Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik még valaki, aki nem...

Létezik még valaki, aki nem rasszista?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék most nagy port kavarni, én tényleg egyik oldalon sem állok. Sem a rasszistákén, sem a "támadottakén". Egyszerűen csak szeretném megérteni az emberek gondolkodásmódját.

Tudom, hogy a sztereotípiák általában valós tényeken alapulnak, de mindig mindenhol vannak kivételek. Egyszerűen nem értem hogy pl. a feketékkel mi baja van néhány embernek? Ők nem egyenlőek a fehérekkel? Miért lett ekkora ellenségeskedés a fajok között?


Nem védem egyik álláspontot sem és semmit nem próbálok bizonygatni, csak egyszerűen hidegen hagy hogy ki honnan jött vagy milyen a bőrszíne, engem maga az EMBER érdekel. Mások nem így vannak vele? Miért kell már az elején ítélkezni?


Köszi szépen mindenkinek.


2011. aug. 6. 19:27
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%

Én nem vagyok rasszista.

És örülök neki, hogy te így gondolkozol.


"hidegen hagy hogy ki honnan jött vagy milyen a bőrszíne, engem maga az EMBER érdekel." Büszke lehetsz magadra. Jó olvasni, hogy vannak, akik még így gondolkodnak!!

2011. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
57%
Én egyetértek veled, nem vagyok rasszista. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a férjem színesbőrű, és a gyerekeink is azok. Sajnos nekünk el kellett költöznünk Magyarországról, mert az emberek ezt nem nézték jó szemmel.
2011. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Én pl nem vagyok az. Egyedül a romáktól tartok, de nem utálom őket, nem nézem le őket, de mindig összerándul a gyomrom ha szembejön egy banda velem az utcán.
2011. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
57%
Engem sem érdekel a bőrszín.. egy ember számomra a tulajdonságaitól lesz értékes és ezek közé a külső jegyek nem tartoznak bele. Az életmódja, a dolgokhoz való hozzáállása, az emberekkel való bánásmódja és a céljai számomra sokkal érdekesebbek.
2011. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
30%
Én nem vagyok rasszista. Még az ingyenélő cigányokat sincs bajom. Ők is emberek, csak máshogy szocializálódtak, arról meg nem ők tehetnek. Ezzel viszont szerintem egyedül vagyok :-)
2011. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Én sem vagyok rasszista!De lassanként megváltoztatják a véleményemet a viselkedésükkel,a tetteikkel,a beszólásaikkal...stb Kiharcolják ők maguknak rendesen!Pedig én aztán igazán az ő oldalukon álltam nagyon sok évig!Mostanra kezdem belátni,hogy szélmalomharcot vívtam az érdekükben,és a többieknek igazuk van,mert igazából ők maguk külömböztetik meg saját magukat!Ők akarják,hogy így legyen,mert így azt mondhatják mi rasszisták vagyunk,és az ezzel kapcsolatos dolgokból mindenképpen előnyt kovácsolnak maguknak.
2011. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
13%
Annak idején törzsekbe szerveződve élt az ember a Földön egyik törzs a másikat külsőségek alapján ismerte fel, ha az egyik törzs valamely tagja kib@szott velük onnantól az ellenszenv az egész törzsére kiterjedt a rasszizmus gyökerei innen erednek. A másik az ember egy ragadozó állatfaj, de ezen ösztöneit nem élheti ki a civilizált világban így pótcselekvésként a rasszizmussal próbálja az ebből adódó frusztrációt levezetni.
2011. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
76%

Én kétfajta embert utálok!


1. A rasszistákat

2. A cigányokat...

2011. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%
én nem vagyok rasszista ,de az ember színe fehér...
2011. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok.
2011. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!