Ha állatot ölni nem tilos, akkor embert ölni miért az?
Az emberi fajnak törvényben biztosított joga, hogy megölje és megegye azoknak a fajoknak az egyedeit, akiket magánál alsóbbrendűnek gondol.
Ezen a gondolatmeneten haladva Hitler nem követett el gyilkosságokat, mivel olyanokat öletett meg, akiket nálánál alacsonyabb rendűnek gondolt, vagyis még csak felelősségre se lehet vonni e miatt (bort iszik, vizet prédikál esete).
Ha lejönne a Földre egy nálunk intelligensebb "földönkívüli", akkor azt látná, hogy az emberi faj lemészárolja a többi fajt és megeszi a hullájukat. Vagyis még csak bűntudata se lenne, ha ő ugyanezt megcsinálná velünk.
Te tényleg így gondolkozol, vagy csak provokálsz?
Az ember kiemelkedett az állatok közül azzal, hogy másképpen tud gondolkozni, eszközöket készített, majd társadalmakba szervezte magát, civilizációt hozott létre, államot, tudományt, erkölcsöt.
Ha pusztán ösztönlények lennénk, mindenki azt csinálna, amit akarna. De nem tehetsz azt, amit csak jónak látsz, mert például homo sociologicus vagy, azaz a mindenkori normákhoz igazodsz; vannak jogi alapelvek, amelyek társadalmi közmegegyezés alapján hosszú idők során alakultak ki; van erkölcs, amely az érdemtelen gyilkolást elítéli.
"Mégis miért különbözteti meg magát az ember az állatól?"
Erre rettentő egyszerű a válasz, az ember azért különbözteti meg magát a többi állattól, mert ő ember. Ha hiperinteligens kacsacsőrű emlősök lennénk, akkor kacsacsőrű emlősöket lenne tilos gyilkolni, és embereket szabadna.
Én is "vallom", hogy mi is "csak" állatok vagyunk, de ettől még az érvelésed túlzó és logikátlan.
Az emberek erkölcsi szabályait emberek írják embereknek, ezért nyilván külön kezelik magukat más állatoktól.
Mindemellett tudtommal az állatkínzás és "felesleges" gyilkolászás bűn... ritkán küldünk be egy falkányi kutyát a gázkamrába csak úgy "poénból".
"A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 11:19"
Pedig ennél nagyobb kétszínűség nincs. Az embernek erkölcsileg semmivel sincs nagyobb joga legyilkolni az állatokat, mint a saját fajtájába tartozókat. Attól, hogy az ember magát valami felsőbbrendű istenségnek tartja, még nem az. Egy állat legyilkolása erkölcsileg ugyanakkora vétség, mint egy ember legyilkolása.
Az más kérdés, hogy az emberbe évezredek alatt belenevelődött, hogy ő egy felsőbbrendű faj és az állatokat nyugodtan megölheti, de ha valaki jól belegondol, akkor ez nem így van. Persze kényelmes nem belegondolni és csak haszonállatokként tekinteni a nem emberi állatfajokra.
Maga a vallás is azért jött létre, hogy ezt sulykolja bele az emberekbe. Egy hihetetlenül kétszínű világban élünk.
"A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 11:22"
Mert a majom nem használ eszközöket, nem él közösségben, nem tanítja a gyermekeit?
"Mindemellett tudtommal az állatkínzás és "felesleges" gyilkolászás bűn... ritkán küldünk be egy falkányi kutyát a gázkamrába csak úgy "poénból"."
És marhákat se tenyésztenek és nem gyilkolásszák őket milliószámra...
És a növényekért miért nem aggódsz?
Állítólag ők is éreznek, kommunikálnak.
"Az ember az állatok országába tartozik, azon belül is a főemlősökhöz. Az ember gyakorlatilag egy majomfaj"
Itt a tévedés. Hiszen az ember egy óriási lépést tett, amellyel távol került az állatoktól:
"Az embert az állattól a tudatos szeretetre való képessége választja el. Biológiai késztetésein túllépve képes befolyást gyakorolni saját érzelemvilágára is. Fejlődésre törekszik, mert tökéletlen és tökéletlenségét érzi is."
"Az ember társadalmi lény, közösen végzett munka, a tagolt beszéd és gondolkodás jellemzi. Mindezek révén képes a világ megismerésére és átalakítására."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!