Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell szükségszerűen...

Miért kell szükségszerűen eltávolodni a barátoktól?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon jó fiúbarátom, imádtam. (nem szerelemmel) Mindenről eltudunk beszélgetni, volt olyan időszak, hogy ha nem tudtunk találkozni, akkor online tartottuk a kapcsolatot, a nap 24 órájában. Mikor nyaralni mentem folyamatosan smseztünk, tényleg nagyon jóban voltunk. Kibeszéltük a csajokat, pasikat, megvigasztaltuk egymást, mindig megnevettetett. Azt mondta, hogy mindig a legjobb barátnője leszek, legyen bármi. Aztán összejött egy lánnyal. Mióta együtt vannak kb. 5x beszéltünk (fél éve járnak!!) A csaj még azt sem 'engedi' neki, hogy msn-en beszélgessünk, a találkozásról pedig szó nem lehet. Nekem viszont borzasztóan hiányzik, hogy legyen valaki akinek elmondhatom a gondjaimat. Vannak barátnőim, de azért egy pasitól tanácsot kérni pasiügyben mégis más. Nem voltam belé sose szerelmes, a csajnak semmi oka nincs rá, hogy 'eltiltson'. Egyszer ráírtam msn-en, szinte le lettem tolva, hogy hogy képzeltem. Már ott tartunk, hogy hiába lenne mondanivalóm és hiába égek a vágytól, hogy beszéljünk, egyszerűen nem merek ráírni. Olyan is volt már, hogy írt, hogy legyek este, mert nem lesz ott a barátnője és akkor beszélhetünk, de olyan abszurd dolognak tartom, hogy a bújkálnunk kelljen. Hébe-hóba sms-t is ír, hogy mi van velem, de azt is csak dugiba, pedig tényleg sosem néztem rá pasiként, 'csak' a legjobb barátom volt. Szerintetek igaza van a barátnőjének?
2011. máj. 21. 21:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
Fiú-lány barátság pont ezért nincs, ami veletek történt. Mert egy idő után ha komoly kapcsolata lesz, eltávolodik a fiú-lány barát és ez olyan hogy valahol természetes. Barátok maradhatnak, de nem a lelkitársak, meg a mindent megbeszélősök, mert azt a férfinak, nőnek is a saját prájával szokás már ha komoly kapcsolat van és elérnek egy bizonyos kort. A barátság szuper dolog, de a komoly kapcsolat amiből talán házasság lesz (hiszen senki nem tudja hogy nem pont abból lesz-e amiben van) komolyabb, elsődlegesebb. Ehhez kell egy bizonyos kor és tapasztalat hogy megértse az ember.
2011. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Mindkettőtök reakciója normális.


A csajszi és te egyazon neműek vagytok, természetes hgy mindketten a pasit akarjátok csak ő kedvesének, te barátnak, de ugyanolyan nagyon-nagyon.

2011. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 napietus ***** válasza:

a barátnő egy éretlen, féltékenykedő buta liba, a pasi meg papucs. aki írta, hogy ez szükségszerű, az nem ír igazat. én férjnél vagyok 2 éve, mégse lazult a barátságom a legjobb barátommal, aki fiú. a férjemnek is vannak lány barátai. érett gondolkodású, felnőtt ember a helyükön tudja ezeket a dolgokat kezelni. egyébként sem lennék olyannal, aki aláássa a kapcsolatomat a barátommal. a szerelem egy érzés, szerelmes akárkibe lehet az ember azon a körön belül, amiben mozog. a barátsághoz jóval több kell, évekig kell építgetni, hogy kialakuljon. én nem adnám fel a barátságot egy pasiért sem.


sajnálom a barátodat, hogy egy ilyen hisztis hp-t fogott ki. remélhetőleg erre ő is mihamarabb rájön, de akkor Te legyél ott mellette, mert szüksége lesz Rád (tapasztalat).


29/N

2011. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

tegnap 21:54 vagyok. Eszembe jutott még valami, bár nem biztos, hogy a barátod és a barátnője kapcsolatában is így van.

Nekem mindig is fontos volt, hogy akivel komollyá válik a kapcsolatom, azzal előbb-utóbb egymás egyik legjobb barátai is legyünk, szerintem ez elengedhetetlen egy jól működő, tartós kapcsolathoz, mivel előbb-utóbb a szenvedély már nem lesz akkora, mint az elején. Nálunk a lány barátnő egy idő után mindenben hátrább sorolódott mint én. Nem mintha kevésbé szeretné a párom, vagy nem számíthatna rá mindenben, szeretjük, bármikor szívesen látjuk, én is örülök, ha találkozunk, beszélgetünk, de én lettem az első és ezt valahogy rendben levőnek is érzem.

Úgyhogy lehet, hogy a lány még a barátságotokra is féltékeny valamilyen szinten.

Mindenesetre semmiképpen nem vall érett hozzáállásra, ahogy kezeli a dolgokat.

2011. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
a srác ma megkeresett. írt egy sms-t, hogy tudunk-e este találkozni, mert a barátnője nemtudom mit csinál, de nem lesznek együtt. mondtam neki, hogy persze, összefuthatunk. aztán elkezdtünk beszélni msn-en, minden olyan volt mint régen, tökre megörültem, ment a szokásos hülyéskedés. viccelődtem vele, hogy na mivan, megint megtaláltál? élsz még? aztán egyszer sokáig nem írt vissza, megkérdeztem: na mivan, megint eltűntél? erre a csaj szabályosan rám förmedt, hogy most nem ér rá, meg amúgy is, ezt mégis hogyan képzeltem? miért írok neki egyáltalán? nem akartam veszekedést, ezért rögtön leléptem, de kedvem lett volna megmondani neki, hogy nem én kerestem, ő írt rám. akkor mégiscsak hiányzik neki a barátságunk valamilyen szinten, nem?
2011. jún. 18. 21:22
 16/22 napietus ***** válasza:
persze, hiszen mint írtam, a barátság fontos. szerintem hamarosan kidobja ezt a hülye libát, legalábbis ha esze lenne, ezt tenné.
2011. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
végülis tök jót beszélgettem vele (a sráccal, a csaj utána eltűnt a képből) nem is kellett mondanom, hogy ez így rossz nekem, rögtön mondta, hogy ígéri, hogy változtatni fog :) meg hívott bulizni is, de azt még korainak tartom, először szokja meg a csaj, hogy nem a barátjára hajtok. :)
2011. jún. 19. 01:42
 18/22 anonim ***** válasza:
22.54 vagyok és igen, igazat írtam. Mindenkinek a párkapcsolata az első, ezt írtam, ezzel nincs mit vitázni, ez a normális és szükségszerű. Ez nem zárja ki a barátkozást, de az ELSŐ nő egy férfi életében a kedvese, nem a barát-barátnője. Legalábbis nálunk így van. Nekem is van férjem, és mindkettőnknek vannak barátai, de egymásnak elsők vagyunk, és ez egy jó kapcsolatban így van.
2011. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 napietus ***** válasza:
szerintem nincs igazad, utolsó. én egyforma MÉRTÉKBEN szeretem a férjemet, a legjobb barátomat, barátnőmet, testvéreimet, szüleimet. egyforma mértékben, tehát nincs sorrend, csak egészen más módon.
2011. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Etus, lehet, hogy nálatok így van, de nem biztos, hogy mindenkinél.

Nekem van egy legjobb barátnőm, hátrább nem is sorolódott, viszont a férjem még nála is fontosabb helyre került az életemben. Az embernek nem csak egy legjobb barátja lehet, hanem több is, nekem már a férjem is ebbe a baráti körbe tartozik. Ráadásul vele osztom meg az életem legfontosabb momentumait, vele élek.

Úgyhogy, bár közöttünk nincs olyan vita, hogy ne találkozhatnánk az ellenkező nemű barátainkkal, elsősorban a barátoknak kell elfogadni, hogy ő már hozzám tartozik.

Ő az első az életemben és ha majd lesz gyerekünk, biztos vagyok benne, hogy ő is a barátok elé fog kerülni.

Ettől még a barátaim sem érzik elhanyagolva magukat, számíthatunk egymásra, de ők is ugyanígy gondolkoznak.

Ezt embere válogatja.

2011. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!