Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kapubejáróban való várakozás....

Kapubejáróban való várakozás. Így lehet?

Figyelt kérdés

Ugye a KRESZ előírja, hogy kapubejáróban várakozni csak akkor szabad, ha a tulajdonos engedélyezi.

Van egy kollégám, akinek segítek a lomtalanításban, és így feljárok hozzá többször. Ő egy lakópark-féle helyen lakik. Egy elkerített terület, ha jól tudom, 25 lakás van benne. Ő két lakás tulajdonosa (egyikben ő lakik, a másikban a fia, de az ő nevén van). Egyébként rajta kívül két másik lakó van, aki tulajdonos, a többiek csak bérlők.


Múltkor már voltam náluk egy kört elvinni, de a parkolójukba nem tudunk pakolni, mert elég szűk a hely, és a lakók sem szeretik, ha idegen áll bent, mert éppen hogy egy hely jut minden lakásra. Igazából nem értem, hogy miért de ebből már volt vita.

A közelben nincs parkoló, így tíz percet kellene sétálni a több 20-30 kilós cuccokkal. Felajánlotta, hogy beállhatok a kapujukba, amíg bent vagyok, mert mivel két lakás az övé, így 2/25 arányban ő is tulaj, tehát szerinte megengedheti, és elmondása szerint más is tett már így. Egyébként senki nem szólt. Egyszer dudált valaki, akkor kiszaladtam és elálltam, amit megköszönt.

A kérdés, hogy ez így mennyire legális, ugyanis ha ő is tulaj, akkor adhat engedélyt a várakozásra, azt mondta akár papírra is veti, ha kell, azonban a józan eszem azt súgja, ha jön egy rendőr, akkor okozhat kellemetlen helyzetet, illetve ha valaki házmesterkedik, akkor szintén baj lesz.

Azét necces, mert a következő körben nem szétszerelhető bútorokat fogunk kivinni, amit hosszasabb időt vesz igénybe, és nem opció, hogy két utcával arrébb hurcoljuk őket. Nem ismerek senki, aki el tudná vezetni a platós furgont, így még megbízni sem tudok senkit, hogy addig várjon a kocsiban és őrködjön.


Tehát:

- Elkerített lakópark szerű terület, 25 lakással,

- Közelben nincs ésszerű távolságban lévő parkoló,

- Ő két lakás 100%-os tulaja,

- Engedélyezi a parkolást nekem,

- Ha kell papíron írt szerződést is tud adni.


Így legálisan várakozhatok ott?



jún. 10. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem legális, ugyanis az összes garázs használónak engedélyeznie kell. Gondolj bele, állsz ki a garázsból, sietsz a munkahelyre és ilyen önkéntes rendőr ott áll a garázsban, mert a szomszédod megengedte neki. Nem kellemes ugye. Persze, te hova álljál, az önkormányzatnak kéne csináltatnia parkolót, milyen dolog ez, hogy legalább fizetős parkoló nincs a környéken...
jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jármű vezetője a kocsinál marad (nem a közelében, hanem benne vagy közvetlen mellette), akkor a rakodás idejére ott állhattok, de azonnal fel kell szabadítani a helyet, ha valaki ki- vagy behajtana.

Egy lskó nem adhat engedélyt.

jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Igen ez érthető, de elmondása szerint a lakók rendben vannak ezzel, amíg nem állsz be a parkolójukba. elméletileg szokás náluk, hogy megállnak a kapuban, aztán ha dudál valaki, akkor kiszaladnak és elállnak. Nem velük van a baj, mert ezt megoldjuk, hanem, hogyha rendőr meglát, akkor kibúvónak jó lesz-e. De igazából erre is választ adtál, amit köszönök szépen.

Valóban fura, hogy nincs ott parkoló, és kérvényezték már. Volt is remény, hogy a választások miatt, valamelyik csapat kampányként megcsinálja, de nem lett belőle semmi. Egyébként volt ott egy négy helyes parkoló a túloldalt, a járda mentén, de egy ottani szerviz kisajátította, egy "csak az xy szerviz ügyfelei számára" táblával. Megoldhatnánk, hogy késő este megyünk oda, amikor zárva vannak, de akkor már nem akarunk zörögni a lakóknak.


#2 Igen ezt tudom, de itt az a baj, hogy nekem is be kell mennem segíteni. Ezért lett volna jó, ha jön valaki, aki tudja vezetni a platóst, mert addig őrködhetett volna, de nem ismerek jelenleg erre alkalmas embert. Elég nagy jármű. Köszönöm azért a választ.

jún. 10. 16:49
 4/9 bazaltkaroly ***** válasza:

Nem jó így, mert ő csak az adott lakás(ok) tulaja nem a lakóparké. A lakópark tulajától kell kérni, amit kérdéses, hogy megad-e, mert - ahogy az első is írja - másnak akadály lehet, hogy ott állsz.

Vagy keressétek fel a lakópark tulaját, vagy ha megakarjátok kerülni, akkor vegyétek fel a kapcsolatot minden lakossal, és mindenkitől kérjetek engedélyt. Ha mindenki belemegy, lehet hogy arra az időre legalább a kapunk belülre beengednek. De az utóbbi lehetőséggel még a rendőr nincs letudva. Esetleg a túloldali szerviztől kérdezzétek meg, hogy arra az időre használhatjátok-e a parkolójukat. Lehet jó fejek, és megengedik.

jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Lehet ezt megpróbáljuk. Egyszerűbb ha megadom a számom, és ha esetleg elfogy a parkoló, akkor felcsörgetni, hogy menjek ki. Köszönöm a tippet.
jún. 10. 17:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály változása óta a rendőrök nem foglalkoznak a kapuban álló járművekkel, csak akkor, ha valaki intézkedést kér.

A rendelet korábbi állapotakor maga a tulajdonos is bírságolható volt.

jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha olyan helyen állsz meg, ahol akadályozhatsz másokat, rakd ki az elakadásjelzőt, ez mutatja, hogy a közelben vagy, csak ideiglenesen álltál oda. A szélvédőhöz írd ki olvashatóan a telefonszámod, hogy ha útban van a kocsi bárkinek, legalább tudjon szólni az illető, ne kelljen várnia az infóra, ez legalább megnyugtatja az embereket.
jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Értem, köszönöm!


#7 Ez is nagyon jó ötlet, köszönöm. Közben megoldottuk, átmentem a szervizhez, és elmondták, hogy az ügyfelek általában az udvarukba állnak meg. Esetleg, ha van velük valaki, akkor azok szoktak ott megállni, vagy aki csak érdeklődni, vagy vásárolni megy be, ezért nem nagy a forgalom ott. Azt mondták álljak oda nyugodtan, és felhívnak ha kellene a hely. Cserébe vettem tőlük üzemanyagadalékot. :)

Ha esetleg mégis el kell onnan állni, akkor úgy fogok tenni, ahogy te írtad.

jún. 11. 14:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül megoldottuk. A szembe lévő szerviznél parkoltam, ahogy megbeszéltem velük, és egy másfél óra alatt végeztünk. Nem zavartunk senkit.
jún. 17. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!