Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire jogos, ha vidéken...

Mennyire jogos, ha vidéken más háza elé parkolok az autómmal és elzavarnak onnan? Nem kapubejáróban álltam, hanem egy fa alatt az út szélén.

Figyelt kérdés
Vendégségbe mentünk párommal vidékre és a szomszéd szólt érte, hogy ne elé parkoljunk mert ők sem állnak be más háza elé. Tudtommal közterületen ott állok meg ahol akarok, ha azt tábla nem tiltja. Azért álltam oda, mert ahova vendégségbe mentünk nagy sár volt és nem tudtunk volna kiszállni, csak ha belelépünk a sárba.
szept. 15. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem jogos, de érthető. Veszélyforrást lát az ismeretlen kocsiban. Érdemes egyezkedni. Ha bemutatkozol, elmondod kihez jöttél, és megkéred, hogy maradhass, általában megengedik.
szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Semennyire nem jogos. Sajnos ez elég sok helyen jellemző, nem csak vidéken, Budapesten is. Egyesek azt hiszik, hogy az övék a házuk előtti közterület és mások nem állhatnak oda. Jó lenne, ha ezek a csökkentagyúak valahogy képesek lennének felfogni, hogy csak a kerítésen belüli rész az övék és hogy csak a kapu elé tilos másnak parkolni.
szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak őrzi a territóriumot :D
szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Érthető a szomszéd álláspontja is. De ezt csak az érti meg, aki szintén ugyanilyen helyen lakik.


Nálunk is előfordul ilyen, hogy a szomszédhoz érkezők elénk állnak a fűre az utcán. Valóban ez a terület nem a mienk, ez közterület. De ezt a telkem és az út közötti közterületet nekem kell rendben tartani, füvet nyírni. Amikor száraz idő van, nem gond egy személyautó súlya a fűnek. Viszont egy nagyobb teherautó már megnyomja a sima talajt szárazon is. Ázott talaj esetén pedig egy személyautó is nyomvályúkat csinál, emiatt rondán fog kinézni a terület a házam előtt, és a fűnyíró is akadozni fog. Nekem lesz vele munkám, újra simára egyengetni, hogy valahogy kinézzen, és a fűnyírás is elvégezhető legyen. Ebben már sosem szoktak segíteni a szomszédhoz érkező vendégek, ők csak a terep tönkretételében profik.

tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!