Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor cipőt veszek egy...

Amikor cipőt veszek egy boltban, megnézik, hogy mi van a dobozban? Előfordulhat, hogy rossz cipőt hozok el?

Figyelt kérdés
Milyen boltokban nem nézik? Hervis, auchan? Létezik, hogy direkt rossz cipőt visz el valaki?
2009. ápr. 12. 22:56
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
miért ne, legfeljebb azt mondom idegeskedve, hogy na valami barom megint rosszul tette vissza... lehettem én is az a barom, ha esetleg felvették kamerán, de nem tudnak mit csinálni..
2009. ápr. 12. 23:31
 12/45 A kérdező kommentje:
a legjobb cuccokat az auchanból amúgyis átcímkézéssel lehet kihozni :D de volt ismerősöm aki kibontott egy 20 ezres fülhallgatót feltette magának és azzal sétált ki. Na ez már nem korrekt. Jogilag legalábbis. Erkölcsileg meg alapból az sem amit én csinálok, vagy csinálni fogok.
2009. ápr. 12. 23:32
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jogilag mennyire korrekt ez, arra azt mondom, hogy ezzel a kis kérdéseddel és a beszélgetéseddel bűncselekmény előkészületét valósítottad meg. A helyedben az ilyen dolgokkal óvatosabb lennék.
2009. ápr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted jogilag korrekt? Hol élsz te?
2009. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
áhh... nem hiszem, hogy bárki is rá lenne állítva erre a lapra a rendőrségen, ha meg igen, nem tudják melyik áruháznak kell odaszólni. és amíg nem csináltam semmit mondhatom, hogy csak úgy irogattam. ez nem így megy bazeg ember.. azokat a cigányokat sem kapják el sokszor, akik embereket késelnek meg az utcán. ki nem szar le egy pár sportcipőt. gondolkozz....
2009. ápr. 12. 23:35
 16/45 A kérdező kommentje:
jogilag korrekt. A bürokrácia és az erkölcs egészen más dolog. Ha a pénztárnál kifizetek bármit !! bármit!! akkor megtörtént a tranzakció. ha a pénztáros hibázik és kiad egy sajt alatt egy arany nyakláncot, akkor is az én döntésem, hogy visszaadom-e, jogilag azért korrekt mert ugyan látta, hogy nem sajt, hanem nyaklánc, de kiadta, ki lett fizetve... nem tudtad??? ez így megy
2009. ápr. 12. 23:36
 17/45 A kérdező kommentje:
sőt, a fogyasztó megtévesztésének számít, ha nem sajtot kapok, hanem nyakláncot, és jogom van pereskedni, de legalábbis kérni, hogy visszaadom az összes pénzt, és adják ki a sajtomat ! ez így megy...
2009. ápr. 12. 23:38
 18/45 A kérdező kommentje:
lopásnak az számít, ha nem látja a pénztáros hogy mit viszek ki, illetve ha tranzakció nélkül viszek el árut. Ha levonalkódozza a dobozt, akkor jogilag akármi is van benne, elsősorban a dobozt fizettem ki, és erre vonatkozólag annak tartalmát. Jogilag, aztán persze ez nem ennyire egyszerű. Ezért szokták megnézni mi van a dobozokban!
2009. ápr. 12. 23:40
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne törd ilyenen a fejed, hanem inkább gyűjtsd a pénzt, vagy vegyél egy olcsóbbat, mert biztos van, ami ugyanilyen jó.

Megnézik, mit viszel ki a dobozban. Ha nem a pénztáros, akkor a többi ott dolgozó, akik lófrálnak a boltban. Van, ahol a cipőre rakják azt a chipet, amit a pénztárnál szednek le, amit ha nem szednek le, akkor a kijárat besípol. Szóval már csak ezért is nézik meg a nagyobb üzletekben. A kicsikben pedig úgyis látják.

2009. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
30%
Jol teszed.csinàld csak.ki a f* fog nekik 1pàr cipoèrt 25ezret fizetni,amikor legyàrtjàk vagy 2ezerèrt.bàr sztem mindenhol megnèzik a pènztàrnàl,de azèrt hajrà.majd ird meg sikerult-e:)
2009. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!