Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kereszteződésben pont a...

Ha kereszteződésben pont a szemben lévő kapubejáróhoz akarok menni, akkor jobbra vagy balra kell indexelni?

Figyelt kérdés

[link]


Évek óta van jogsim, de ez a kérdés még nem jutott eszembe. Pont a kereszteződéssel szemben lakunk és ha a mellékutcából akarok elsőbbséget adni úgy hogy szemben akarok megállni akkor mire figyeljek? Ráadásul nagyon szűk szóval arra is figyelni kell hogy a fölérendelt útról ha lemondanak a javamra az elsőbbségükről, akkor én nem balra vagy jobbra hanem nyílegyenesen akarok menni.



aug. 23. 17:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10.


1. Ez nem az én elméletem. Mint láthatod KRESZ-re is hivatkoztam, valamint olyan személyeket akik ezzel foglalkoznak. Az én elméletemnek nevezni, egy ilyen érvelési helyzetben, elég gyerekes.


2. Mint láthatod, korábban írtam, elég bugyuta helyzet és a kutya nem törődik vele, hogy te irányjelzel-e.


3.

“ majd kanyarodás nélkül beáll a saját udvarára.”

Az a baj, ezzel, hogy hiába kanyarodás nélkül teszi ezt, ettől függetlenül ez egy irányváltoztatás. Hiszen letér az útról.

Ha vezetsz pontosan tudod, van rengetegszer, a kanyarodást nem kell irányjelzéssel jelezi. Ergo az, hogy kanyarodás nélkül teszi meg a menővert, attól még kell irányjelezni.


4. Ha én állnék be oda, magasról tojnék az irányjelzőre, inkább elővigyázatos és előzékeny lennék. Ha 5 rendőrségi kamera figyelné mindennap, hogy parkolók be, akkor jobbra miután a kereszteződés közepéhez értem, ki tenném jobbra az irányjelzőt. Jelezve, hogy irányváltoztatásra és megállásra készülök.

aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Tehát adott egy szituáció aminek nem tudod a pontos megoldását, de azért magyarázod.

Értem.


(és feladtam) 😥

aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%

11

Dehogy tér le az útról. Áthajt rajta.

Tegyük fel, hogy van egy + alakú kereszteződés. A vízszintes rész egy főút, te pedig a függőleges részen, azaz, egy mellékúton érkezel, és egyenesen haladsz tovább. Ebben az esetben is áthajtasz a főúton, nem pedig lehajtasz róla, miután ráhajtottál. Ezért nem kell indexelned.

A kérdésben itt ugyanez a helyzet, nem haladsz a T vízszintes útján, hanem azon csak áthajtasz. Ezért nem kell indexelni.

Aztán pedig a kérdező csak a saját udvarán áll meg, ahol nem érvényes a KRESZ, ezért nem kell a megállást irányjelzéssel jelezni.

Ha ez egy kanyarodó főút lenne, ahol a főút lentről balra halad, akkor lenne szó lehajtásról, mivel akkor a kérdező valóban egy bizonyos úton hajtana, és utána térne le róla. És akkor tényleg indexelni kellene.

De nem erről van szó, így nem tér le, hanem az egyik út, amin érkezett, azt megszűnik, a másikon pedig áthajt, és sehol nem változtat irányt.

aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
26%

“ Tehát adott egy szituáció aminek nem tudod a pontos megoldását, de azért magyarázod.

Értem.”

Az úgy megvan, hogy jogszabállyal támasztottam alá, amit mondok? Te tudsz hozni bármilyen hivatkozást, forrást arról, hogy ne kéne irányjelezni?


“ Dehogy tér le az útról. Áthajt rajta.”

Hát de ne viccelj már velem. T alakú út kereszteződés. Legyen az egyik Jenő utca, keresztező pedig az Ákos utca.

Emberünk a Jenő utcán halad, vele szemben a saját portája, nyitott kapuval.


1. Ahhoz, hogy bemenjen a saját házának a kertjébe, le kell térjen a Jenő utcáról és át kell haladjon az Ákos utcán.

Mindenképp elhagyja az utat, mivel a túl oldalt nem folytatódik.

2. Fiúk…direkt be is másoltam.

Az irányváltoztatást irányjelzővel kell jelezni. Ebbe ugye itt mindenki egyetért.

Mit nevez a KRESZ irányváltoztatasnak?

Szó szerint másolva a jogszabályból!!:

“ Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér”

Hát a kérdező példájában minimum az úttest szélét átlépi, hiszen behajt a saját kapuján. Nem tud úgy behajtani a saját portájára, hogy az úttest szélén ne menne át könyörgöm.


Azt az egy esetet legalább megvalósítja, és lehet többet is. Innentől kezdve. Ez egy irányváltoztatás.


Azt pedig szó szerint megint:

“ Az irányváltoztatást – ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást – a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni.”

aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

#14.

Értettük elsőre is hogy JOGSZABÁLY !!!

De most már nyugodj le.😂

aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

“ Értettük elsőre is hogy JOGSZABÁLY !!!

De most már nyugodj le.”


Jaaaa már értem, bocsi😀 te vagy az a gyerek ami beleszól egy beszélgetésbe, úgy hogy semmi értelme annak amit beszél, majd csak kellemetlenül néznek rá az emberek.

Kellenek ilyen emberek is a világba. 😂


Milyen mókás nem? Egy jogi kategóriában, jogszabály által meghatározott helyzetben, valaki forrással és hivatkozással támasztja alá a mondandóját. Tudom tudom, bizonyos körökben ez nem ismert.


A plázákban vannak olyan lépcsők amik mozognak, majd ne ijedj meg, ha látsz ilyet.

aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16!

Mostanáig nem tudtam hogy miért éreztem magam annyira frusztráltnak a nagy bevásárló központokban, de hál'Istennek felnyitottad a szemem.

Bizony, a mozgólépcsők, ezek az ördögi tákolmányok keserítették meg az életemet, és generáltak bennem roppant erős ijedelmet.

Odáig még sajnos nem jutottam el, hogy ezeknek az örökmozgó szerkentyűk hogyan kapcsolódna az általad kedvelt "jogszabály" kifejezéshez, de előbb-utóbb meg fogom tudni, hiszen ezt is bizonyára el fogod magyarázni.

Előre is hála és köszönet érte!

aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

“ de előbb-utóbb meg fogom tudni, hiszen ezt is bizonyára el fogod magyarázni.”

Neeem, magyarázni? Valakinek aki olvasni, értelmezni nehezen tud? Jajj nem. Ez egy magasabb iskola, nem fárasztalak.

Utóirat: a jogszabály nem egy kifejezés, de ebbe már tényleg nagyon rettegek belekezdeni. Szóval legyen csak nagyon szép napod, minden jót kívánok részedre.

szept. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!