Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pszichológus árai - nem durva...

Pszichológus árai - nem durva ez nagyon?

Figyelt kérdés

Azaz X embernek van X baja, szüksége van pszichológusra, na de mondok egy teljesen átlagos árat:


- első felmérő beszélgetés: netto 20 ezer

- minden további 45 perces terápiás beszélgetés: netto 10 ezer


És hát azért átlagban 50 ülés kell egy nem is komoly gondhoz, de van, akinek folyamatos életvezetésre lenne szüksége.


Hááát, ez magyar viszonyok közöt szerintetek megoldható? És most csak nagyon átlagos árat mondtam, mert tudok én 25 ezres "óradíjról" is.


Nem beszélve arról, hogy mennyire hangsúlyozzák szakmailag a preventív jellegű pszichológushoz járást, főleg tiniknek.


Na de ezt manapság hány család tudja megoldani?

Mondjuk heti 2 alkalommal számolva ... és jó esetben csak egy fél éven keresztül ?


(ehhez képest sok pszichológusnál teltház van, ahogy tudom, csak hát nem semmi sztem)


Ti szívesen fizetnétek úgymond a pszichés javulásért?


2010. dec. 11. 09:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%
Ezek nagyon brutális árak. Mondjuk én nem mennék pszichológushoz, vannak barátaim. Egyszer voltam, megállapította, hogy mániákus depressziós vagyok, azóta sincs semmi bajom.
2010. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%

10:17

Az ongyogyitas valoban neha nehez, viszont amikor mar egy szemelyiseg felismeri azt, hogy Neki szuksege lenne a segitsegre, akkor miert ne tudna onmagat ilyen formaban gyogyitani.

Hiszen idoben felismerte ezt, s ezek a konyvek legalabb annyire jok, mint egy megfizetett orvos, csak ez nem lathato szemelyiseg, hanem "technika"-k leirasa, hogy hogyan tudsz megszabadulni az arto gondolatoktol pl. tehat a tudatos eletmod fele fog elvezetni.

Segit abban, hogy elmagyarazza azt, hogyan tudsz megszabadulni a negativ gondolatoktol, s mit kell tenned stb.

Tudod az igazsag az, hogy a mai orvosok szinte kihasznaljak azt, hogy most gyengebbek az emberek, s ezt megfizetni valoban nagyon nehez, es Aki megakar gyogyulni, az megtalalja ennek a modjat es segiteni fog onmagan, mert muszaj, a mai rendszerben mar az orvosi segitseg 1 "luxus", mivel szinte megfizethetetlen egy atlag ember szamara!

Ez igy mukodik a tobbi gyogyitokkal is sajnos, es szomoru ezt latni, hogy nincs meg az egyutterzes, s nem jut az eszukbe az, hogy az emberek tobbsege szegeny, s ezert jutott ide, hogy segitsegre van szuksege!

2010. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
14%

elég durva összegeknek vetted akkor az átlagát :D


én nem járok és nem is jártam pszichológushoz és teljesen normális vagyok, igen, most le lehet pontozni - biztos nagyon érdekel majd -, hogy egoista stb., de ez a pszichológushoz járás csak az idióta amerikai filmek miatt lett ekkora divat, amelyekben minden második szőke p*csa pszichológushoz jár, mert nem tud élni a szilikonmellel...

2010. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

az efféle árak pszichotikus tüneteket váltanak ki belőlem:)


valszeg kapzsi és fukar vagyok:)


a hatékony kezelés első aranyszabálya:

ne fizess vagy csak annyit fizess aminek az értelmét látod


ár/érték arány...


második aranyszabály:

gazdálkodj hatékonyan az időddel, tehát ha nem látsz valódi kézzelfogható értéket ne járj efféle felesleges szeánszra:)

2010. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván azért ilyen drága, hogy ha mással nem is megy, ezzel keltsék legelább azt az érzést, hogy a munkájuk igenis ér valamit..
2010. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
43%

10:17-es


a hagyományos társadalomban a katolikusoknál pl. a pap töltötte be ezt a szerepet (ingyen...) Elmentél a gyóntatószékre és elmondtad az összes bűnödet, a végén még fel is oldoztak...


tanácsokat is kaptál. pl. 100 miatyánk megváltja bűneidet és biztosítottak arról, hoyg isten szeret téged...


egész jól működött ez a rendszer...

2010. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%

Nem más ez, mint fizetett beszéletés, úgy hogy a másik leginkább megértően hallgat, mert tanácsot azt nem adhat!! Max kérdésekkel rávezethet a helyes útra, amire leginkább magadnak kell rájönni.

Ezt hívják, ha jól tudom "pszichológiai árképzésnek" a marketingben amúgy. :)

2010. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

11:19


hát figyi, azért az árak magyar pénzekhez durvák, de annyira nem amerikai hülyeség úgymond, sőt mint azt megtudtam, itt nálunk is iskolákban elvileg kötelező lenne úgynevezett iskolapszichológus alkalmazása, de a legtöbb iskola csak széttárja a kezét, mondván jó lenne, jó lenne, de nincs rá pénz. csak mondjuk azt nem értem, hogy ha jogszabályilag elő van írva, akkor ilyen hogy lehetséges.


hát aztán a többi meg .. nem is tudom, sztem amíg ez olyan szinten mozog, hogy valaki képes saját magát kordában tartani, addig oké, na csak gondolom vannak keményebb esetek is, amitől szenved valaki pszichésen ... és hát azért ezt már nem biztos, hogy maga csak úgy megoldja (sztem)


az ingyenes ilyen-olyan családsegítő meg nevelési tanácsadó meg stb pszicológusoktól meg állítólag sokat nem kell elvárni, vagyis ők várják el úgyan úgy a borítékot a pacienstől, na ez már viszont igen durva ...

2010. dec. 11. 12:15
 19/33 anonim válasza:
Amúgy csak szólok, hogy az SZTK-ba, és kóházakba, általába vannak INGYENES pszichologúsok, csak sokan várnak rá, és lehet h csak 2 hetente 1x kapsz idő pontot vagy még tö bb időre mert sokan oda járnak.. de ha súlyosabb eset vagy, akkor hetente 1x-i alkalom a max, de ha nagyon súlyos vagy lehet h hakdves akk ad nekedhetente 1x 45 percet, meg 1x még azon a héten 15-20 percet.
2010. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

oké, csak pont ilyen ingyenes kórházi pszichológusról mesélték nekem, h nagyon szereti a pénzt, és boríték nélkül úgyse nagyon izgatja magát ... de amúgy "ingyenes" ja


Bár sztem ezen manapság nem kell meglepődni, hiszen elég fehér holló az eü-ben a boríték nélkül is megmozduló emberke

2010. dec. 11. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!