Ha kereszteződésben pont a szemben lévő kapubejáróhoz akarok menni, akkor jobbra vagy balra kell indexelni?
Évek óta van jogsim, de ez a kérdés még nem jutott eszembe. Pont a kereszteződéssel szemben lakunk és ha a mellékutcából akarok elsőbbséget adni úgy hogy szemben akarok megállni akkor mire figyeljek? Ráadásul nagyon szűk szóval arra is figyelni kell hogy a fölérendelt útról ha lemondanak a javamra az elsőbbségükről, akkor én nem balra vagy jobbra hanem nyílegyenesen akarok menni.
Szerintem kapcsold be a vészvillogót az a biztos.
Olyan baromságokon tudtok agyalni hogy hihetetlen.
Oda tolatva menj be.
Persze ha ezzel is van kérdésed nyugodtan tedd fel mindet, segítünk neked.
Megfordítom a kérdésedet.
Ha egyensen haladsz tovább -azaz nem kanyarodsz sehova- akkor vajon miért is akarsz indexelni?
Na mi a válaszod? 😉
Azt én se értem, hogy miért tartod jó ötletnek az indexelést. Ezzel megzavarhatnád a többi közlekedőt, a megtévesztő irányjelzést a KRESZ konkrétan tiltja is.
Persze, nyilván nagyon oda kell figyelni, hogy a többi közlekedő hogyan viselkedik, mert az valószínűleg senkinek nem jut eszébe, hogy egyenesen fogsz menni, inkább arra tippelnek, hogy egyike vagy a millió baromnak, aki nem ismeri az indexet. Aztán meg meglepődnek.
Fölérendelt útról írsz, de a rajzodon nem látni táblát. De ha csak lefelejtetted, akkor nyilvánvalóan elsőbbséget adsz mindenkinek, akinek az útja a tiédet keresztezi, aztán mehetsz, természetesen minden félrevezető irányjelzés nélkül.
Alapvetően egy élet bugyuta kérdés, nagyjából senki nem foglalkozik vele. De ha szó szorosan vesszük, irányjelezned kell.
“ Nem kell.”
“ Ha egyensen haladsz tovább -azaz nem kanyarodsz sehova- akkor vajon miért is akarsz indexelni?
Na mi a válaszod? “
“ Egyenesen haladsz, nem kell indexelned.”
Azt nem tudom, ezeket honnan veszitek? Értem, hogy a gyakorlatba kb úgy működik, hogy senki nem törődik vele irányjelzőt használ-e ebben az esetben. De.
Emberünk leírja:
“ szemben akarok megállni”
Mit ir a KRESZ a megallasról?
“ A megállást irányjelzéssel jelezni kell.”
Ergo mivel ő megáll, használnia kell az irányjelzőt.
#7.
Hibás magyarázat(szerintem te is tudod) hiszen az ide citált KRESz előírás az ut szélén történő leáálásról ír, azaz amikor a forgalomból úgy lépsz ki, hogy az úttes valamelyik oldalára leparkolsz.
A kérdező esetében nem megy le az út szélére, hanem áthalad a kereszteződésen és behajt a saját udvarára. Méghozzá irányváltás nélkül.
Szóval mégsem szükséges használnia irányjelzőt, hiszen ezzel megtévesztené a foralom többi résztvevőjét. 😉
“ KRESz előírás az ut szélén történő leáálásról ír, azaz amikor a forgalomból úgy lépsz ki, hogy az úttes valamelyik oldalára leparkolsz.”
Szeretem, mikor emberek kitalálnak valamit, ami egyáltalán nincs sehova leírva. Amit te állítasz, az nettó kitaláció.
1. A KRESZ semmi ilyet nem ir. Azt írja, hogy a megállást irányjelzővel jelezni kell. Pont. Nem kell hozzá irányváltoztatás.
2. Ha kicsit rákeresel, szak emberek aki kézzel foglalkoznak, itt az álláspontjuk, példával
“ Minden elindulásnál, azaz a forgalomba történő becsatlakozásnál.
2. Minden megállásnál, azaz a közlekedés elhagyásakor.
E két esetben akkor is kell jelezni, ha közben ténylegesen irányváltoztatás nem történik. Jó példa erre, amikor az autóbuszok buszöböl nélküli megállóba, azaz az úttest szélére állnak félre. Lényeges oldalirányú mozgás nem történik mégis mind a megállást, mind az elindulást jelezniük kell.”
Tehát máris a te magyarázatot kuka.
Jöhet a másik fele.
“ A kérdező esetében nem megy le az út szélére, hanem áthalad a kereszteződésen és behajt a saját udvarára. Méghozzá irányváltás nélkül.”
Újabb kitaláció. A kérdező azt irja, szembe akar megállni. Nem azt írja, hogy szembe akar behajtani. Ebből a megfogalmazásból következik, hogy nem a saját udvarára áll meg, hanem előtte.
Viszont a kedvedért játszunk el a kitalációval. A kérdező behajt az udvarra.
Elég veszélyes lehetsz a közvélekedésben, hiszen látszik, nem tudod mit jelent, hogy a közlekedésben az egyenes nem mindig egyenes.
A kérdező halad XY úton. Szembe található az ő nyitott kapubeallója. Attól függetlenül, hogy a mértani egyenest tartja, ő az általa használt útról letér, iránytváltoztat. Amennyiben pedig ezt teszi, irányjelzővel jelezni kell. Így történhet meg, hogy néha aki mértanilag kanyarodik, KRESZ szerint egyenes halad.
“ A harmadik eset, amikor indexelni kell maga az irányváltoztatás, azaz, ha a tényleges egyenestől, vagy az eddigi irányunktól eltérünk, amit a KRESZ példálózva fel is sorol:
Aki:
· terelővonalat,
· az úttest szélét vagy
· képzeletbeli felezővonalát átlépi,
· forgalmi sávot változtat,
· másik útra bekanyarodik,
· főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér”
Itt legalább az úttest szélét átkell lépje, szóval mindenkepp kell irányjelzőt használnia.
Szóval mégis szükséges irányjelzőt használnia, hiszen a KRESZ ezt írja elő😉
#9.
Ha jól értem, olyan közlekedési szituációról van szó, amikor egy T alakú elágazás függőleges szárán halad, ami egy keresztutcába trokollik ahol éppen a házának a bejárata található.
Vagyis ő egyenesen megy, keresztezi a T alak vízszintes ágát, majd kanyarodás nélkül beáll a saját udvarára.
A Te elméleted szerint, ebben az esetben merre kellene kitenni az irányjelzőt, és miért?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!