Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire nincs az emberekben...

Ennyire nincs az emberekben tartás?

Figyelt kérdés

Na, hát kicsit hosszú lesz, előre is köszi, hogy végigolvasod. Alaptalan, leugató válaszokra nem vagyok kíváncsi, véleményedet kérlek támaszd alá érvekkel.


Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy mint a legjobb helyeken, környezetemben is egyre több fiatalkorút látni, cigivel, pálinkásüveggel a kezében. Miért szoknak rá erre? Vegyük úgy, adott egy 14-17 éves tini, adidas és converse cuccokban jár, látszik, hogy annyira azért nincs szar élete, hogy sajnáljam, de lóg a cigi a szájából. Mert annyi gondja van, hogy csak így tud megnyugodni? Nem hiszem. Mert menő? Inkább. Ebben a korban az embernek mindent a segge alá tolnak, persze, akinek nem, az nem tartozik az általam felemlegetett intervallumba. Semmi különösebb probléma nincs az életükben, ez látszik is öltözködésükön, viselkedésükön, kinézetükön. Ostobaságukon. Mert természetesen a Facebook fontosabb, mint a matek, szóval még a kellő agyi szintet sem ütik meg, hogy bármennyire is emberszámba vegye őket az idősebb, érettebb korosztály. Többen azért dohányoznak, mert mindenki csinálja. Társaságban megkínálják, elfogadja. Haverjai kiröhögik, ha nem szívja, ezért "kell" neki. Nincs bennük annyi tartás, hogy azt mondják: "Haver, b_szd meg a cigidet, nekem nem kell"?

Hány embertől hallottad már, hogy azért szokott rá a hörgőropira, mert olyan finom az íze?

Ugyanez a drogokkal. Tegnap volt a Híradóban (hoppá, egy értelmes műsor az RTL-en...), hogy mennyien szoknak rá a katira, kokóra, és hasonlókra, persze aztán a detoxikálóban kötnek ki. Miért is? Mert azt mondják, ha nem szívod, gáz vagy? Visszautasításról hallottak már?

Ennyire bagatell az életük, hogy csupán így tudnak nevet szerezni maguknak, hogy ilyen társaságokba keverik magukat?

Ugyanezt gondolom a piáról is, nem azt mondom, hogy legyen mindenki teljesen absztinens, de miért jó az, hogy 16 éves létére minden egyes héten full részegen megy be az iskolába?

Mire viszik ezek az életben?

És mi a legelszomorítóbb? Hogy ezeknek az adójukból fogom én megvenni 90 évesen a Cavintont. Milyen adójukból? Milyen fizetésük lesz? Hmm? Kérdések tömkelege, válaszokat meg semmilyen érintettől nem kapok, legalábbis értelmeseket, és nem hasonlóakat, mint: "Mert ez jó.", meg "Mert még fiatal vagyok." Persze, pubertáskor, vagányság, mert ebben a korban az ember mindenre képes?


Szóba hoznám a Másnaposok című filmet is, aki látta, tudja miről beszélek. Jó film, vígjáték, vicces, de valójában egy hatalmas társadalomkritika az egész.

(Azoknak, akik nem látták, dióhéjban megfogalmazom a lényeget. 4 pali bulizik, másnap semmire nem emlékeznek, nem tudják, hova lett az egyik csávónak a foga, miért van a szekrényben egy 2 hónapos kisbaba, miért van egy tigris a fürdőben, és hova lett a negyedik társuk? Mikor vitték fel a tetőre?) Pont azoknak nem esik le a mondandója, akikről szól. Szerintem azt próbálja elmondani a film, hogy mennyire semmi értelme nincs annak, hogy egyik nap be vagy b_szva, szívva, lőve, fújva, minden, másnap meg azt sem tudod, ki vagy, és mit csináltál. Ha bulizol egyet, nem akarsz rá emlékezni?

[Pont olyan, mint a Charlie és a csokigyár. Az is csak azoknak nem esik le, akikről szól. Ha undorítónak tartod a filmet, akkor eldöntheted, hogy te most az okoskodó kocka, az elkényeztetett hülyegyerek, a flegma

, beképzelt kiscsaj vagy az "apu-akarok-egy-pónit-különben..." típusba tartozol. Nem gyerekeknek készült film az se, Tim Burton mikor csinált bármit is gyerekeknek? Na mindegy, ezt csak megemlítettem, hasonló kifordítása a társadalomnak, mint a Másnaposok.]


Igyál meg pár tequilát, pár sört, nem árt meg, és mégis jó kedved van. Végül is, nekem mindegy, az emberek úgy vágják haza a saját életüket, ahogy akarják, csak bosszant, hogy ezt látom, ha drága fővárosunkba húz a kötelesség.

Pár éve még az volt a farc, hogy tizenévesek részegek. Már az, hogy drogoznak, füveznek. Tudom, honnan szerzik, rám is próbáltak tukmálni már, de mikor azt mondtam, hogy ha rajtam múlna, az egész drogmaffia ülne, pici megszeppenés látszott édibédi, tudatlan arcukon.


Mi a véleményed erről? Látod, hallod, érzékeled ezt?

Vagy ebbe tartozol? Ha igen, kérlek adj egy normális indokot, miért csinálod? És miért gondolod magad ennyire tökéletes intenzitásúnak ettől?


2011. jan. 19. 14:43
1 2 3 4 5
 41/41 anonim válasza:

16 éves lány vagyok, és nem igazán értek egyet ezzel a mai társadalom de sz@r dologgal.

Van egy barátnőm,most lett 18, 2 év múlva érettségizik ( előkészítős suliba jár és év vesztes) és kitűnő tanuló. és most jön a poén része: egész évben minden hétvégén legalább egy-néha 2-buliba is elment, többször itta le magát hányásig, és rengeteg pasival kavart. És cigizik, a füvet is próbálta már.

De ettől nem lett hülye p*csa, még mielőtt bárkinek is eszébe jutna. Nem feküdt le senkivel, és nem csinál ebből versenyt, hogy mennyit tudott inni. Így érzi jól magát, így tudja kiereszteni a gőzt és legalább néhány órára elfelejteni a családi gondokat és a csalódásokat...


Mint már írtam 16 éves vagyok. Szeretek inni, nem azért, mert hú de menő vagyok, egyszerűen csak egy jó dolognak tartom, oldja a gátlásokat stb. Eszméletlenre sosem ittam le magam, és nem is tervezem, ismerem a határaimat... Alkalmanként cigiztem is, most már van fincsi elektromos cigim :D És majd egyszer valami drogot is kipróbálnék ha úgy adódna. Egyszer élünk, és mikor menjek ezeken keresztül, ha érdekelnek??? Amikor majd terhes vagyok, vagy a családomért fogok élni? Vagy most, amikor még megtehetem, még próbálkozhatok, még bulizhatok és átélhetek dolgokat??


A suliból lógás szerintem magán ügy. Akarok menni egyetemre, a jegyeim alapján össze is fog jönni, de bizony nem mindig van kedve az embernek felébredni hajnalban és betotyogni a suliba. Miért ekkora bűn ez? Csak mert a felnőttek nem tehetik meg, mert repülnek a munkahelyről? Szerintem aki akarja vinni valamire, az úgyis bepótolja a mulasztásait...

Jó dolog lázadni, és akár hiszitek, akár nem tudjuk, mit teszünk és mik a kockázatok. Tudjuk hogy egy napi lógás mivel jár, vagy hogy ha sokat piálunk a detoxban ébredünk és nem emlékszünk majd rá hogy átment rajtunk fél Budapest.


A hülye plázap*csa divatk*rvákkal én sem értek egyet, de ezen felesleges felidegesíteni magam. Az árt a szépségnek :P


Plusz szerintme nem csak a fiatalságot kéne szidni mert sok felnőttet meg lehetne nézni, hogy miket csinál... Inkább az állatkínzást és a pedofíliát tartom felháborítónak nem azt ha egy tizenéves piál...

2011. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!