Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki diplomá...

Miért van az, hogy aki diplomás az dicsekszik vele?

Figyelt kérdés

Ugyanis it a gyakorikérdésekben és a civil életben azt tapasztalom,hogy aki megszerezte a dpilomát vagy a családjában többen diplomások,az dicsekszik vele.

Rendben,hogy büszke rá hiszen keményen megdolgozott érte,de ezzel a hozzáállással azt mutatja,hogy mégsem külömb egy nála kevesebb iskolával rendelkező embertársától.

Azt is tapasztaltam,hogy a diplomások és egyéb magasabb végzettségű egyének azok rendszerint lenézik azokat,akiknek nincsen főiskolai vagy egyetemi végzetsége.

Régebben azok játszották meg magukat,akiknek már egy sima gimnáziumi érettségiük volt,de ez mára már elmult mert egy érettségi már szinte semmi. Azelőtt az érettségizettek nézték le a náluknál kisebb iskolával rendelkezőket. Mire jó ez a viselkedés? Nagyon gyerekes és primitív hozzáállás szerintem.


Nekem szobafestő mázoló a szakmám. Szép szakma és szeretem. És sSszakmunkásképzőnél nincsen nagyobb iskolám. Akkor ezek szerint engem is le kell nézni a diplomásoknak mert szerintük így már nem vagyok ember? Ne már azt nézze már mindenki,hogy kinek mekkora az IQ-ja! Mindenkire szükség van,még arra az emberre is,aki utánunk szedi a szemetet az utcán! Marhaság lenézni őt mert abból él és azt csinálja amit a sors megengedett neki. Engem az nem érdekel,hogy sokan jönnek azzal,hogy megtanult érte és miért ne dicsekedne! Ennyi erővel az,aki diplomás javítsa meg a kocsiját ha annyira okos,és ne vigye soha szervízbe. Ez csak egy durva példa volt. Nem szabad lenézni senkit. rengetek szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező ember van,aki nem mutatja ki annyira a butaságát úgy mint egyes diplomások teszik.

Meg hát annyian hajtanak minél nagyobb iskolai végzettségre,hogy a munkaadók röhögve válogathatnak kedvükre a diplomások közül úgy mint a 80-as években rengeteg volt a szakmunkás és köztük is nevetve válogattak,csak mára már eltüntek a szakmunkások és helyettük a főiskolások,diplomások lettek többen. Ezért is kéne megbecsölni a kétkezű fizikai munkásokat.


2009. jan. 9. 13:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ha azt nézzük, hogy nekem az érettségim nem sikerült valami fényesen és az Okj-m átlaga is inkább egy jó közepes. Igazából nem vagyok én sem jó fejű csak egy erősen közepes, de kitartó ember. Szóval ezekkel a képességekkel végeztem el kétszer is a főiskolát, másodszor már egy pici gyerek is ott volt mellettem, meg a család. Szóval nem hiszem, hogy egyetemistának az megy akinek több esze van. Láttam találkoztam olyan évfolyamtárssal aki még beszélni sem tudott értelmesen. De mert láttak benne valamit és protekciója volt végig ment 2-ssel. Én meg güriztem volt amiből örültem a 2-snek, de volt amiből 4-5ős voltam. S ez volt a fontosabb, mert ezek voltak a szaktárgyak.


Ma már nem arról szól a felsőoktatás mint régen,hogy oda csak a jó tanulók kerülnek be, hanem bárkit felvesznek. még téged is aki most ilyen kishitűen nyilatkozol erről.


volt egy évfolyamtársam aki elsőnek szakiskolát végzett, aztán leérettségizett és utána felvételizett. Nem volt sem több sem kevesebb esze mint bárki másnak az évfolyamon.. sikeresen és nem kettesekkel lediplomázott. Az már más dolog,hogy nem ebben a szakmában hanem az eredetijében dolgozik Svájcban.

2009. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod... az egyetemen sok tanár nem olyan mint a te matek tanárod volt. Ez nem olyan, hogy kiosztják a leckét, meg a füzetet, és azt kérdezi vissza, amit leadott órán, és ha nem tudod, akkor is átenged kegyelemből. Egyetemen ez nem így van. Senkit nem érdekel, hogy miből tanulsz, kinek a jegyzetéből, honnan szerzed meg a könyvet a vizsgához, akkor is kérdezi, ha nem adta le az előadást rendesen. Képes mondjuk negyedévben olyat kérdezni, amit elsőben kellett megtanulni.

De nem részletezem, végül is mindegy...:-)) szóval nem olyan az a kettes :-)) Volt olyan tantárgy, hogy széttanultam az agyam, mindenre tudtam válaszolni, csak egy kérdésre nem és örültem, hogy a végén átengedtek!! Vannak olyan "szórós" tantárgyak, hogy egy évfolyamból jó, ha 4-5 embert átenged a tanár!!

Már lehet, kezdem felhúzni magam ezen a témán, de hidd el, amig más a fenekét mereszti a tv előtt, meg a strandon sütteti a hasát fagylaltot nyalogatva, meg sörözik a haverokkal, nem kellemes dolog a kedves "nagyképű" hallgatónak otthon tanulni a "kettesért"... Egy diploma megszerzése rengeteg áldozattal jár, azért egy kis büszkeséget hadd érezzünk már!

Szerintem senki nem nézi le a szakmunkásokat - én mondjuk biztos nem!! - inkább a részedről érzek egy kis frusztráltságot.

Tényleg, érettségizz le (4 év), diplomázz le (jó esetben + 4 év), utána írd azt, hogy nem vagy büszke magadra :-)) Persze közben végezd el a napi munkádat, nevelj gyereket, főzzél, mossál, takarítsál, stb. stb., stb.

2009. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó hozzászólo tanácsát fogadd meg!én mindenben egyetértek vele.nekem a fiam jár foiskolára most 3.-os, /ráadásul nálunk szlovákiában az is kétszintes 3+2 év és dupla felvételi/ és nagyon megszenvedunk érte.talán próbáld, mert ez nem alapiskola vagy gimnázium, hogy ahogy tanulsz olyan jegyet kapsz. néha ki van a tanároknak adva, hogy mennyit morzsoljanak le, van amikor a fél osztályt meghúzzák, nem beszélve milyen kedvuk van stb., van amikor egyszeruen szakokat szuntetnek meg és nosza fiam mehetsz az ország másik csucskére egyetemet keresni!és valóban a jegyek is úgy vannak százalékra kiszámolva , legkevesebb 65%-ot kell teljesíteni.én is inkább azt érzem te tartod magad tobbre és inkább te nézed le oket.szerintem neked sem ártana még egy kis muveltség egy kis tanulás.nekem " csak" érettségim van, de hidd el annak idején minket is megszenvedtettek érte.én reál gimibe /azaz fo szak a mat.fiz.kém./ jártam és még szlovák, orosz,német, és latin nyelvet is betettek , mert nem volt meg a tanárnak az óraszáma.amit akkor megtanultam már rég elfelejtettem és manapság az emberek kapcája vagyok /kisboltos válalkozó/ , de nem érzem magamat kevesebbnek , mint egy diplomás.szerintem az egész élethez szerencse kell jókor kell lenni jó helyen.a férjem unokaoccse pl.technikum után jogi doktorátust szerzett nálatok egy pár év alatt, itt nálunk szlovákiában 8-10 évet járhat érte az ember, ha egyáltalán bejut, mert 1200% a túljelentkezés.az én bátyám vízvezetékszerelo, novérem bolti eladó /akinek a lánya már 10év óta jár fosulira családi problémák és más okok miatt/, de egyikunknek sincs ilyen komplexusa.sot!nekem úgy tunik nem a diplomától fugg, hogy lenézi-e az ember a másikat vagy sem. inkább az emberek karakterétol, attól, hogy mennyire tartja saját magát kulonbnek a másiktól./ez lehet szépség ,gazdagság ,egészség stb.szinten.aki le akarja nézni a másikat talál rá okot.
2009. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem érted ezt a kettes témát mi?

Tudod a főiskolákon egyetemeken a ketteshez az anyag min. 65%-át kell tudni, de nem elég megtanulni azt elő is kell tudjad adni, mert a legtöbb vizsga szóban van. De az sem könnyebb ha teszteket írsz. Ráadásul van olyan tanár aki ezt a 65%-ot önkényesen felviszi 70%-ra. A másik meg nem adják a kezedbe,hogy tessék fiam ebből tanulj. Jó esetben kapsz év elején egy jegyzet listát, hogy ez a tananyag. De pl ezer oldalakat tárgyanként egy vizsgára képtelenség bevágni. A másik ha nem jegyzeteltél, vagy nem szereztél jegyzetet az előadásokon akkor fogalmad sincs,hogy pl ő, mármint a tanár melyik jegyzetet veszi alapműnek.

Kinek van itt komplexusa na nem nekünk diplomásoknak inkább neked.

Ja és nincs olyan tanárt aki külön veled végig veszi az anyagot. Ha szerencséd van találsz egy olyan hallgatót aki hajlandó erre, de ős sem a két szép szemedért ,hanem pénzért tanít téged.

2009. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Felsőoktatásban a tanár nem korrepetál csakúgy :-)

Mi kiharcoltuk egy tárgyból, hogy bemehessünk egy kis létszámú csoport előadására, és megírhattuk a zárthelyiket, és így kaphattunk jegyet (a 300 fős évfolyamunkból 3-an!!!), de külön korrepetálást nem tartott. Én próbáltam többeket megkeresni, diákokat, ki jönne, aki nem jött, azok tovább szívtak vizsgán, és küszködtek azzal, hogy nem tudják, miért nem megy, nekünk 3-unknak meglett így, ráadásul én azóta tudom, hogy mi nem ment vizsgán.

2009. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hat ez egy igen erdekes kerdes.

En mar jo ideje nem Magyarorszagon elek es sajat tapasztalatombol (megprobalok nem altalanositani) irok.

Magyarorszagon a legtobb ember vegzettsegtol fuggetlenul nezi le a masikat.Ha csak a villamoson utazol maris eszreveheted: a melleted allo 40es jol oltozott holgy azzal a pillantassal feled, aki mondjuk talpig feketebe vagy oltozve fekete hajjal...vagy a szakadt csoves azzal a pillantassal a jol oltozott,hegedustokos roma fiatalemberre...vagy az egyidos 15 eves lanyok ha az egyiknek Mayo Chixes felsoje van a masiknak meg "csak" piaci...Szerintem ez nem attol fugg, hogy kinek milyen iskolaja van.

Diploma nem = tudas

Szakmunkas vegzettseg nem = jo szakmunkas, hozzaertes

Diploma nem = gazdagsag

Szakmunkas vegzettseg nem = "aluliskolazottsag"


Pro es kontra:

Szakmunkasok: el****tt furdoszobam, rosszul levagott hajam, rosszul osszerakott kocsi,lejart szavtossagu etel miatti etelmergezes, stb...

Diplomasok: amikor neked kell felvilagositanod a hiteltanacsadodat, a 2es sel atengesett orvosok es "mindennapos" muhiba miatti halalozasok, rosszul megtervezett epuletek, stb..


Nekem nincs diplomam, de egyetemre jarok.Azert mert szeretem azt amit tanulok.Nem hiszem, hogy ebben fogok dolgozni, de szeretem.Nekem ez olyan mint amikor elmesz horgaszni a barataiddal.

En takaritokent dolgozom, epiteszmernoki irodahazban, es soha, egyetlen egy alkalommal nem tapasztaltam, hogy leneznenek, amiert nincs diplomam es "csak" takaritok.Mindenkivel el tudok beszelgetni, talalok veluk kozos temat, sot van amikor hozzam jonnek kerdesekkel, az ELET nevu temarol.

Amikor bemegyek a bankba/orvoshoz/konyvtarba/etterembe sehol nem erzem, hogy leneznenek amiert ez a munkam es amiert nincsen diplomam.Most idegen emberekrol beszeltem, akik raadasul egy masik orszagban elnek es en itt "vendeg" vagyok.

Megis amikor a csaladommal/barataimmal beszelek akik mind magyarok (es egyikojuknek sincsen diplomaja!) mindig megjegyzik, hogy milyen "ciki" hogy en "csak" takaritok es "meg diplomam sincs".Pedig kb. ketszer annyit keresek, mint ok es kb. ketszer annyi tudasom van a fejemben a vilagrol mint nekik.

Szerintem a magyaroknak meg nagyon sokat kell tanulni az un.tolerancia es emberseg nevezetu tantargyakbol, amit sajnos nem tanitanak se szakmunkasban se egyetemen.

2009. jan. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elozovel
2009. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés, végre valaki megfogalmazta a lényeget. Saját megfigyelésem, hogy mindig csak az úgymond "semmitérő diplomával rendelkezők" dicsekednek, ezzel talán a tudás hiányát kompenzálják, mert ismerek nem egy több doktorátussal rendelkező embereket és ők egyáltalán nem néznek le senkit és nem nagyképűek. Egyébként a némelyik diplomás sem különb a szakmunkásnál, csak nagyobb a munkaundora és ezek miatt van, hogy lassan már egy takarítónak is diploma kell, mert túl sok az úgynevezett semmitérő diploma. De meg lehet nézni, nagyon sok diplomás vagy munkanélküli és a szülők nyakán tengődik, vagy a Mcdonald's-ban melózik.
2011. jan. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Lylamanesha válasza:
58%

Sziasztok!


Én is rendelkezem oklevéllel :D és ami azt illeti büszke is vagyok rá, mivel a megszerzéséhez több mint 120 vizsga sikeres letevése vezetett és bizony-bizony anno sok osztálytársam nem juttott el a védésig! Szerintem az ember becsülje meg a saját eredményeit, akkor nem kell foglalkoznia ilyen kicsinységekkel, mint a dicsekvés! Tetteink teszik naggyá jellemünk!


Üdv: Lylamanesha

2011. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Sosem voltam jó tanuló, matekból alig csusszantam át érettségin, de nem azért mert hülye vagyok hanem mert sosem volt szorgalmam és kitartásom a tanuláshoz. Lusta voltam. Mégis főiskolára járok, igaz az előbb emlitettek miatt fizetősre.

Én nem azért végzem, hogy bárkinek is bemutassak vele vagy parancsolgassak hanem mert szerintem a mai világban ez kell az érvényesüléshez. Én nem szeretnék kétkezi munkát végezni.

Most is egy gyárban dolgozom 3-4 müszakban degenerált bunkó imbecil emberek közt és tudom, hogy nem szeretnék itt maradni.

Nem azért tanulok, hogy aztán mások előtt lobogtassam és főnökösködjek hanem mert jobb életet, szebb jövőt szeretnék. Utolsó sorban pedig nem szeretnék lemaradni a sok embertől akinek diplomája van/lesz. Meg kell mutatni, hogy mi is meg tudjuk csinálni amit Ők.

Nekem sosem ment a matek, kettes voltam belőle most itt a főiskolán mégis azt (is) kell tanulnom.

A többi hozzászóló által leirtak mind igazak. Aki nem hiszi, próbálja ki. Könyveket nem kapunk, hiába vagyunk ott az órán a nagyelőadóban a leghátsó sorban(máshol nincs hely) már nem hallani semmit de akik elöl ülnek azok se kiváltságosak ugyanis ahogy a tanár elhadarja lehetetlenség leirni bármit is. Főleg amikor olyan szakszavakat használ amit ember még nem hallott ő maga is nehezen ejti ki de nekünk első hallásra le kéne irni, ráadásul helyesen.

Mi 30-an vagyunk egy évfolyamon, de mind a 30-unk órai munkája kell ahhoz, hogy sikerüljön levizsgázni. És nem ötösre, hanem kettesre....

A matekhoz mindig hülye voltam, mégis eljöttem egy olyan szakra ahol erős a matek. Most vettem fel mégcsak 3.szor :)

2011. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!