Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor cipőt veszek egy...

Amikor cipőt veszek egy boltban, megnézik, hogy mi van a dobozban? Előfordulhat, hogy rossz cipőt hozok el?

Figyelt kérdés
Milyen boltokban nem nézik? Hervis, auchan? Létezik, hogy direkt rossz cipőt visz el valaki?
2009. ápr. 12. 22:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Te kifizetsz valamit de nem azt viszed ki. Ez a bökkenő. Most gondold el, szélsőséges esetet írok: Van egy atombomba a kocsidban és nem viszik észre a határon. Vagyis beengedtek bombástól, onnantól kezdve jogosan van nálad a bomba? Hisz beengedtek az országba!


Még amikor nem cserélhető fejes borotvák voltak, hanem pengét kellett venni, akkor csempészték ki azokat chipses zacskóban, mosóporban. Ha elkapták őket, mentek dutyiba.

Pedig kifizették a zacskót! Igaz, hogy a mosópor mellett nagyjából 20X akkora értékű penge is volt benne.

2009. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
de ez, semmiféleképp sem bűncselekmény. Legalábbis ha ragaszkodok ahhoz, hogy véletlenül hozom ki, vagy azért, mert tisztában vagyok a jogaimmal. Az, hogy megakadályozom a pénztárost a doboz megtekintésében, már bűncselekmény, vagy ha kényszerítem a tranzakcióra. Igen elég szemét dolog a bürokrácia. Van egy törvény, nem ismerem pontosan de arról szól, hogy amit egy áruházban megfogsz, az a tied, nem fogyaszthatod el, nem veheted használatba, de le van foglalva, és elvileg a tied már amikor megfogod, de csak akkor veheted használatba és viheted ki egyben, ha kifizetted. Kérlekszépen ezzel a képlettel működik egy áruház.
2009. ápr. 12. 23:44
 23/45 A kérdező kommentje:
nem, mert a pengék el voltak rejtve a mosópor mellé. Én viszont a cipőt hagyom megnézetni. Legfeljebb ha a (nyilván) hölgyemény nem ismeri fejből az összes márkát, ránéz, hogy NIKE? NIKE. akkor mehet, látta a pénztáros, az ő felelőssége, hogy nem szólt miatta, ha meg szólt. Hoppá bocsi, rossz dobozba tettem vissza, ennyi. Másik hozzászólónak nem csipog be ha nem kerül a két tekercs közé a lopásgátló. Én legalábbis úgy tudom, különben nem két kapu lenne amik között becsippan a cucc, hanem csak egy oszlop, jobbesetben, esetleg egy oszlopsor, de nem csak egy kapu csipogna be ha beszól az RFID hanem az összes ami látja a jelet.
2009. ápr. 12. 23:49
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen vitatkozni,az eladók mindenhol megnézik az van e a dobozban ami..és ne haragudj,biztos nem jegyzi meg az összes modellt,de ha a bolt legdrágább futócipőjét szertnéd kilopni íly modon,az fel fog neki tünni,hogy "csak" 10 ezer forintos dobozban van,ami a nike-nál kifejezetten olcsó..:-)
2009. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
az meg, hogy itt leírtam, hogy hogyan lehet tökéletesen kivinni valamit egészen addig nem számít semminek, amíg valami alá nem bizonyíték, és ehhez kellek én mint gyanúsított, de csak akkor, ha már elkaptak valamivel. És ezzel le van zárva a dolog... köcsög dolog a bürokrácia, én is utálom...
2009. ápr. 12. 23:52
 26/45 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mindenesetre... egy próbát megér (aztán persze nem fogom megcsinálni mert természetesen bűncselekmény és a törvény bünteti) :)
2009. ápr. 12. 23:54
 27/45 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy az auchanba ezt megnézik... cipő? cipő, nincs tele elektromos borotvával? nincs... akkor kérem 11ezerkilencötven lesz... köszönöm szépen, viszontlátásra
2009. ápr. 12. 23:55
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Rosszhiszeműségről hallottál már? Ugyanis ebben az esetben rosszhiszeműen követed el a cselekményt, így megtévesztve a pénztárost. Aki elképzelhető, hogy hibázik, de te rosszhiszeműen vitted ki a terméket.
2009. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Élnél hazugságban egy 25 ezer Ft-os cipő miatt egész életedben gyötrő lelkiismerettel annak tudatában, hogy lehet, hogy miattad ki is rúghatnak valakit egy elit üzletből, ha kiderül, hogy 15 ezer Ft-os hiány van, és ő volt akkor bent? Nem éri meg, de ha téged hidegen hagy a lehetséges következmény, akkor csodálom, hogy egyenesen tudsz állni gerinc nélkül.
2009. ápr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
rosszhiszeműséget hogy a viharba fognak tudni rámbizonyítani? hazugságvizsgálattal?
2009. ápr. 13. 00:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!