Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pszichológus árai - nem durva...

Pszichológus árai - nem durva ez nagyon?

Figyelt kérdés

Azaz X embernek van X baja, szüksége van pszichológusra, na de mondok egy teljesen átlagos árat:


- első felmérő beszélgetés: netto 20 ezer

- minden további 45 perces terápiás beszélgetés: netto 10 ezer


És hát azért átlagban 50 ülés kell egy nem is komoly gondhoz, de van, akinek folyamatos életvezetésre lenne szüksége.


Hááát, ez magyar viszonyok közöt szerintetek megoldható? És most csak nagyon átlagos árat mondtam, mert tudok én 25 ezres "óradíjról" is.


Nem beszélve arról, hogy mennyire hangsúlyozzák szakmailag a preventív jellegű pszichológushoz járást, főleg tiniknek.


Na de ezt manapság hány család tudja megoldani?

Mondjuk heti 2 alkalommal számolva ... és jó esetben csak egy fél éven keresztül ?


(ehhez képest sok pszichológusnál teltház van, ahogy tudom, csak hát nem semmi sztem)


Ti szívesen fizetnétek úgymond a pszichés javulásért?


2010. dec. 11. 09:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon jo konyveket lehet kapni viszont, ami olcsobb,s mindig keznel van pl.

Dr Joseph Murhpy: A boldogsag titka, Benned a gyogyito ero stb. c. konyvei pl.

El kell menni egy konyves boltba es szetkell nezni, mivel ezeket a konyveket is orvosok adtak ki, s eppen azert, hogy az emberiseg segitsegere legyenek ezzel.

2010. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Én pár éve 3500 Ft-ot fizettem óránként egy pszichológusnak, de nem is az volt a baj, hanem, hogy kiderült, hogy még rosszabb állapotba kerültem a "kezelései" után.

Fizetnék, ha lenne értelme.

2010. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
hát azt a 3500,- Ft-ot nagyon kifogtad hallod ... mert ez amolyan minimum ma már, esetleg vidéki kisebb városban látok 5 ezer környéki árakat
2010. dec. 11. 10:15
 4/33 A kérdező kommentje:

10:09

azért ez nekem meredek ... sőt szakmailag kifejezetten nem tanácsolják az úgynevezett öngyógyítást, mert képtelenség

én nem is magát a tevékenységet kérdőjelezem meg, hanem h egy mai magyar átlagfizetés mellett ezt ki tudja megengedni (azt is tudom, hogy sokan, igen, de én tényleg egy átlagról beszélek, aki haza visz mondjuk havi netto 120-at)

2010. dec. 11. 10:17
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, ezzel az a baj, hogy amíg vannak elesett, kifosztható emberek, addig ilyen áron fog működni. Emberek vagyunk, sajnos.


Tudod, emberi életfilozófia a legtöbbeknek: "Ha fekszik a földön, és hasznod van belőle, rúgj bele még te is egy jó nagyot."

2010. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy vagyok vele, hogy akinek vannak barátia, annak nincs szüksége pszichológusra.
2010. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Barátnőm 7000/óráért járt. Ennyit a fodrászom is elkér.

Viszont nekem jó a hajam, neki meg egyre szarabb az élete.

2010. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Én még sosem voltam pszihológusnál de nem is igénylem vajon normális vagyok még?
2010. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Ez elég magas ár! Kb. 6-7000 Ft/óra a reális.
2010. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
hát nemtom, én ezeket az árakat kifüggesztve láttam a rendelő előtt, és ismerősöm aki volt, az meg 12 ezer / óra áron járt, egy másik kedvezménnyel 10 ezerért, szóval akkor te kifogtad sztem nagyon (szintén ... vagy én mozgok rossz körökben, ez is lehet)
2010. dec. 11. 10:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!