Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell szükségszerűen...

Miért kell szükségszerűen eltávolodni a barátoktól?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon jó fiúbarátom, imádtam. (nem szerelemmel) Mindenről eltudunk beszélgetni, volt olyan időszak, hogy ha nem tudtunk találkozni, akkor online tartottuk a kapcsolatot, a nap 24 órájában. Mikor nyaralni mentem folyamatosan smseztünk, tényleg nagyon jóban voltunk. Kibeszéltük a csajokat, pasikat, megvigasztaltuk egymást, mindig megnevettetett. Azt mondta, hogy mindig a legjobb barátnője leszek, legyen bármi. Aztán összejött egy lánnyal. Mióta együtt vannak kb. 5x beszéltünk (fél éve járnak!!) A csaj még azt sem 'engedi' neki, hogy msn-en beszélgessünk, a találkozásról pedig szó nem lehet. Nekem viszont borzasztóan hiányzik, hogy legyen valaki akinek elmondhatom a gondjaimat. Vannak barátnőim, de azért egy pasitól tanácsot kérni pasiügyben mégis más. Nem voltam belé sose szerelmes, a csajnak semmi oka nincs rá, hogy 'eltiltson'. Egyszer ráírtam msn-en, szinte le lettem tolva, hogy hogy képzeltem. Már ott tartunk, hogy hiába lenne mondanivalóm és hiába égek a vágytól, hogy beszéljünk, egyszerűen nem merek ráírni. Olyan is volt már, hogy írt, hogy legyek este, mert nem lesz ott a barátnője és akkor beszélhetünk, de olyan abszurd dolognak tartom, hogy a bújkálnunk kelljen. Hébe-hóba sms-t is ír, hogy mi van velem, de azt is csak dugiba, pedig tényleg sosem néztem rá pasiként, 'csak' a legjobb barátom volt. Szerintetek igaza van a barátnőjének?
2011. máj. 21. 21:39
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
81%

Egyáltalán nincs igaza. Nagyon önző dolog, amit csinál, kisajátítja a párját. Egyrészről értem, hogy féltékeny, de akkor esetleg vehetné a fáradságot, h. megismerjen. Mondjuk eleinte találkozhatnátok 3asban, aztán látja, nincs mitől tartani, talán nem féltékenykedik. Talán vihetnéd a párod is, ha van.

Lehet nem használ ez, de meglehet próbálni. Sajnos sok az önző ember, aki nem bír bízni a párjában, pedig a szerelem a bizalmon alapul és ha szeretünk vkit, nem akarjuk elválasztani a barátaitól, azt akarjuk boldog legyen. Legalábbis én így látom.

2011. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek is van olyan barátnője, akit régebben ismer, mint engem.

Nálunk ez nem volt téma, ha eljött hozzánk, akkor hozzánk jött, nem csak hozzá.

Szerintem te is próbáld így megoldani, hogy kíváncsi vagy a barátnőjére, üljetek be valahová, menjenek el hozzád, barátkozz a csajjal is, ha szerencséd van, és ügyesen csinálod, nem elveszítesz egy barátot, hanem nyersz egy másikat. Ezt esetleg ki is hangsúlyozhatnád, hogy te erre számítasz, és semmi másra.

Egy külön találkozás a lánnyal is, miután megismert, sokat lendítene a helyzeten. Egy igazi csajos program, ahol a fiú nem kerül szóba, csak vele is ismerkedsz.

Ha programot szervezel, vagy összeültök a barátoddal, legalább eleinte próbáld meg úgy tekinteni, hogy összenőttek, és vagy megy mindkettő, vagy egyik sem.


Dicsérd meg őket, hogy összeillenek, csinos a barátnője, örülsz, hogy a srác jól választott, stb.

És vegyétek figyelembe, hogy nektek sok közös emléketek van, sok közös dolgotok, ha ezek szóba kerülnek, és nem vonjátok be őt is, egy-egy magyarázattal, stb, akkor kívülállónak fogja érezni magát a beszélgetésben, és nem lesz kedve megint összeülni hármasban.

2011. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy van igaza, egy féltékenykedő kis rib.

Egyszerűen gyűlölöm az ilyeneket. Én sem szeretem ha a párom más nőkkel találkozgat, de nem féltékenységből, egyszerűen csak nem szeretem a nőket :) Így rá is hagyom, ha ő jól érzi magát egy csaj barátnője társaságában, akkor egészségére.

Őt sem zavarja ha a haverjaimmal megyek valahova, hiszen tudja hogy inkább a srácokkal jövök ki, barátnőm nincs is.


Kölcsönös bizalom és tisztelet, melynek az eredménye, hogy mindent megosztunk egymással, semmi titkolnivalónk nincs egymás előtt, és egy egészséges, boldog kapcsolatban élünk.


Ha szerencséd van, a barátod gyorsan megunja a csajt, és visszakapod, mint legjobb barát :) Legközelebb biztosan nem hagyja magát ilyen könnyen irányítani. 21/L

2011. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd alábbhagy a "láv", vagy ha valami gixer van úgyis megtalál a srác..

Mellesleg kiállhatna mag a mellett annyira, hogy az legyen amit ő szeretne, vagy legalább az is.

2011. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Nincs igaza a barátnőnek, de érthető a viselkedése. Mondhatod te azt neki, hogy a fiú csak a barátod, de ő nem láthat bele a lelkedbe, hogy tényleg így van-e és lássuk be, tényleg ritka a fiú-lány barátság, bár van ilyen.


Én szeretem a párom lány barátját, jól kijövünk. Viszont általában ők nem szerveznek külön "baráti" programokat kettesben, nem is járnak így el szórakozni, hanem velem együtt és a páromnak mindig én vagyok az első. Tehát nem is adnak okot, hogy gyanakodjak.

2011. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

A barátoktól nem kell eltávolodni, de én azt gondolom fiú és lány között nincs igazi barátság. Biztos vagyok benne, hogyha valamelyik lány barátnődnek lenne párja, nem zavarna annyira, hogy kevesebbet beszéltek, mint a fiú "barátod" esetében.


Érthető a lány reakciója is valahol. Őszintén szólva nekem sem esne jól, ha a párom állandóan egy lánnyal sms-ezgetne és gyakran találkoznának. Persze az is túlzás, hogy eltilt tőled.


Igazából itt a fiúnak kellene lépnie. Kicsit álljon a sarkára és ne hagyja magát ennyire befolyásolni.

2011. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem szükségszerű.Sajnos vannak ilyen csajok,szerintem hamar lapátra kerül.

A férjemnek nagyon sok lány barátja van,mindig is velük értette meg magát jobban.Soha egy pillanatig nem voltam rájuk féltékeny,hiszen nem adott rá okot.Egyikük külföldön él,ha hazajön nálunk lakik,szívesen látom,kedvelem.

2011. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam, mi ráadásul csak e-maileztünk meg telefonálgattunk. Egyikünk sem úgy tekintett a másikra, mint prédára, soha meg sem fordult a fejünkben összejönni, egyszerűen csak legjobb barátok lettünk. Mindent leírhattunk a másiknak e-mailben, meghallgattuk egymás dolgait, ennyi. Találkozásra esély sem volt, az ország két végében éltünk, elfoglaltak voltunk. Aztán jött egy csaj, aki mindezek mellett is féltékeny volt rám. Először csak nullázódtak az sms-ek, majd az e-mailek is. Majd kaptam egy olyan üzit, miszerint ezt a barátságot meg kell szakítani, mert ők úgy gondolják az ő kapcsolatuk örökké szól.

9 hónapig nem kaptam egyetlen üzenetet sem, azt éreztem kitépték a szívem. Gyakorlatilag a legjobb barátom törölt az életéből. (Aztán persze szakítottak, azóta megint írogatunk, de semmi sem ugyanolyan. Kb. háromhavonta van egy-egy mailváltás. Én nem tudok megbízni benne, ő meg elfelejtett.)

Remélem ti nem jártok így. A csajok sajna hajlamosak nagyon berágni az ellenkező nemű barátra. (Bevallom őszintén, az én páromnak is van egy ilyen barátnője, akiért nem vagyok túlságosan oda, de ők is évek óta ismerik egymást, és sokat találkozgatnak kettesben. Söröznek, beszélgetnek, elvannak. Néha felhúzom az orrom, de sosem jutott eszembe a hat év alatt azt kérni, hogy szakítsák meg a kapcsolatot.)

2011. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Írtátok, hogy próbáljak meg barátkozni a lánnyal is. Próbáltam, de a csaj egyszerűen utál, én vagyok a gonosz, aki le akarja nyúlni a pasiját, pedig ez nem így van.

Írta valaki, hogy nincs fiú-lány barátság. Ezt megcáfolnám. 3 évig találkoztunk napi szinten, miközben egyikünknek sem volt kapcsolata. Ha bárki akart volna valamit a másiktól, az akkor megtörtént volna.

Utolsónak: átérzem a helyzetedet. Én is attól félek, hogy ha szakítanak a lánnyal, ez az egész nyomot hagy a barátságunkban és semmi nem lesz olyan, mint régen.

Tényleg hiányzik. Azok a beszélgetések, az idióta poénjai, az egész lénye. Ráadásul minket egy véletlen hozott össze, összekevert valakivel és így kezdtünk el beszélgetni. Megfogott benne, hogy rögtön közvetlen volt velem és nem úgy beszélt, mint ahogy a pasik többsége tenné.

2011. máj. 21. 22:17
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Papucs lett. Nem kellene hagynia magát elnyomni. Egyszer majd fellázad és a barátnőjére borítja a sérelmeit. Aztán majd pislognak mindketten, hogy most mivan?!
2011. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!