Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok élni. Tippek akarate...

Nem tudok élni. Tippek akaraterő erősítéhez? Szó szerint Életbevágó.

Figyelt kérdés
Ahogy fentebb is leírtam, nem tudok élni, nem élek. 2 éve kb. 21 éves vagyok. 2 éve kezdődött, de csak 1 éve intenzív. Nem is tudom hogy jött, de hirtelen semmihez sem lett kedvem, már nem mozdulok ki a lakásból, nem csinálok SEMMIT, azt sem amit régebben szerettem. Ha elkezdek valamivel foglalkozni azonnal unni kezdem, megfájdul a fejem, álmos leszek. Minap erőltettem magam, nagyon, sporttal, tanulással, és semmi, csak elcsigázott lettem, és fáradt. Mit tegyek? Meg mitől lehet ez?
2011. ápr. 28. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
előtte milyen életed volt?? hasonló, uncsi, vagy izgalmas?? mitől lett ez a helyzet??
2011. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Addig..hát..mindenképpen mozgalmasabb volt, mint a mostani, bár most már úgy nézek vissza rá, mintha csak egy illúzió lett volna. Sokat változtam eléggé. Sajnos most nem járok iskolába, majd szeptemberben kezdem az egyetemet. Tele vagyok tervekkel, tudom milyen akarok lenni, ezzel nincs gond..csak hát elkezdeni nehéz nagyon.
2011. ápr. 28. 17:14
 3/6 tetris ***** válasza:
58%
Elérkezett az ideje látogatást tenned egy pszichiáternél. A leírtak alapján egy komoly depressziós időszakban vagy, ami viszont gyógyítható. Csak keresned kell egy környékbeli szakembert, időpontot kérni, és megjelenni nála. Hidd el, nincs is olyan nagy baj, mert van megoldás. A legelső lépést a legnehezebb megtenni. Ha most tovább vársz a csodára, hogy majdcsak történik valami, a vége az lesz, hogy az egyetemet nem fogod tudni elkezdeni, annyira depressziós leszel. Nincs mese, bármilyen nehéz is, össze kell szedned magad, és tenned kell azért, hogy a helyzet megváltozzon. Ha csak tétlenül vársz, akkor jobb biztos nem lesz, de hogy rosszabb, a nagyon is valószínű.
2011. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tetris nem mondja rosszul, de inkább pszichológushoz menjél.
2011. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg egy rákdiagnózis meghozná az élni akarásod... Túléltem és máshogy látom a világot, más a fontossági sorrend.
2011. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Viccen kívül az a baj, hogy nagyon ráérsz. Nem mindenki tudja önmagának beosztani az idejét. Van egy klasszikus tanulmány a munkanélküliekről, abban leírják a megfigyelt munkanélküliek 1-1 napját. Az egész napjukat eltöltötték úgy, hogy mindig csináltak valamit (elővettek valamit, eltettek valamit, mentek valahova), egy szabad percük se volt, de úgy, hogy közben igazából semmit sem csináltak (se munka, se szórakozás, se egyéb tevékenység, aminek nyoma marad). Ha nem tudod magadnak beosztani az időd, akkor másnak kell beosztania az idődet. Ha dolgozni vagy valamilyen tanfolyamra járnál, beiratkoznál valamilyen klubba, edzőtermi vagy uszodabérletet vennél stb., akkor megjelenne egy külső erő, ami strukturálja az idődet. Érdekes módon rendszeres elfoglaltság mellett is úgy éreznéd, hogy mindenre hirtelen egy csomó időd jut.


Természetesen lehet ez "depresszió" is, mint valaki rögtön elővette a divatos varázsszót. Pszichológus ezt megállapíthatja, nyugodtan kérj tanácsot egy pszichológustól vagy pszichiátertől.

2011. ápr. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!