Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pszichológus árai - nem durva...

Pszichológus árai - nem durva ez nagyon?

Figyelt kérdés

Azaz X embernek van X baja, szüksége van pszichológusra, na de mondok egy teljesen átlagos árat:


- első felmérő beszélgetés: netto 20 ezer

- minden további 45 perces terápiás beszélgetés: netto 10 ezer


És hát azért átlagban 50 ülés kell egy nem is komoly gondhoz, de van, akinek folyamatos életvezetésre lenne szüksége.


Hááát, ez magyar viszonyok közöt szerintetek megoldható? És most csak nagyon átlagos árat mondtam, mert tudok én 25 ezres "óradíjról" is.


Nem beszélve arról, hogy mennyire hangsúlyozzák szakmailag a preventív jellegű pszichológushoz járást, főleg tiniknek.


Na de ezt manapság hány család tudja megoldani?

Mondjuk heti 2 alkalommal számolva ... és jó esetben csak egy fél éven keresztül ?


(ehhez képest sok pszichológusnál teltház van, ahogy tudom, csak hát nem semmi sztem)


Ti szívesen fizetnétek úgymond a pszichés javulásért?


2010. dec. 11. 09:59
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:

Üdv!

Szerintem kicsit rossz helyen keresgettél. Jelen percben a budapesti pszichológusok árai jellemzően 4-10.000,- Ft között vannak óránként, ami egyénenként lehet 45,50 vagy akár 60 perc is.


vannak árajánlatkérő weboldalak szerte a gugliban, ahol megtudhatod előre, hogy ki mennyiért dolgozik


Sokan "bántják" a pszichológusokat, h milyen sokat van képük kérni, hiszen "CSAK BESZÉLGETNEK!".


Az elfelejtik a kedves kritizálók mérlegelni, hogy mennyi pénzt költött el egy szaki a tanulmányaira, mire odáig juthat, hogy magánpraxist működtethessen, nem beszélve a havi rezsi költségekről.

A pszichológus módszerspecifikus képzése óránként 1500-3000 Ft is kerülhet, és egy ilyen képzés minimum 250 óra, de a nagy átlag 4-500 órát is igénybe vehet. (ki lehet szorozni...) És ez még csak egy képzés, holott a szakik többsége 2-3 módszerspecifikus képzéssel a tarsolyában dolgozik.

2012. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
100%

Bár régi a felvetés, de én pszichológus vagyok. A munkahelyem mellett (ahol ingyenes az ellátás és hosszú a várólista) heti néhány órában magánrendelek. Azon kívül, hogy a legjobb szakemberek folyamatosan képzik magukat,még szupervízióba járnak, termet bérelnek, adót fizetnek, eszközöket vásárolnak stb. Mindezzel együtt egy klinikai szakpszichológus ma vidéken átlag 6-7 ezer forintot kér el. Sajnos ismerek olyat, aki a "sima" pszichológusnak fizet 10 ezret vagy a kineziológusnak még többet. Nagyon fontos tájékozódni, nem elég, ha ismerős ajánlja, mert ebben a szakmában nagyon széles skálán mozog a szakemberek kompetenciaköre, de sajnos nem mindenki tartja be.

A pszichológusokra sok embernek valóban nincs szüksége, de azt látom, hogy sajnos a nagy többségnek igen :(

Nagyon jó lenne, ha sokkal több lenne az ingyenesen elérhető és képzett szakember ezen a területen, de sokan nem tudják kifizetni a drága képzéseket.

2018. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

A 10-ezres ár teljesen átlagos (2019-ben).


A pszichológus rendkívül hatékonyan tud segíteni, de mint minden terápia, a pszichológiai segítségnyújtás sem 100%-os hatékonyságú. Ráadásul vannak olyan problémák, vagy lehet az ügyfélnek, betegnek olyan problémája, ahol eleve romlik a helyzet, és a pszichológus nem tudja "megfogni", legfeljebb segíteni, kísérni a kliensét.


Ami a legfontosabb talán, hogy még alacsony a mentálhigiénés tudatosság szintje a lakosságnak, ezért sokan mennek olyanokhoz, akik pszichológusnak mondják magukat, valójában pedig hiányoznak a megfelelő végzettségeik. Magánrendelésre leginkább csak szakpszichológushoz érdemes menni, pl. klinikai szakpszichológus, tanácsadó szakpszichológus. Szabad kérni, hogy mutassa meg az egyetemi diplomáit (pszichológia + szakpszichológusi), és az általa alkalmazott módszerről szóló igazolást. Ha ezek nincsenek, akkor más szakemberhez érdemes fordulni.


Nagyon sokan írnak olyasmiket, hogy vannak barátaik, tehát nincs szükségük pszichológusra. Pszichológusra rengeteg szempontból lehet szükség, pl. ő tanul és alkalmaz olyan módszereket, amikkel életszakaszok vagy nagy kihívások stresszét lehet csökkenteni, hatékonyabbá lehet tenni bizonyos belső erőforrások mozgósítását. Gyakran azok esnek szét terhelés hatására a legjobban, akik amúgy a legerősebbnek, halhatatlannak hiszik maguk, és aztán megrémülnek a kimerüléstől. Ilyenkor, sőt, már a nagy terhelés (pl. válás, munkahelyváltás stb.) előtt praktikus pszichológussal beszélni. Egy 6-8 alkalmas folyamat már csodákra képes, csak meg kell találni a valódi szakembert, akivel képesek vagyunk együttműködni.

2019. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!