Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tippek? Mit tegyek, hogy jóra...

Tippek? Mit tegyek, hogy jóra forduljanak a dolgok?

Figyelt kérdés

Együtt jártunk gimibe,és azóta is tartjuk a kapcsolatot,amolyan jóbarátnők vagyunk.Egészen 1-2hónappal ezelőttig szinte napi szinten kapcsolatban voltunk,(telefon,msn,találkozás)..Szóval gimiben is már sokszor gondoltam,hogy Ági néha kamuzik,füllent,és a dolgokat néha teljesen másként meséli el,több verzióban.Végülis nem foglalkoztam ezzel,egészen mostanáig-pár hónapja kételkedem nagyon-mondván,hogy biztos nem kamuzik,nem lehetek szemét,h kételkedjek.Aztán én főiskolás lettem,ő dolgozni kezdett,majd 3év után egy városba költöztünk és ugyanúgy jóban maradtunk.Mivel 3évig ritkán találkoztunk,nem tűnt fel,ha kamuzik,hiszen régen nem láttam,meg úgysem ismerek senkit aki alátámasztaná-nem adna igazat a történeteinek.De 3év után napikapcsolatba lettünk,és egyre dúrvábbakat hazudott.Igazából nem is részltezném.De a különböző betegségeken,kórházon,anyagi dolgokon és pasi ügyeken keresztül szinte bármit.

És észrevettem,ha ott van velem valaki más is,akkor csak rákontrázik és pl az én v mások életéből vett dolgokat írja át saját magára,sőt négyzeteli is azt.És nem veszi észre,hogy ezzel mennyire megbánt másokat.Odáig fajult a dolog,hogy már semmit sem hiszek el neki,és nem bízom benne(de egy közös barátnőnk sem hisz neki soha).Rólam még nem kamuzott semmit,és aranyos,meg segítőkész volt mindig is,de azt hiszem ez már nem barátság,ha idegességgel gondolok rá.A közös barátnőm is csak kiakad Ágin.Nagyon sajnálom őt,mert megvannak a gyerek-kamaszkori traumái,ami miatt ilyen lett,de egyszerűen képtelen vagyok eléállni,hogy "na figyelj,tudom h sok mindenben nem mondtál igazat,de szeretném ha mostantól normális lennél!"Mert úgyérzem nincs hozzá jogom és merszem.Hisz ki vagyok én neki?

És tök égő volt,pár napja küldtem neki sms-t,persze már nem is válaszolt,és másnap összefutottunk az utcán.Annyira éreztem,hogy össze fogunk futni.És persze nem azzal kezdte,h "bocs h nem írtam az sms-edre",hanem azzal,hogy megint kórházban volt...ugyan mikor?Hisz akkor épp más dolga volt tudtommal más városba ráadásul...azt meg sem említette.Csak megint figyelemfelhívás volt.

Már netes kapcsolat sincs meg szinte.

Érdemes megint nekem tepernem,hogy megmaradjon a barátságunk,hogy megváltozzon/megnyugodjon végre?Vagy hagyjam őt is elmenni?Már sok régi barátnőmmel megszakadt a kapcsolat.Lehet,hogy én vagyok a rossz,amiért haragszom rá?Vagy hagyjam,úgyis lesznek új barátaim...24L.


2010. ápr. 6. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerek egy ilyen lányt,szerintem ezt kezelni kéne. Amúgy meg hadjad,kerül más
2010. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi...hát hagyni fogom...
2010. ápr. 6. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem meg ne hadd ennyibe. Ez a barátság nagyon sok időt túl élt, akkor minek hagynád?

le kéne vele ülni, és megbeszélni, hogy na akkor most mi van, miért csinálja ezt stb..

Nekem is volt egy ilyen ismerősöm, állandóan csak hazudozott, h huu ő neki hány csávója van, meg hogy huu őt mindneki szereti.

na elsőre elhittem, mert hát mi abban a fura h van pasija, igen ám de sose láttam, hiába mentünk akárhova ő sose hozta el. na akkor már egy kicsit fura lett, de hát jó nem akar jönni. Azt úgy idő után már teljesen tudtam, hogy nem igaz, és nincs is pasija.

Én leültem és megkérdeztem tőle, hogy miért csinája ezt.

Kiderült, hogy teljesen üresnek érzi az életét, és hogy ő lényegtelen, mert mindenkivel történik minidg vmi amit tud mesélni (baleset, jó dolgok, házasság, stb), ő vele meg semmi, nem tud semmit se mondani, mert vele nem történik semmi.

És én akkor nagyon meglepődtem, hogy igazából ő teljesen azt gondolja h pl, vele nem történik baleset akkor már nem is lehet, vicces, érdekes stb..

Na azóta megbeszéltük, van h elkezdi, de én rászólok, és mondom neki, és megy tovább a barátság. Sőt most még jóba vagyunk.

Szal sztem üljél le vele, és kérdezd meg h mi a baj, mert lesz hidd el.

Sok sikert!

17/L

2010. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,én már kérdeztem párszor,de akkor is csak kamázta,hogy ő depressziós..közbe meg vihog és bulizni jár..meg pasizni...de már egyre kevesebb körülötte az ember,és én sem keresem most,h nem válaszol soha.Az utóbbi időben már amúgy sem akadtam ki a történetein mikor találkoztunk,talán már most rájött,h a kutyát se érdekli ...csak majd mégrosszabbul lesz.
2010. ápr. 6. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg Te vagy a bizonytalan. Azt írod, hogy veled még nem kamuzott, és aranyos volt nagyon. Akkor mi a bajod? És mi az hogy kamuzik? És ha valaki depressziós, attól még vihoghat is. Egyszer jól van, egyszer rosszl van. Nagyon rossz betegség az. Gondolj bele: ha egy eszköznek a vezérlése megy tönkre! Akkor a csápjai összevissza járnak, nekimegy a falnak, de ő nem tudja, mert pont a tudatot irányító rendszere romlott el. Inkább segíts neki, törödj vele. Látom azért kedveled. Hogy az sms-edre nem válaszolt.? Nagy ügy. Én napokig nem találom a telefonomat. Hogy válaszoljak akkor? Segíts neki. Hálavárás nélkül.
2010. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen ez nagy dilemmal,csak nem akarok folyton rájárni,ha egyszer ő az aki távolodik tőlem valójában.Pl főleg akkor,-úgy vettem észre-amikor nem kap olyan reakciót a kamujaira,mint amilyet elvárhat.Tehát h nem lesz ettől ő se nagyobb se kisebb a szemembe.

Persze gondoltam én is,h hangulatváltozásai lehetnek,csak a cselekedeti teljesen ellentmondanak mindennek...

Nem akarom,hogy valami nagy bajba keverje magát véletlenül.

Mindegyik "megoldásnak"látom értelmét...hogy ne foglalkozzak a hazugságával és maradjak olyan,amilyen eddig,vagy hogy törődjek vele többet...

2010. ápr. 9. 09:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja még annyi,hogy mivel egyszer azt mondja,h depressziós,máskor meg letagadja,hogy bármikor baja lett volna,na ez is probléma.Főleg még más egészségügyi dolgokkal kapcsolatba.Komoly betegségeket állít,utána meg letagadja..És hát emiatt..
2010. ápr. 9. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!