Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor cipőt veszek egy...

Amikor cipőt veszek egy boltban, megnézik, hogy mi van a dobozban? Előfordulhat, hogy rossz cipőt hozok el?

Figyelt kérdés
Milyen boltokban nem nézik? Hervis, auchan? Létezik, hogy direkt rossz cipőt visz el valaki?
2009. ápr. 12. 22:56
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
eszembe se jutott márkaboltban cipőt "venni". Valami nagyobban szeretném ahol senkinek sem okozok vele komoly problémát, max egy külföldi befektetőnek. Dolgoztunk téli szünetben Cora-ban és kilószám dobálják ki a lejárt termékeket, ha jól számoltam napi 15-20 ezres értékben. Illetve ha valamit leejtettünk az selejt lett. Nem fizettették ki velünk, még csak le sem vonták...
2009. ápr. 13. 00:05
 32/45 A kérdező kommentje:
illetve az oldallal kapcsolatban ! mivel wifim van, akármit amit ide írok, tényleg, valóban névtelen. Ugyan az előfizető én vagyok, de az internet szét van osztva a légkörbe. Szóval az, hogy ezt én ide leírtam.... semmit enm jelent.
2009. ápr. 13. 00:07
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, nyugtasd meg magad, bizonyítsd be magadnak, hogy miért korrekt és "jogszerű", amit teszel vagy amit készülsz tenni! Én nem ezt tenném, de ez csak az én véleményem.
2009. ápr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elmentem saját városomban egy üzletbe, láttam hogy van ez a cipő. És mivel ez az egy méret volt , le volt árazva , kb 10-12 ezerre.

De jó, hogy nem kellett ilyen bonyolult izén gondolkodnom :D

2009. ápr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a diákmelósokat meg az idénymunkásokat másképp kezelik mindenhol, mint a rendesen ott dolgozókat, ne abból indulj ki, hogy nektek mi volt, titeket lazábban vesznek, mert nem utánatok fizetik az adót.


De ha ennyire nem bánt a lelkiismeret, akkor javaslom, menj el politikusnak...

2009. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
rendben, de gondold át... van 50 dolgozó, tegyükfel 20 árufeltöltő 10 árellenőr 14 pénztáros van a boltvezető, a boltvezető helyettes és mondjuk 4 biztonsági őr, de ezek mellett csomó takarító stbstb. Ha eltűnik egy cipő, ezek közül szerinted kit fognak felelősségre vonni, vagy kirugatni? senkit... mert senkit sem érdekel. mindennapos..
2009. ápr. 13. 00:18
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor most leírom, amire gondolok, úgyis rég voltam már lepontozva: amire gondolsz, nem korrekt. Meg lehet magyarázni sokféleképpen megközelítve, a lényeg egy: akkor sem korrekt. De ebbe most nem megyek bele, mert nem ez volt a lényeg és nincs hangulatom felesleges vitába keveredni.

Az ötleted - mondjuk úgy - nem egészen egyedi. Gondolj csak bele: túl egyszerű ahhoz, hogy másnak ne juthasson eszébe. Vagy megpróbálták már jó néhányszor, vagy előre eszébe jutott a boltvezetésnek, hogy intézkedjenek ellene. Olyan ez, mint pótkerékbe dugni a határon a csempészett cigarettát: túl egyszeűr ahhoz, hogy ne jöjjenek rá. A módszert pontosan nem tudom, nem is érdekel, de van egy olyan gyanúm, hogy egy ennyire kézenfekvő dolgot ki tudnak szűrni.

2009. ápr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam írni csak elképedve olvastam a válaszokat és magát a kérdést... DE ha te ennyire tudsz mindent és ilyen krvabiztos vagy magadban akkor miért kérdezgeted itt az embereket miért nem indulsz a boltba?

Különben én is elég csóró vagyok és felháborítanak az árak, de sosem csinálnék ilyesmit

2009. ápr. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Ja és simán le tudnak nyomozni, és meg is teszik. Akárki, sima hétköznapi ember ha olyan és unatkozik.

Megvan neki az IP címed kinyomozza hol laksz és már tudja is mely boltok jöhetnek szóba. 3 perc alatt megvan. Aztán ha úgy van jól megszívtad.

2009. ápr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Btk.

318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

a) bűnszövetségben,

b) közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen

követik el.


Mivel nem ír "elkövetési alakzatot" a jogszabály [gondatlan, szándékos stb.], így a csalás bűntette megvalósul akkor is, ha azt gondatlanul követed el. (Véletlenül teszed vissza rossz dobozba a cipőt.)

Vagyis nem lesz bizonyítási kényszer a bolton, hogy igazolja, te szándékosan cselekedtél aszerint, hogy megtéveszd az eladót, mert ez ebben az esetben csak érintőlegesen releváns. A haszonszerzés jogtalansága pedig az első pillanatban megáll, hiszen ha gondatlanul cselekedtél akkor is jogalap nélkül gazdagodtál volna.


Amúgy tulajdonképpen a szándékosság is bizonyítódik abban a pillanatban, amikor a pénztáros lehúzza a cipős dobozt, és csak 10e Ft-ot kér az általad ismert árú, 25e Ft-os cipőre. Itt már nem mondhatod, hogy gondatlan vagy, ha nem jelzed a tévedés tényét felé. Ekkor egyértelműen megvalósul a csalás tényállása.


Igaz büntetőügy nem lesz belőle, mert ha 10e Ft-ot fizetni akarsz és 25e Ft a cipő, akkor az elkövetési érték 15e Ft, amely még szabálysértési kategória. (Ha nem üzletszerűen cselekszel, azaz nem "rendszeresen".)


A nagy áruházakban az összes létező dobozt ki kell nyitni a pénztárnál és ellenőrizni kell a tartalmát. Ha nagyobb értékről van szó, és a PÉNZTÁROS NEM TUDJA ELDÖNTENI, hogy a dobozban lévő termék megegyezik-e a vonalkódra ütött termékkel, akkor segítséget kell kérnie.

Emellett az olyan területeket, amelyek "bűnbe ejthetnek" elég intenzíven figyelik. Nem mondom, hogy pont téged fognak kiszúrni, de erre is van esély.


Tehát jogilag NEM KORREKT az, amit tenni szeretnél. Akármennyire mosod magad alul-felül, amire készülsz szabálysértés. Még akkor is, ha fizetni akarsz érte.

2009. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!