

2011. okt. 19. 15:28
 13/45 anonim ***** válasza:
58%
KÖSZI 15:20, JÓ ARC VAGY:-D.
2011. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
79%
Gyűlölködni nem is kell. De úgy sem szabad tenni, mintha nem történt volna semmi.
2011. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nálad ez hogyan működik a gyakorlatban?

És mi a véleményed a romagyűlöletről, és a homoszexuálisok üldözéséről?

2011. okt. 19. 15:39
 16/45 anonim ***** válasza:
60%
Én római katolikus vagyok, akit úriembernek neveltek (legalábbis utólag így fogalmaznék, bár ez soha nem volt kimondva). Következésképpen én nem zsidózhatok, nem cigányozhatok, és nem melegezhetek, nem (szellemi) proletározhatok, mert az ilyesfajta közönséges viselkedés távol áll tőlem. Azonban lehet véleményem mindenről és mindenkiről, más kérdés, hogy mennyit hozok ebből a világ tudomására.
2011. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy 15:09 vagyok.
2011. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

15:09!

A véleményéhez szerintem is mindenkinek megvan a joga. Én azt tartom károsnak, amikor egyesek a véleményüket letolják a saját véleménnyel a koruknál fogva még nem rendelkező emberkék torkán.

2011. okt. 19. 15:51
 19/45 anonim ***** válasza:
49%

15:09! Ismét egyetértünk! :)

A melegekről, zsidókról annyit, hogy közelítsük meg a kérdést máshonnan: a társadalomban vannak építők és rombolók, azaz vannak, akik építik a közösségüket, hasznára vannak, illetve vannak, akik ártanak neki. Na, most teljesen mindegy, hogy valaki meleg, zsidó, cigány vagy bármi, ha épít. De mind a zsidók, mind a cigányok, mind a melegek és mind a magyarok között is vannak rombolók. Ez az érpataki modell alapja, nézzetek utána neten, megéri. (Abba, hogy kik között milyen arányban vannak az építők-rombolók, ne menjünk bele.)

2011. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
95%

Elfelejteni nem kell Trianont, de feldolgozni ideje lenne.

Ha a temérdek kesergés helyett, amit efölött művelnek a "nagymagyarok", inkább arra fordítanák, hogy MOST tegyenek is valamit (az utcai randalírozáson, sárdobáláson, barikádépítésen kívül)...

A történelem része. Ennyi. Szomorú, megszívtuk, ez van. Lassan eltelik 100 év. Még mindig muszáj ennek a nevében gyűlölködni?

2011. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!