Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tilos a házak kapubejárója...

Tilos a házak kapubejárója előtt megfordulni?

Figyelt kérdés
Beálltam egy lakóház kapubejárójába azzal a szándékkal, hogy Y manőverrel megforduljak. Csakhogy közben forgalom volt az úton, és kb 30 másodpercig ottragadtam. Erre odajött egy vénember, és ordibálni kezdett velem, hogy takarodjak el, mert ez magán terület. A területét nem sértettem, nem is tudtam volna, hiszen kapuval/kerítéssel körbe van zárva, csak a kapu előtt álltam meg a hídon.

júl. 5. 08:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az egész jelenet kevesebb mint egy percig tartott, és ezalatt nem akadályoztam senkit, mert épp nem is akart senki ki/behajtani a kapun. Mégcsak autó sem volt a ház udvarán.
júl. 5. 08:17
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Technikailag illegális, gyakorlatilag nem. A kapubejáró egésze az ő területe és tulajdona, neked ott semmi keresnivalód nincsen, azonban jogilag a kutya sem fog téged zaklatni, ha ott fordulsz meg. Az, hogy ott beragadtál, az meg már csak ennek a része.


Részben igaza volt az öregnek, de amúgy meg le kell szarni. Aki ennyire képtelen az emberi kapcsolatokra és a társadalomban való békés együttélésre, az menjen és ússzon egyet az Atlanti-óceánban vasbakancsban.

júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én csikorgó kerekekkel, a dudára gyógyult kézzel indultam volna utána
júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyökér volt az öreg, nem kell vele foglalkozni.

Amúgy meg ezek a kocsibeállók olyanok, hogy a járda - ami nyilván közterület - viszont előtte fut sok esetben közvetlenül a kerítések mellett, tehát én abban sem lennék biztos, hogy a kapun kívüli, utcára eső része a beállónak az magánterület lenne.

júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos. De mindenhol vannak ilyen "szemétdomb kakasa" típusú emberkék, akik nem értik a közterület fogalmát.
júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerítésen belül az övé.

A híd közterületen van, ha ó építette, akkor is!

júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Honnan veszed ezt a csacsiságot, hogy a kapubejáró az ő területe. A mezsgyehatáron belüli rész az övé.
júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Technikailag illegális"


Nincs ilyen kifejezés, hogy technikailag illegális. A KRESZ csak a várakozást (köznyelvben parkolás) tiltja.


"A kapubejáró egésze az ő területe és tulajdona"


Nem nyert. A kapubehajtó a közterület része, így azt bárki igénybe veheti a KRESZ szabályok betartásával.

júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs jogosítványod?
júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

9. Ezt kitől kérdezed és miért?

Az oktalanul balhézó öreghez mi köze van?

júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!