Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pszichológus árai - nem durva...

Pszichológus árai - nem durva ez nagyon?

Figyelt kérdés

Azaz X embernek van X baja, szüksége van pszichológusra, na de mondok egy teljesen átlagos árat:


- első felmérő beszélgetés: netto 20 ezer

- minden további 45 perces terápiás beszélgetés: netto 10 ezer


És hát azért átlagban 50 ülés kell egy nem is komoly gondhoz, de van, akinek folyamatos életvezetésre lenne szüksége.


Hááát, ez magyar viszonyok közöt szerintetek megoldható? És most csak nagyon átlagos árat mondtam, mert tudok én 25 ezres "óradíjról" is.


Nem beszélve arról, hogy mennyire hangsúlyozzák szakmailag a preventív jellegű pszichológushoz járást, főleg tiniknek.


Na de ezt manapság hány család tudja megoldani?

Mondjuk heti 2 alkalommal számolva ... és jó esetben csak egy fél éven keresztül ?


(ehhez képest sok pszichológusnál teltház van, ahogy tudom, csak hát nem semmi sztem)


Ti szívesen fizetnétek úgymond a pszichés javulásért?


2010. dec. 11. 09:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

a pszichiátert ne keverjük össze a pszichológussal (bár lehet, hogy nem lenne rossz:) )


a kiemelkedő történelmi figurák jelentős része durva pszichopata volt


"Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely. Great men are almost always bad men." Lord Acton


remekül elvoltak kezelés nélkül...


persze ennek nagy ára volt...

2010. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
igen, ez igaz, de ha belegondolsz, ahhoz h X területen kiemelkedő legyen valaki, az nem is fér meg egy hétköznapi értelemben vett "normalitással" ... nem?
2010. dec. 11. 13:34
 23/33 anonim ***** válasza:

akire a köznyelv az idegösszeomlást használja annak általában a világban rendül meg a hite.


Hitre van szüksége, persze ez sokféle lehet nem feltétlenül vallásra gondoltam. Elsősorban magában kell legalább egy kicsit hinnie. Ehhez nem kell feltétlenül pszichológus.


A valódi szervi betegség, pl skizofrénia az teljesen más ott indokolt lehet az orvosi kezelés. De az elsősorban gyógyszerekről szól, amelyek nem olyan drágák.


Ez a beszélgessünk a lelkünkről 20 ezer forint per óráért történet nekem értelmetlennek tűnik...

2010. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem a zseniális művészekre/feltalálókra gondoltam itt, hanem olyan őrültekre mint pl. Alexandrosz, Napóleon, akik minden további nélkül kockára tették az életüket.


Nagyon veszélyesek az efféle mindent vagy semmit figurák, különösen ha modern eszközöket kapnak a kezükbe, pl. Hitler, Sztálin, Milosevics, sorolhatnánk még.


Egyik se érezte magát betegnek, pedig rém torz személyiség volt mindegyik…

2010. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindegyik valóban nagy történelmi személy egy pszichológiai esettanulmány…


És ezt már elég régóta észrevették…


Pl. egy klasszikus


Suetonius: The Lives of the Twelve Caesars

[link]



Van itt minden ármány, cselszövés, szex, anyagyilkosság, feleséggyilkosság, férjgyilkosság, stb. egyik pszichopata jön a másik után…

2010. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

13:40

hát minél betegebb valaki, annál kevésbé érzi, h ő beteg lenne ... ez már csak így van, tudjuk :)

2010. dec. 11. 14:07
 27/33 anonim ***** válasza:

Az árak nagyon magasnak tünek.Bár életszinvonalunk nagyot nöt!?

A könyvtárak tele vannak jobbná jobb könyvekkel(vannak szaok is!).

A felmerülö kérdések,problémákat ugy is a családon belül kell megoldani,ill. ott keletkeznek.Van egy varázsszo meghallgatni a másikat.Egy jo baráttal,társal egyszerüen beszélni,akinek nincs semmi egyébb dolga meghallgatni a másikat és hagyni,hogy rendezze gondolatait,érzéseit.Tanácsot nem is kell adnia,hiszen ugy is mi döntünkel el minden,ill. látunk át.Tehát beszélgetni a problémákról.

2010. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
93%

hátttööö... kisiskkolás koromban én is jártam. anyám találta ki, h szükségem van kezelésre. asszem kicsit túl hiperaktív voltam, sokszor zavartam az órát, nem bírtam megülni a popómon :D


aztán valami miatt abba maradt, nem is bánom, pláne ha ilyen rémesen sokba kerül.


inkább leszek bolond mint csóró :DDD

2010. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Én jelenleg 4500 Ft-ot fizetek alkalmanként, egy ismerősöm 5000-t alkalmanként. A te doktorod vagy nagyon híres, vagy szélhámos.

Van ingyenes ellátás is, nekem szuper volt az is, sokat segített:

[link]

[link]

2010. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

nem doktor!

klinikai szakpszichológus, csak van tudományos fokozata, aztán azért van elszállva magától, de amúgy én nem látom olyan hű de jónak ... hát franc tudja, változó

2010. dec. 13. 21:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!