Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire nincs az emberekben...

Ennyire nincs az emberekben tartás?

Figyelt kérdés

Na, hát kicsit hosszú lesz, előre is köszi, hogy végigolvasod. Alaptalan, leugató válaszokra nem vagyok kíváncsi, véleményedet kérlek támaszd alá érvekkel.


Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy mint a legjobb helyeken, környezetemben is egyre több fiatalkorút látni, cigivel, pálinkásüveggel a kezében. Miért szoknak rá erre? Vegyük úgy, adott egy 14-17 éves tini, adidas és converse cuccokban jár, látszik, hogy annyira azért nincs szar élete, hogy sajnáljam, de lóg a cigi a szájából. Mert annyi gondja van, hogy csak így tud megnyugodni? Nem hiszem. Mert menő? Inkább. Ebben a korban az embernek mindent a segge alá tolnak, persze, akinek nem, az nem tartozik az általam felemlegetett intervallumba. Semmi különösebb probléma nincs az életükben, ez látszik is öltözködésükön, viselkedésükön, kinézetükön. Ostobaságukon. Mert természetesen a Facebook fontosabb, mint a matek, szóval még a kellő agyi szintet sem ütik meg, hogy bármennyire is emberszámba vegye őket az idősebb, érettebb korosztály. Többen azért dohányoznak, mert mindenki csinálja. Társaságban megkínálják, elfogadja. Haverjai kiröhögik, ha nem szívja, ezért "kell" neki. Nincs bennük annyi tartás, hogy azt mondják: "Haver, b_szd meg a cigidet, nekem nem kell"?

Hány embertől hallottad már, hogy azért szokott rá a hörgőropira, mert olyan finom az íze?

Ugyanez a drogokkal. Tegnap volt a Híradóban (hoppá, egy értelmes műsor az RTL-en...), hogy mennyien szoknak rá a katira, kokóra, és hasonlókra, persze aztán a detoxikálóban kötnek ki. Miért is? Mert azt mondják, ha nem szívod, gáz vagy? Visszautasításról hallottak már?

Ennyire bagatell az életük, hogy csupán így tudnak nevet szerezni maguknak, hogy ilyen társaságokba keverik magukat?

Ugyanezt gondolom a piáról is, nem azt mondom, hogy legyen mindenki teljesen absztinens, de miért jó az, hogy 16 éves létére minden egyes héten full részegen megy be az iskolába?

Mire viszik ezek az életben?

És mi a legelszomorítóbb? Hogy ezeknek az adójukból fogom én megvenni 90 évesen a Cavintont. Milyen adójukból? Milyen fizetésük lesz? Hmm? Kérdések tömkelege, válaszokat meg semmilyen érintettől nem kapok, legalábbis értelmeseket, és nem hasonlóakat, mint: "Mert ez jó.", meg "Mert még fiatal vagyok." Persze, pubertáskor, vagányság, mert ebben a korban az ember mindenre képes?


Szóba hoznám a Másnaposok című filmet is, aki látta, tudja miről beszélek. Jó film, vígjáték, vicces, de valójában egy hatalmas társadalomkritika az egész.

(Azoknak, akik nem látták, dióhéjban megfogalmazom a lényeget. 4 pali bulizik, másnap semmire nem emlékeznek, nem tudják, hova lett az egyik csávónak a foga, miért van a szekrényben egy 2 hónapos kisbaba, miért van egy tigris a fürdőben, és hova lett a negyedik társuk? Mikor vitték fel a tetőre?) Pont azoknak nem esik le a mondandója, akikről szól. Szerintem azt próbálja elmondani a film, hogy mennyire semmi értelme nincs annak, hogy egyik nap be vagy b_szva, szívva, lőve, fújva, minden, másnap meg azt sem tudod, ki vagy, és mit csináltál. Ha bulizol egyet, nem akarsz rá emlékezni?

[Pont olyan, mint a Charlie és a csokigyár. Az is csak azoknak nem esik le, akikről szól. Ha undorítónak tartod a filmet, akkor eldöntheted, hogy te most az okoskodó kocka, az elkényeztetett hülyegyerek, a flegma

, beképzelt kiscsaj vagy az "apu-akarok-egy-pónit-különben..." típusba tartozol. Nem gyerekeknek készült film az se, Tim Burton mikor csinált bármit is gyerekeknek? Na mindegy, ezt csak megemlítettem, hasonló kifordítása a társadalomnak, mint a Másnaposok.]


Igyál meg pár tequilát, pár sört, nem árt meg, és mégis jó kedved van. Végül is, nekem mindegy, az emberek úgy vágják haza a saját életüket, ahogy akarják, csak bosszant, hogy ezt látom, ha drága fővárosunkba húz a kötelesség.

Pár éve még az volt a farc, hogy tizenévesek részegek. Már az, hogy drogoznak, füveznek. Tudom, honnan szerzik, rám is próbáltak tukmálni már, de mikor azt mondtam, hogy ha rajtam múlna, az egész drogmaffia ülne, pici megszeppenés látszott édibédi, tudatlan arcukon.


Mi a véleményed erről? Látod, hallod, érzékeled ezt?

Vagy ebbe tartozol? Ha igen, kérlek adj egy normális indokot, miért csinálod? És miért gondolod magad ennyire tökéletes intenzitásúnak ettől?


2011. jan. 19. 14:43
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

De én abban a hitben vagyok, hogy a boldogságért tenni kell, nem fog csak úgy az öledbe pottyanni. Ja, hogy tenni lusták érte?

Az életedet te magad irányítod, tőled függ, hogy boldog vagy-e vagy sem. Nem így van?

2011. jan. 19. 17:16
 22/41 Мirkó ***** válasza:
azért nem járnak be a suliba mert megtehetik... szted ha az "érett" felnőttek megtehetnék h ne dolgozzanak dolgoznának? Ugyanmár... (jó van 1-2 aki igen de a nagy többség nem)
2011. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Мirkó ***** válasza:
Ebben igazad van, a boldogságért neked kell dolgoznod :D Azért dolgozik a drogos is :P
2011. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Na ezért kellene anarchia ebbe a kib_szott világba.

Főleg ebbe a korrupt, szar országba.

2011. jan. 19. 17:19
 25/41 Мirkó ***** válasza:
Persze, anarchia :P Szomáliában anarchia van húdejó nekik mindjárt irigylem őket :P
2011. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:
100%

Ha a szülői odafigyelés nem megfelelő, akkor ez előfordulhat. Itt nem csak arról van szó, hogy megfelelően kell nevelni a gyereket, hanem arról is, hogy a szülőnek arról a társaságról is tudnia kellene, ahol a gyereke tartózkodik.


Fontos az, hogy a szülők szeressék a gyereküket, de ennek nem abban kell megnyilvánulnia, hogy a lehető legnagyobb mértékben megengedőek neki, és pénzzel tömik ki a gyerek fejét.


Nem végeztem ezekkel kapcsolatban felméréseket, de az internet és a televízió által sugárzott tartalmak is jelentős mértékben hozzájárulnak az ilyesfajta elkorcsosulásnak.

Nincsenek ezek a dolgok megszabályozva. A tévé sem, az internet pedig főleg nem. A reklámokkal folyamatosan bombázzák az embereket, és nyilván a reklámban a vidámságot társítják az eladott termékhez. Egyre jobban kialakul a fiatalokban egy tökéletességre való törekvés, ami egyrészt elérhetetlen hisz semmi értelme a tökéletességet elérni, másrészt pedig a módja amit választanak nem megfelelő.


Egy adott társaságba való beilleszkedéshez saját maguk szempontjából szükségesnek érezhetik a cigire való rászokást. Ha nincs elég akaratereje és nem tud ellenállni akkor bele is esik a csapdába. A beilleszkedés iránti vágya nagyobb lehet mint az erő ami ahhoz kelljen, hogy elutasítson dolgokat.

Ha nem szokik rá, akkor a társaság nem feltétlen fogja őt lenézni, viszont alanyunknak akkor is el kell tűrnie a cigifüstöt maga mellett ha tetszik ha nem, ha maradni akar abban a körben.


Egy tanulmány szerint a mai fiatalok nagy része fél az öregségtől. Egyszerűen nem tudják elképzelni, hogy idősebb korban is tudnának boldogok lenni, pl 50 év felett.

Ennek hatására kialakult az élj a mának elv bennük. Szeretnék kiszórakozni magukat addig amíg fiatalok, mert azt hiszik, hogy öregen már nem lesz erre lehetőségük. Nos ilyen életmód mellett tényleg nem lesz lehetőségük.


Rossz világkép alakul ki bennük, és nem igazán van sok lehetőség arra, hogy megváltozzon ez. Később persze sok dolgot bánni fognak. A bánatra viszont ugyan azt az egyszerű megoldást találják, amit fiatalon is találtak: kábítószerek.A kábítószer alá a cigi és az alkohol is besorolandó.


Mi lenne a megoldás?

Hiába mondom azt, hogy egy akár diktatórikus rendszer is megoldás lehetne, mert az meg a másik véglet új problémákkal. Úgyhogy az az igazság, hogy alig tudom mi lenne a megoldás.

Az emberek nagy része kapzsi és irigy a másikra. Mindig többet akarnak. Ezt ráadásul a média is sulykolja beléjük. Indirekt módon próbálják kialakítani az emberekben a fogyasztás növelését, ami egyre nagyobb teherrel jár. Több dolognak kell megfelelni egyszerre, aminek a vége összeomlás lehet és újra a kábítószereknél kötünk ki mint egy téves megoldását a problémáknak.


Ezek a problémák mindig lesznek. Vannak akik foglalkoznak vele és vannak akik próbálnak szemet hunyni felette.

Mivel egy ember nem tud tenni semmit ez ellen, ezért az, aki azzal foglalkozik, hogy más embernek mi a baja, az feleslegesen törődik ilyenekkel.


Lehet, hogy nem könnyű nem meglátni a cigizős piás idétleneket, de semmi értelme velük foglalkozni. Nem nekünk kell megváltani őket. Egyedül amúgy sem megy.

Olyan emberekkel kell törődni, akik megérdemlik, és akik komolyabb segítségre szorulnak, vagy segítséget kérnek.

A többinek meg az ő baja, hogyan cseszi el a saját életét. Rohadtul ne érdekelje ez az összes többi embert.

2011. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Vagy nem kellett volna rendszerváltás. O___O De ebbe most nem megyek bele.

Bár akkor mindenkinek volt munkája. És mindenki egyenlő volt. Nem volt olyan, hogy ő nem jár be suliba, mert ő megteheti.

2011. jan. 19. 17:29
 28/41 A kérdező kommentje:

FR, annyira igaz, amit írtál.

De nem tudok nem tudomást venni róluk. Főleg, hogy egyesek nagyon menőnek találják ezt, hogy azt elemzik, mi mindent ittak a hétvégén, és ettől mennyire maradtak józanok. Őszintén, ez kit érdekel?

2011. jan. 19. 17:36
 29/41 anonim válasza:

Nehéz lett volna nem rendszert váltani, ugyanis a régi rendszer összeomlott. Nem véletlenül történt meg a váltás. :)

Az se volt jó, illetve addig volt jó, ameddig össze nem roskadt saját maga alatt.

2011. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:

Pedig borsófőzi meg kell tanulnod figyelmen kívül hagynod ezeket. Persze idegesítő, de ha sokat foglalkozol ilyenekkel, akkor azzal csak saját magadat fogod felidegesíteni.

Aztán utána megkérdezheted magadtól, hogy: Megéri ez nekem?

Megéri-e az, hogy én saját magamat felhúzzam mások nyomorék viselkedésétől?

Nem éri meg egyáltalán. :)

2011. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!