Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire nincs az emberekben...

Ennyire nincs az emberekben tartás?

Figyelt kérdés

Na, hát kicsit hosszú lesz, előre is köszi, hogy végigolvasod. Alaptalan, leugató válaszokra nem vagyok kíváncsi, véleményedet kérlek támaszd alá érvekkel.


Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy mint a legjobb helyeken, környezetemben is egyre több fiatalkorút látni, cigivel, pálinkásüveggel a kezében. Miért szoknak rá erre? Vegyük úgy, adott egy 14-17 éves tini, adidas és converse cuccokban jár, látszik, hogy annyira azért nincs szar élete, hogy sajnáljam, de lóg a cigi a szájából. Mert annyi gondja van, hogy csak így tud megnyugodni? Nem hiszem. Mert menő? Inkább. Ebben a korban az embernek mindent a segge alá tolnak, persze, akinek nem, az nem tartozik az általam felemlegetett intervallumba. Semmi különösebb probléma nincs az életükben, ez látszik is öltözködésükön, viselkedésükön, kinézetükön. Ostobaságukon. Mert természetesen a Facebook fontosabb, mint a matek, szóval még a kellő agyi szintet sem ütik meg, hogy bármennyire is emberszámba vegye őket az idősebb, érettebb korosztály. Többen azért dohányoznak, mert mindenki csinálja. Társaságban megkínálják, elfogadja. Haverjai kiröhögik, ha nem szívja, ezért "kell" neki. Nincs bennük annyi tartás, hogy azt mondják: "Haver, b_szd meg a cigidet, nekem nem kell"?

Hány embertől hallottad már, hogy azért szokott rá a hörgőropira, mert olyan finom az íze?

Ugyanez a drogokkal. Tegnap volt a Híradóban (hoppá, egy értelmes műsor az RTL-en...), hogy mennyien szoknak rá a katira, kokóra, és hasonlókra, persze aztán a detoxikálóban kötnek ki. Miért is? Mert azt mondják, ha nem szívod, gáz vagy? Visszautasításról hallottak már?

Ennyire bagatell az életük, hogy csupán így tudnak nevet szerezni maguknak, hogy ilyen társaságokba keverik magukat?

Ugyanezt gondolom a piáról is, nem azt mondom, hogy legyen mindenki teljesen absztinens, de miért jó az, hogy 16 éves létére minden egyes héten full részegen megy be az iskolába?

Mire viszik ezek az életben?

És mi a legelszomorítóbb? Hogy ezeknek az adójukból fogom én megvenni 90 évesen a Cavintont. Milyen adójukból? Milyen fizetésük lesz? Hmm? Kérdések tömkelege, válaszokat meg semmilyen érintettől nem kapok, legalábbis értelmeseket, és nem hasonlóakat, mint: "Mert ez jó.", meg "Mert még fiatal vagyok." Persze, pubertáskor, vagányság, mert ebben a korban az ember mindenre képes?


Szóba hoznám a Másnaposok című filmet is, aki látta, tudja miről beszélek. Jó film, vígjáték, vicces, de valójában egy hatalmas társadalomkritika az egész.

(Azoknak, akik nem látták, dióhéjban megfogalmazom a lényeget. 4 pali bulizik, másnap semmire nem emlékeznek, nem tudják, hova lett az egyik csávónak a foga, miért van a szekrényben egy 2 hónapos kisbaba, miért van egy tigris a fürdőben, és hova lett a negyedik társuk? Mikor vitték fel a tetőre?) Pont azoknak nem esik le a mondandója, akikről szól. Szerintem azt próbálja elmondani a film, hogy mennyire semmi értelme nincs annak, hogy egyik nap be vagy b_szva, szívva, lőve, fújva, minden, másnap meg azt sem tudod, ki vagy, és mit csináltál. Ha bulizol egyet, nem akarsz rá emlékezni?

[Pont olyan, mint a Charlie és a csokigyár. Az is csak azoknak nem esik le, akikről szól. Ha undorítónak tartod a filmet, akkor eldöntheted, hogy te most az okoskodó kocka, az elkényeztetett hülyegyerek, a flegma

, beképzelt kiscsaj vagy az "apu-akarok-egy-pónit-különben..." típusba tartozol. Nem gyerekeknek készült film az se, Tim Burton mikor csinált bármit is gyerekeknek? Na mindegy, ezt csak megemlítettem, hasonló kifordítása a társadalomnak, mint a Másnaposok.]


Igyál meg pár tequilát, pár sört, nem árt meg, és mégis jó kedved van. Végül is, nekem mindegy, az emberek úgy vágják haza a saját életüket, ahogy akarják, csak bosszant, hogy ezt látom, ha drága fővárosunkba húz a kötelesség.

Pár éve még az volt a farc, hogy tizenévesek részegek. Már az, hogy drogoznak, füveznek. Tudom, honnan szerzik, rám is próbáltak tukmálni már, de mikor azt mondtam, hogy ha rajtam múlna, az egész drogmaffia ülne, pici megszeppenés látszott édibédi, tudatlan arcukon.


Mi a véleményed erről? Látod, hallod, érzékeled ezt?

Vagy ebbe tartozol? Ha igen, kérlek adj egy normális indokot, miért csinálod? És miért gondolod magad ennyire tökéletes intenzitásúnak ettől?


2011. jan. 19. 14:43
1 2 3 4 5
 31/41 Мirkó ***** válasza:

FR megmondta a frankót :D Am persze a média meg az egész rendszer hibája ez az egész de a komcsi rendszert azért nem kéne visszasírni :P Amikor a feleség otthon ült ha a férje egy órát késett és azon rettegett h biztos elvitték... meg több ezreket vittek ki Szibériába egy se jött vissza!


Na mindegy ezt most ne kezdjük el XD


Am tény h vannak hülye emberek de érted mindenki úgy b@ssza el az életét ahogy akarja :D engem nem érdekel ha ő a drogban találja meg saját magát, hát csinálja! aztán persze majd vállalnia kell a következményeket ha tetszik ha nem

2011. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Igen, én értem. Nem az, hogy felidegesítem magam, inkább csak elgondolkoztat. Érdekel. Őszintén érdekel, hogy mi viszi rá az embereket ilyesmire.
2011. jan. 19. 17:45
 33/41 Мirkó ***** válasza:

Na még annyit akartam h sztem h azzal hogyha tényleg kötelezővé tennéd az iskolába bejárást (nem lehetne ellógni) nem érnél el semmit. Mindenki utálja azt, amit MUSZÁJ csinálnia.

Sztem inkább úgy kéne megváltoztatni a dolgokat h sokkal interaktívabbak érdekesebbek legyenek az órák ne abból álljon h nyolckor beül a gyerek és nézi a tanárt délután kettőig. Unalmas, érdektelen jóhogy menekülnek előle. Így még azt is meg lehet utáltatni az emberrel ami egyébként érdekelné! Ja meg mindenki tanulhasson azt amit akar ne sok f@szságot ami rohadtul nem érdekli, és sose fogja hasznát venni. Hidd el sokkal többen járnának be a suliba :P Szal nem kötelezni kell a diákokat hanem inkább h ők is be akarjanak menni! Érdekessé tenni.

2011. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Persze, nem jó az, hogy unalmas órák vannak, tanárok felé alárendeltség lép fel, mindenki előtt fejet kell hajtani, annak ellenére, hogy nem értesz egyet vele. Tudom, hogy ami kell, és muszáj, az elől próbálnak kislisszanni az emberek, de ezzel a hozzáállással nem viszik semmire. Kell melózni, hogy legyen zabád, nem döglesz meg.

Ezért bukott el Lenin bácsi ötlete is, hogy mindenki melózzon, és a boltból csak azt viszed haza, ami tényleg kell. Mert ha nem muszáj melózni, akkor az ember minek is tegyen keresztbe egy rohadt szalmaszálat azért, hogy több befőtt legyen az állam pincéjében?

Jó, mert lehet értelmesen el lehet vitatkozni, bár szerintem eléggé elkanyarodtunk az alapkérdéstől.

2011. jan. 19. 18:18
 35/41 A kérdező kommentje:
*veled
2011. jan. 19. 18:20
 36/41 A kérdező kommentje:
És ugye tőke sehol, ezért ellenezte a bácsi a kapitalizmust.
2011. jan. 19. 18:21
 37/41 anonim ***** válasza:

Mirkó: kicsit el vagy tévedve. Én az előző rendszerben nőttem fel, és dolgoztam 15 évet a módszerváltásig. Az én gyerekkoromban nem volt "málenykij robot", az jóval korábban történt, nem a Kádár rendszer fénykorában. Dolgozni kellett, akinek 3 hónapnál hosszabb ideig nem volt munkahelye, az közveszélyes munkakerülőnek számított. Lehet, hogy jó munkahelyem volt, de soha nem éreztem azt, hogy kényszerből dolgozok, nem kellett attól félnem, hogy kirúgnak, és tisztességesen meg lehetett élni a fizetésből. Volt létbiztonság.

FeketeRigó: nézz bele 1-2 kérdésbe. Hány tizenéves teszi fel a kérdést, hogy miért nem fogadja be a korosztálya? Nem akar bagózni, piálni, igyekszik az iskolában is teljesíteni, és ezért kiközösítik a többiek. Amikor még ti meg sem születtetek, a sulikban azokra néztünk fel, akik jól tanultak, szorgalmasak voltak, tanulmányi versenyeket nyertek. Ők voltak az etalonok, és a gyengébb képességűek igyekeztek felzárkózni. Most azok a menők, akiknek sok zsebpénzük van, és a legmenőbb mobiljuk. A szünetben rohannak bagózni, és a hétfői nap azzal telik el, hogy ki-hol-mennyire rúgott be, vagy mennyire bírja a piát. A lányoknál meg még hozzájön, hogy hetente buli után másik pasinál tölti az éjszakát.

Egyébként jó a válaszod, majdnem mindenben egyetértek veled. Ez csak egy kiegészítés volt részemről.

2011. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Мirkó ***** válasza:

14:28 én a magyar törit annyira nem vágom mert külföldön lakok szal bocs, ha hibáznék valamiben :D

De amennyire én tom akkor te ezek szerint a magyar kommunizmus "fénykorában" éltél, voltál gyerek. Az tényleg biztos h egy "gondtalan" időszak lehetett az átlagembernek de annak az alapjait a Rákosi-rendszer rakta le, azt nem szabad elfelejteni. És a Rákosi-rendszer is hozzátartozik a kommunizmushoz, meg a 12 millió ukrán éhhalála, meg több millió ember kényszermunkára fogása, nem lehet így kiragadni egy részletet ami tetszik és az alapján azt mondani h húdejó volt :P:P

Meg azt se szabad elfelejteni h a kiutazás korlátozva volt, nem volt szólásszabadság stb. Csak nézd meg mennyi lehetőség állt előtted 18 évesen meg egy mai 18 éves előtt :) Sztem nem nehéz eldönteni, melyiknek volt/van több.

2011. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Válaszolok: a szólásszabadságról annyit, hogy azért most sem árt körülnézni, és ismerni a beszélgetőpartnered, ha őszintén véleményt akarsz nyilvánítani. Az, hogy 2 féle útlevél volt, senkit nem zavart az átlagba tartozó emberek között. Hogy 3 évente lehetett 1x "nyugatra" utazni, nem volt probléma, mert nem is kívánkoztunk el. Azt mondhatom, hogy gyakorlatilag boldog, kiegyensúlyozott gyerekkorom volt, pedig nem voltunk gazdagok, gyárban dolgozó villanyszerelő apukával, és takarítónő anyukával, 1 fiú tesóval. Nem voltak luxuscuccaink, de volt ennivalónk, ruhánk, lakásunk, és ahogy megjelentek a modern, gépesített eszközök, mindenre jutott. Lett tévé, mosógép, centrifuga, porszívó, hűtő. Elég volt, de aki kocsira vágyott, megvehette.

Érettségi után meg sokkal nagyobb eséllyel lehetett bejutni felsőoktatásba, mint most. És tandíj nélkül. Feltéve, hogy olyan osztályzatunk volt. Mi még használt könyvekből tudtunk tanulni, mert hosszú évekig ugyanazokból a könyvekből tanultunk, és 1 tankönyvkiadó létezett. A bátyámnak megvették egy felette tanulótól, 2 évvel később én ugyanazokat használtam, majd továbbadtuk a szomszédnak, aki 2 évvel alattam járt suliba.

Volt szakmunkásképzés, és voltak gyárak. Bányászvárosban nőttem fel, a bánya tartotta el a települést. Hozzá tartozott a bányagépgyár, volt a brikettgyár, volt a tefu, ami a szállítást végezte. A középiskolákba már a gyáraktól, üzemektől jöttek szakmai gyakorlatra lehetőséget adni, és aki ott jól dolgozott, érettségi után biztos volt a munkahelye. Sokat közülünk maga a munkahely küldött felsőoktatásba, és a tudása alapján, nem azért, mert valakinek a valakije volt.

Egyszóval: én visszasírom azokat az időket. Ja, és még egy fontos szempont! Volt közbiztonság!!! A rendőrnek volt szava, és senkinek nem jutott eszébe, hogy esetleg visszapofázzon "megveszlek kilóra" szöveggel. Bocsi, lehet offnak tűnik, de kijött.

2011. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:

Erre a kérdésre most bukkantam rá és gondoltam én is írok pár dolgot.

Én 16 éves vagyok. Úgy vettem ki, hogy ennek a szövegnek az a lényege, hogy "ezek a mai fiatalok"... Már bocsánat, de nem mi csináltunk 2 világháborút. És a felnőttek nevelték a gyerekeket, szóval ez is az ő "hibájuk". Ha meg nem nevelték meg őket, akkor azért már ne a gyerek legyen a felelős. Elvégre ő nem tehet róla, hogy felelőtlen szüleik vannak, nemde? Egyszer vagyunk fiatalok és aki akar élni (lehet, hogy valaki úgy akar élni, hogy minden héten el akar járni bulizni, az ő dolga) és vannak, akiknek fontosak az EMLÉKEK, hogy legyen mire 10-20 év múlva visszaemlékezni. És ha az ivás rámegy a májára? Új mája lehet az embernek, de emlékek nem :P

2011. aug. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!