Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 26-27 éves lányok! Hova...

26-27 éves lányok! Hova jutottatok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hova jutottatok eddig? Mit értetek el az életben? Önállóak vagytok már? Van jól kereső munkátok? Saját lakás, autó? Hitel nélküli élet?


Kíváncsi vagyok, hogy mások hogy állnak ebben a korban...


egy szintén 26 éves lány...


2011. szept. 13. 08:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

26 évesen vettünk férjemmel egy lakást, munkáltatói kamatmentes hitellel (szóval ez nagy szerencse, nem nagy törlesztővel). 27 évesen született meg az első babánk.

Előtte 5 évig irodavezető és ügyfélszolgálati vezetőként dolgoztam. 24 éves koromig tanultam, a főiskolát levelezőn végeztem, hogy tudjak mellette dolgozni.

Régóta önállóak vagyunk, előtte albérletben laktunk. Kocsink is már régóta van (7 éve), az hitelmentes.

2011. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Megpróbálok átfogóan válaszolni a közben a kommentekben feltett kérdésekre is. Szóval én jelenleg 30 éves vagyok, de pont 26-27 éves koromban éreztem először úgy, hogy "vmit kell kezdeni az életemmel". Biztos ebben benne van az is, hogy ki milyen régóta és milyen jellegű párkapcsolatban él, illetve egyéni és hozott "minták" is közrejátszhatnak. Én akkor már 3 és fél éves komoly kapcsolatban éltem, és először fogalmazódott meg bennem a hogyantovább, hogy vele lépjek vmerre, házasság, gyerek... Előtte én 23 éves koromig a szüleimmel éltem, és fokozatosan költöztem a párom lakásába amit Ő akkor állami és céges hitelre vett fel. Majd mikor szóba került, hogy közösen kezdjünk vmit, elkezdtünk nagyobb lakást nézni, és közben arra jutottunk, hogy a gyerek fontosabb/sürgősebb, mint a házasság. (Ő 9 évvel idősebb). Vettünk is egy lakást chf-re.... most 4 éve fizetjük, de többel tartozunk. Mégsem bántuk meg, az volt az igazi közös életünk kezdete. És itt válaszolnék egy újabb kérdésedre is: mi számít gazdagnak? Párom az átlaghoz képest jól keres, de ma már szinte a teljes fizetése elmegy a hitelre. Ami nagy segítség, az a céges kocsi, erre nem kell semmit költeni. A sztori befejezése egyébként, hogy előbb jött volna a gyerek, de sajnos elvetéltem, így mégis megelőzte a házasság közvetlenül a beköltözésünk után (27,5 évesen). Majd az esküvőnk után 1,5 évvel fogant meg a most másfél éves Kisfiúnk. Mindketten úgy érezzük, hogy a nehézségek ellenére nem szabadott volna tovább várnunk, hiszen az életben mindig lesznek akadályok, és ha arra várnánk, hogy "majd ha minden kerek", akkor elszaladnak az évek. Összegezve: szerintem nőknél igenis ez az az életkor, amikor már a többség elindul az önállósodás felé.
2011. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
27 éves vagyok, van két OKJ szakmám. Az egyikkel nagyon jó helyre el tudtam helyezkedi. Albérletben élek, nem szándékozom hitelt venni a nyakamba. Nincs párom, már régóta.
2011. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok, a férjemmel egyenlőre a szüleimnél élünk...pár év múlva tervezzük a tetőtér beépítését. kocsi nincs, majd jövőre szeretnénk végre venni. sajnos nekem munkám sincs, nemhogy jól fizető lenne....
2011. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
78%

27 leszek ősszel.

Van férjem és egy egyéves kisfiam, saját lakásunk van de hitelből. Akinek manapság ennyi idősen nem hitelből van lakása, azt alátolták, ez tuti. Hitel nélkül egy átlagos fiatal párnak esélye nincs csak úgy zsebből előhúzni milliókat. Ilyen nem létezik, hogy valaki pár év munka után összespórolt 10 milliót, szóval nem kell a hiteles lakást szégyellni.

Sokaknak úgy van csak lakása totál saját hogy örökölte pl. elhunyt szülőtől, na ilyen úton/áron nem örülnék neki, de gondolom más sem!! Vagy a a másik út, ha gazdag szülei vagy gazdag párja vette, ő meg "beleült" a készbe, de ehhez meg szerencse kell :)


Most gyesen vagyok, de előtte jó munkám volt, vezető beosztás, viszont jövőre ha bölcsibe megy a gyerek, újat kell keresnem, mert megszűnt. Hát, összességében elégedett vagyok, bár félek a munkakereséstől, van egy nyelvvizsgám, de másik nyelveken is megértetem magam csak azokból nem vizsgáztam, és van egy diplomám. Lesz ami lesz :)

2011. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok. Lányom 18 éves koromban született. Után elkezdtem a fősulit, lediplomáztam. Van 2 OKJ-s végzettségem is. Jó munkahelyem van, a fizetés sem rossz.

Saját házamban lakom, (örököltem), van egy autóm. Férjhez mentem, van egy pici kisfiam is, szóval most itthon vagyok. Hitelem nincs. Amíg nem dolgozom, addig szeretnék egy mesterszakot megcsinálni, illetve most nyelvvizsgára gyúrok. Úgy érzem, nem panaszkodhatom. Nem azt mondom, hogy hű de jól megy, de amíg a csekkeket fel tudom adni, és kaja is van+a házat is szépítgetjük, addig nincs gond. (persze vannak húzós hónapok)

2011. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok.

Van egy diplomám, most végzem a másodikat levelezőn. Férjnél vagyok, egy saját, ám hiteles lakásban élünk. Van egy másfél éves kisfiam, most várjuk a másodikat. A munkám nem volt túl jól fizető, de be volt jelentve. Autónk nincs.

Hogy ez most sok vagy kevés, mindenki döntse el maga. Mi elégedettek vagyunk.

2011. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
100%

Kérdező!


Ezekre a válaszokra számítottál?

Mikor olvastam a kérdést, azt gondoltam: jesszus, mit gondolsz Amerikában élünk? Ennyi idősen lakás, autó kp.-ra? Ebben az országban nem működik ám a Melanie Griffith -féle "Dolgozó lány" története.


Kicsit idősebb vagyok 27 évnél, és az a tapasztalatom, hogy szülői háttér nélkül senki semmire, semerre.

1-2 esetet én is tudok mondani ami kirívó, de 90% -ban ha van is egzisztencia, jól kereső mama -papa -nagybácsi -stb. van a háttérben.

Már eleve a diplom is szülőknek köszönhető nagyrészt.

A kolléganőim, bár közel azonos fizunk van, igen látványosan megmutatkozik az, hogy anyós -após mennyit tejel a "fiataloknak" segítség gyanánt.

Van pl. egy kolléganőm, ő szegény érettségi után rögtön elment dolgozni, mivel szülei a továbbiakban nem támogatták. Erre összejött egy fazonnal, csinált neki gyereket, majd lelépett. Most egyedül küszködik, gyerek mellett szeretne tanulni, de mivel nincs segítsége, ott van ahol a part szakad.

2011. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok! Egy diplomával, de nem a szakmámban dolgozom, saját vállalkozásom van.

Saját ház, kocsi hitel nélkül. Egy férj és az első bébi a hasamban!:)

Nem panaszkodom! Nem élünk hú de luxusban, de mindenre van,amire szeretnénk! Bár már sajnos ma ez is luxusnak számít!

2011. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

bár én még csak 24 vagyok, azért írok.

Jelenleg albérletben élek a vőlegényemmel, egyelőre esély sincs sajátra. 25 leszek, mikor összeházasodunk, a tervek szerint 1 év múlva jön a baba. 28-29 koromra szeretném a második babát is. Jó lenne saját lakás. Mondjuk 35 éves koromra. De ez még nagyon messze van. Kérdező, neked hogy alakult az életed?

2011. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!