Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem internetfüggő...

Azt hiszem internetfüggő vagyok, egyre kellemetlenebb, tippek leszokásra?

Figyelt kérdés

17 éves koromban kezdődött. Akkor történt meg a csoda, elfogadható sebességű internetem lett.

Akkor csak a dolgozószobában lehetett netezni, ami a szüleim szobájával szomszédos, így mindig zavartak el, ha késő volt már. Rengeteget szörföztem, kerestem mindenfélét, elkezdtem torrentezni, fórumozni, msnezni. Legjobban azt szerettem, ha nincsenek otthon, mert akkor legalább nem látták, valóban mennyit ülök a gép előtt.


Most 22 éves vagyok, már van laptopom, és wifin jön a net, ergo már nem lát senki, max sejtik, mit csinálok. Legalább egy tucat lap van, amit rendszerességgel nézek, több fórumnak a tagja vagyok, rengeteget kommentezek. Meglepő módon nem vagyok facebukkos, elítélem azt, hogy nyomon kövessenek, és kutakodjanak utánam. Nekem bőven elég az, ha egy vicces avatar mögött egy jellegzetes művésznévvel kommunikálhatok.


Nem merem megszámolni, mennyit nézem a képernyőt, de napi 4-5 a minimum, és szerintem akár 7-8 óráig is felmehet ez a szám szélsőséges esetben. Falom az információkat, élvezem. Egyrészről. Másrészről mikor azon kapom magam hogy a hasamon a géppel az ágyon fekve döglődöm, és megint nem csináltam semmit, és a testem is haldoklik mint az embereknek a Mátrixban, akkor... Hát akkor kellemetlenül érzem magam.


Félre értés ne essék, ez alatt az 5 év alatt nem lettem szakállas zombi, a való életben szépen haladok, egyetem, barátnő, mindenféle. Csak hát ez az elcsökevényesedés, ez az ami nem tetszik.


Ironikus, hogy a tünetem kezeléséhez is a netet veszem igénybe, és amint válasz érkezik rá, max 10 órán belül elolvasom.


Ja, egy kicsit eltúlsúlyosodtam, nem emiatt, de ettől sem fogyok.


Szal a kérdésem az, hogy hogy lehet ezt visszább venni? Van aki hasonló cipőben jár?


2011. jún. 21. 01:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem netezhetsz/nél pl. 1 hétig, akkor lennének elvonási tüneteid? Feszültebb lennél vagy ingerült?
2011. jún. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát annyira csak nem vagyok gyogyós talán. Emléxem, mikor egyszer elutaztam barátnőmmel, elszundikáltunk beszélgetés közben, és azt álmodtam, hogy megnézem az emailjeimet. Amúgy szombaton 2 hétig oda leszek, net nélkül. Bár legalább a felénél tervezek beiktatni egy szörfözést, de azon a két héten nem lesz semmi, az tuti.

Aztán szerintem haza jövök, és minden folytatódik tovább, mint általában.

2011. jún. 21. 01:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fórumfüggő voltam, egy órát sem hagyhattam ki, hogy ne lássam, mit válaszolnak a kommentjeimre, ebből álltak a szüneteim és minden szabadidőm.

Pár év alatt észrevétlenül leszoktam róla. Ma már egészséges mértékben netezek, a függést okozó fórumról töröltem magam (ez nagy szó volt nálam), és oké, hogy most itt vagyok, de be tudom csukni, és megmarad annak, ami valójában: szórakozásnak. Híreket olvasok, facebookozok is, de olyan sebes hirtelenséggel képes vagyok megunni, hogy alig várom, hogy kikapcsoljam, és inkább olvasok helyette valamit. Ha a budiban a wc-papír csomagolását, akkor azt, csak ne a net legyen. Nem tudom, mitől gyógyultam meg, csak sejtem: nálam hiányt pótolt, azok az évek nem voltak jók, kicsit összedőlt minden, és menekültem, ma már más dolgok felé fordulok és mások a céljaim. Nem is hiányzik már, az állandó jelenlétet igénylő netes játékaimat (én kicsi tanyám, kapibados, stb, ami mindennapos ottlétet igényel, aki játszotta, ismeri ezt) töröltem 1 éve, ami szintén nagy szó, és egyáltalán nem érdekel már, nem vágyom rá, hogy visszanézzek, inkább idegesít. És inkább így legyen, mert a függés rabság volt és szenvedés, elvette minden értékes időmet és erőmet.

2011. jún. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok. Nézd, én is sokat gépezek/netezek, de nem vagyok függő, mivel tudom nélkülözni. Ha nincs más programom, akkor kb végig netezek. Igaz nekem asztali gépem van, szerintem ez is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy mennyit lógsz a neten, hiszen nem tudom vinni máshova.
2011. jún. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Naja, most épp hintaszékben ülök a gépemmel.
2011. jún. 21. 01:56
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
én nagyon sokat ülök a gép előtt,de nem hiszem h függő lennék,mert tudom nélkülözni,csak sokat unatkozok,és akkor mi mást csináljak ha nem a gépet?
2011. jún. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
70%
Én travian függő vagyok. 3 éve. Az sem sokkal jobb. :)
2011. jún. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Engem ezek a kapálósgatós, travionozgatós izék nem hatnak meg. Egypár hónapig Quakeztem, de ráuntam. Nem vagyok nagy gamer.
2011. jún. 21. 02:11
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Én net függő vagyok. Így engem is érdekelnek megoldások!
2011. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

függő csak akkor vagy, amikor "betegnek" érzed magad amikor nem lehetsz net közelben, és egyfolytában azon jár az eszed.


szerintem nem vészes, én is reggel 8 óra óta itt vagyok, de nem tudok mást csinálni. bár mondjuk én inkább filmeket fordítok meg facebookozok meg rajongói oldalakat nézek, de néha már ezt is megunom. hát... itt a nyár, majdnem egész nap egyedül vagyok itthon, nincs udvarunk, kicsi lakásunk van, a gépezésen kívűl mást nem nagyon tudok csinálni.


Te találnál más elfoglaltságot? Ami érdekel is és lekötne is? Ha igen akkor úgy segíthetsz ezen az egészen, hogy inkább azt csinálod. Ha nincs, akkor pedig keress egyet.

Szerintem nem vagy függő csak szeretsz számítógépezni. (mint majdnem minden fiatal)

Ezen a szokáson mi nem segíthetünk, csak te az akaraterőddel.

2011. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!