Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, hogy ne álljanak...

Mit tegyünk, hogy ne álljanak vagy forduljanak meg a kapubejárónkba?

Figyelt kérdés
Egy szűk utcában lakunk,a "kedves" szomszédom illegális szerelőműhelyt üzemeltet mellettünk.Egész nap megy a jövés-menés náluk,és mindenki előttünk fordul meg,vagy parkol a kapubejáróba.Szűk utca lévén kapóra esik nekik,hogy itt forduljanak meg.Most fogunk új nagykaput csináltatni,ezért kezd a dolog nagyon bosszantani,ugyanis a réginek is nekitolatott valaki,csak pont nem voltunk otthon.Mit tegyünk?

2013. márc. 14. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Az uta vonalában tegyél két oszlopot és közé akassz egy láncot valami táblával vagy jelzéssel a közepén. Így nem tudnak a lánctól betolatni, viszont a rajta lévö akármi miatt idöben észreveszik, hogy ott van.


Persze ez azzal jár, hogy ha ti akartok ki- vagy beállni, akkor a láncot nektek is kell ki- meg visszaakaszgatni.

2013. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebbe nem köthet bele az önkormányzat vagy ilyesmi?
2013. márc. 14. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Általában nem, de ha biztosra akarsz menni, megkérdezed, és amennyiben a kapubejáró közterületnek számit, kérhetsz engedélyt arra, hogy igy jelezd.
2013. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy pillanatra azt hittem már, hogy valamelyik családtagom írta ki a kérdést, aztán az új kapu miatt jöttem rá, hogy mégsem. Ugyanis nálunk is dettó ez a helyzet. Szembe szomszédnak valami autóalkatrész kiskereskedése van és állandóan vagy felparkolnak a mi garázsbejárónkra vagy simán keresztbe állnak. Nem egyszer volt olyan, hogy miattuk nem tudtunk kiállni. Ilyenkor mindig át is mentem a boltba megkérdezni, hogy ki parkolt oda, mert akkor most azonnal lesz szíves elmenni onnan, mert tilosban van. Persze ilyenkor mindig én vagyok a hülye p*csa, de megnézném ugyanezek az emberek hogy reagálnák le, ha én is így beparkolnék az ő házukhoz. Most szerencsére lett véve még egy autó, amivel kénytelenek vagyunk "sajnos" odaállni, ahova eddig a kedves szomszéd vevői szoktak, mert a garázsba már nem fér be.
2013. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor veszek egy másik autót,és berakom a kapuba!Na jó csak vicceltem:))
2013. márc. 14. 16:20
 6/8 anonim válasza:
Ültess oda egy tuját, nálunk ez bevált, mert a szomszéd állandóan odaállt, de ott pont egy kerítés volt, amit nem zavart a tuja, de a kocsi igen.
2013. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok tuját ültetni,mert ki van betonozva az egész bejáró.Azért is szeretnek itt megfordulni,mert adott egy szűk utcában lévő hatalmas kibetonozott bejáró,ahol meg lehet fordulni.Az már más kérdés persze,hogy béna a sofőr és beletolat a kapuba.
2013. márc. 17. 05:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Használjatok parkolásgátlót .

[link]

2013. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!