Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire nincs az emberekben...

Ennyire nincs az emberekben tartás?

Figyelt kérdés

Na, hát kicsit hosszú lesz, előre is köszi, hogy végigolvasod. Alaptalan, leugató válaszokra nem vagyok kíváncsi, véleményedet kérlek támaszd alá érvekkel.


Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy mint a legjobb helyeken, környezetemben is egyre több fiatalkorút látni, cigivel, pálinkásüveggel a kezében. Miért szoknak rá erre? Vegyük úgy, adott egy 14-17 éves tini, adidas és converse cuccokban jár, látszik, hogy annyira azért nincs szar élete, hogy sajnáljam, de lóg a cigi a szájából. Mert annyi gondja van, hogy csak így tud megnyugodni? Nem hiszem. Mert menő? Inkább. Ebben a korban az embernek mindent a segge alá tolnak, persze, akinek nem, az nem tartozik az általam felemlegetett intervallumba. Semmi különösebb probléma nincs az életükben, ez látszik is öltözködésükön, viselkedésükön, kinézetükön. Ostobaságukon. Mert természetesen a Facebook fontosabb, mint a matek, szóval még a kellő agyi szintet sem ütik meg, hogy bármennyire is emberszámba vegye őket az idősebb, érettebb korosztály. Többen azért dohányoznak, mert mindenki csinálja. Társaságban megkínálják, elfogadja. Haverjai kiröhögik, ha nem szívja, ezért "kell" neki. Nincs bennük annyi tartás, hogy azt mondják: "Haver, b_szd meg a cigidet, nekem nem kell"?

Hány embertől hallottad már, hogy azért szokott rá a hörgőropira, mert olyan finom az íze?

Ugyanez a drogokkal. Tegnap volt a Híradóban (hoppá, egy értelmes műsor az RTL-en...), hogy mennyien szoknak rá a katira, kokóra, és hasonlókra, persze aztán a detoxikálóban kötnek ki. Miért is? Mert azt mondják, ha nem szívod, gáz vagy? Visszautasításról hallottak már?

Ennyire bagatell az életük, hogy csupán így tudnak nevet szerezni maguknak, hogy ilyen társaságokba keverik magukat?

Ugyanezt gondolom a piáról is, nem azt mondom, hogy legyen mindenki teljesen absztinens, de miért jó az, hogy 16 éves létére minden egyes héten full részegen megy be az iskolába?

Mire viszik ezek az életben?

És mi a legelszomorítóbb? Hogy ezeknek az adójukból fogom én megvenni 90 évesen a Cavintont. Milyen adójukból? Milyen fizetésük lesz? Hmm? Kérdések tömkelege, válaszokat meg semmilyen érintettől nem kapok, legalábbis értelmeseket, és nem hasonlóakat, mint: "Mert ez jó.", meg "Mert még fiatal vagyok." Persze, pubertáskor, vagányság, mert ebben a korban az ember mindenre képes?


Szóba hoznám a Másnaposok című filmet is, aki látta, tudja miről beszélek. Jó film, vígjáték, vicces, de valójában egy hatalmas társadalomkritika az egész.

(Azoknak, akik nem látták, dióhéjban megfogalmazom a lényeget. 4 pali bulizik, másnap semmire nem emlékeznek, nem tudják, hova lett az egyik csávónak a foga, miért van a szekrényben egy 2 hónapos kisbaba, miért van egy tigris a fürdőben, és hova lett a negyedik társuk? Mikor vitték fel a tetőre?) Pont azoknak nem esik le a mondandója, akikről szól. Szerintem azt próbálja elmondani a film, hogy mennyire semmi értelme nincs annak, hogy egyik nap be vagy b_szva, szívva, lőve, fújva, minden, másnap meg azt sem tudod, ki vagy, és mit csináltál. Ha bulizol egyet, nem akarsz rá emlékezni?

[Pont olyan, mint a Charlie és a csokigyár. Az is csak azoknak nem esik le, akikről szól. Ha undorítónak tartod a filmet, akkor eldöntheted, hogy te most az okoskodó kocka, az elkényeztetett hülyegyerek, a flegma

, beképzelt kiscsaj vagy az "apu-akarok-egy-pónit-különben..." típusba tartozol. Nem gyerekeknek készült film az se, Tim Burton mikor csinált bármit is gyerekeknek? Na mindegy, ezt csak megemlítettem, hasonló kifordítása a társadalomnak, mint a Másnaposok.]


Igyál meg pár tequilát, pár sört, nem árt meg, és mégis jó kedved van. Végül is, nekem mindegy, az emberek úgy vágják haza a saját életüket, ahogy akarják, csak bosszant, hogy ezt látom, ha drága fővárosunkba húz a kötelesség.

Pár éve még az volt a farc, hogy tizenévesek részegek. Már az, hogy drogoznak, füveznek. Tudom, honnan szerzik, rám is próbáltak tukmálni már, de mikor azt mondtam, hogy ha rajtam múlna, az egész drogmaffia ülne, pici megszeppenés látszott édibédi, tudatlan arcukon.


Mi a véleményed erről? Látod, hallod, érzékeled ezt?

Vagy ebbe tartozol? Ha igen, kérlek adj egy normális indokot, miért csinálod? És miért gondolod magad ennyire tökéletes intenzitásúnak ettől?


2011. jan. 19. 14:43
1 2 3 4 5
 11/41 Мirkó ***** válasza:
Ja, csak h a fő kérdésre is válaszoljak: nem, a legtöbb emberben nincs tartás :D
2011. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindig ilyeneket írok ki, csak a többiről te nem tudsz.

Persze, drogozni nagyon jó, meg cigizni is, pont ugyanazt a választ adtad, mint az, aki ebben lelkesen részt vesz. Nézd csak meg:

"Válaszokat meg semmilyen érintettől nem kapok, legalábbis értelmeseket, és nem hasonlóakat, mint: "Mert ez jó.", meg "Mert még fiatal vagyok." "

Ugye-ugye?


Igen, idősebb korosztály is csinálja, de ők már tisztában vannak egyes következményekkel (már aki), és a kérdés azokra irányult, akiknek tényleg nincsen semmiféle okuk az élvezeti cikkek fogyasztásának túlzásba vitelére, mert egy 25-30 évesnek talán már van. Magát tartja el, magával b_szik ki, ha ezt hazavágja, értelmezi azt, mit jelent a "saját élet" kategória.


Többi pontra nem emlékszem, pillanat, és azokhoz is hozzáfűzök valamit. Vagy nem.

2011. jan. 19. 16:55
 13/41 Мirkó ***** válasza:
8%

„Nem, nem mindig ilyeneket írok ki, csak a többiről te nem tudsz.”

Persze gondoltam, ezt csak úgy félkomolyan írtam :D


De az h „mert ez jó” értelmes válasz :D Ilyen egyszerű az egész, nem kell bonyolult lélektani dolgokat látni mögötte :D


„a kérdés azokra irányult, akiknek tényleg nincsen semmiféle okuk az élvezeti cikkek fogyasztásának túlzásba vitelére, mert egy 25-30 évesnek talán már van.”

Egy tizenéves szted nem lehet boldogtalan? Akit eltartanak, nem lehet boldogtalan? A pénz minden, ha az van minden van?


„Magát tartja el, magával b_szik ki, ha ezt hazavágja”

Egy tizenéves is magával baszik ki :D

2011. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

A Facebook-os példát félreértetted.

Akik lógnak egész nap ezen, órákon, suliban is, azok nem figyelnek, hülyék maradnak.

Állandóan megy ez a mánia, érdekes, azt sosem hallom vonaton, hogy "A leckét megcsináljuk most?" vagy "Mit kell tanulni holnapra?".

Állandóan csak "Hát a Facebookon kiírta..." meg a "Jaj bejelölt, visszajelöljem?" hallható.

Példáim megalapozottak, megtapasztaltak, megtörténtek.


Az nem utal IQ hiányra, ha valaki szeret részeg lenni, mert ki nem? Az utal arra, hogy ha valaki csak akkor élvezi az életet, ha illuminált állapotban vergődik valamelyik sarokban. Minden héten, minden nap, minden percben.


Amúgy puszilom a pofitokat, jöhetnek még válaszok!

2011. jan. 19. 17:02
 15/41 A kérdező kommentje:

Jaj Mirkó, annyira egyszerű vagy.


Persze, lehet boldogtalan, de ne mondd már azt, hogy mindenki ennyire boldogtalan. Kirekesztettnek érzem magam, amiért én valóban jó dolgokat szeretek. Mivel lehet megnyugodni, levezetni a feszültséget?

Sport! Mi már? Elmész, futsz egy órát, és mintha kicserélnének! Ja, hogy nincs rá idő? Hát kérem, nem kéne ennyit bulizni.

2011. jan. 19. 17:04
 16/41 Мirkó ***** válasza:

"Állandóan megy ez a mánia, érdekes, azt sosem hallom vonaton, hogy "A leckét megcsináljuk most?" vagy "Mit kell tanulni holnapra?".

Állandóan csak "Hát a Facebookon kiírta..." meg a "Jaj bejelölt, visszajelöljem?" hallható."


Képzeld én meg felnőtt embereket szoktam hallani h a napi 8 órájuk ledolgozása után nem továbbra is a melóról beszélgetnek egymással a buszon hanem h mi történt a közös ismerősökkel. Tényleg szörnyű XD

De a Facebook am más téma én se szeretnem de mindig van egy ilyen őrület majd elmúlik azt lesz ez még így se XD

2011. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

De hogy ez igazi klasszikust idézzek:


Ne foglalkozz vele, hogy mit beszélnek,

Csináld nyugodtan, nem kell szünet.

Délután négyre már annyira kész vagy, hogy

Kiesik kezedből a vodkás üveg.

Neked ez megfelel így, hiszen felnőtt nő vagy,

Tudod mit csinálsz, és tulajdonképpen,

Nem tudom, hogy miért aggódnak a szüleid,

Hiszen csak két barátot temettél el a múlt héten.

2011. jan. 19. 17:08
 18/41 Мirkó ***** válasza:

"Persze, lehet boldogtalan, de ne mondd már azt, hogy mindenki ennyire boldogtalan."

Tegyél fel itt egy kérdést h "Boldog vagy?" vagy keress rá már voltak itt ilyenek... hát nagyon kevés olyan válasz jött h igen!


Am figy ez tök jó h ilyen könnyen le tudod vezetni a stresszt én is le tom de mások nem! Vannak olyan emberek akik nem dolgozzák fel ilyen könnyen a dolgokat, és egy kis sport nekik nem elég.

2011. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Az más, hogy felnőtt emberek erről beszélgetnek, mert ők tényleg dolgoznak, és tényleg elfáradnak, nem is várom el, hogy a meló legyen a fő téma.

De tizenévesek? Nemhogy nem dolgoznak! Nem is tanulnak, be sem járnak a suliba!


Mit olvasni a Metropol-ban? Tizenévesen az utcán, iskolaidőben. Indokok? "Orvosnál vagyok, csak most éppen nem." Hát tényleg nagy intelligenciára utal, miközben a páleszt dugdossa el a háta mögött.

2011. jan. 19. 17:12
 20/41 A kérdező kommentje:
Viszont félreértés ne essék, én csak arról a rétegről beszélek, akikről szól, a kivételnek meg puszi a hasára.
2011. jan. 19. 17:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!