Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem internetfüggő...

Azt hiszem internetfüggő vagyok, egyre kellemetlenebb, tippek leszokásra?

Figyelt kérdés

17 éves koromban kezdődött. Akkor történt meg a csoda, elfogadható sebességű internetem lett.

Akkor csak a dolgozószobában lehetett netezni, ami a szüleim szobájával szomszédos, így mindig zavartak el, ha késő volt már. Rengeteget szörföztem, kerestem mindenfélét, elkezdtem torrentezni, fórumozni, msnezni. Legjobban azt szerettem, ha nincsenek otthon, mert akkor legalább nem látták, valóban mennyit ülök a gép előtt.


Most 22 éves vagyok, már van laptopom, és wifin jön a net, ergo már nem lát senki, max sejtik, mit csinálok. Legalább egy tucat lap van, amit rendszerességgel nézek, több fórumnak a tagja vagyok, rengeteget kommentezek. Meglepő módon nem vagyok facebukkos, elítélem azt, hogy nyomon kövessenek, és kutakodjanak utánam. Nekem bőven elég az, ha egy vicces avatar mögött egy jellegzetes művésznévvel kommunikálhatok.


Nem merem megszámolni, mennyit nézem a képernyőt, de napi 4-5 a minimum, és szerintem akár 7-8 óráig is felmehet ez a szám szélsőséges esetben. Falom az információkat, élvezem. Egyrészről. Másrészről mikor azon kapom magam hogy a hasamon a géppel az ágyon fekve döglődöm, és megint nem csináltam semmit, és a testem is haldoklik mint az embereknek a Mátrixban, akkor... Hát akkor kellemetlenül érzem magam.


Félre értés ne essék, ez alatt az 5 év alatt nem lettem szakállas zombi, a való életben szépen haladok, egyetem, barátnő, mindenféle. Csak hát ez az elcsökevényesedés, ez az ami nem tetszik.


Ironikus, hogy a tünetem kezeléséhez is a netet veszem igénybe, és amint válasz érkezik rá, max 10 órán belül elolvasom.


Ja, egy kicsit eltúlsúlyosodtam, nem emiatt, de ettől sem fogyok.


Szal a kérdésem az, hogy hogy lehet ezt visszább venni? Van aki hasonló cipőben jár?


2011. jún. 21. 01:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Najó, lehet mégse vagyok függő. Igen, van hobbim, makettezek, plusz egyéb művészeti tevékenységeket is végzek. Csak ez a folyton gép mellet rohadás aggaszt.
2011. jún. 23. 01:37
 12/15 szophi válasza:
52%
Kisebb koromban rengeteget játszottam Bubble Troublev nevű játékkal...aztán idővel leszoktam teljesen.Nővérem újra elkezdett vele játszani, és kiderült, hogy még rengeteg ócskábbnál ócskább változata van ennek a debil játéknak. Így hát most újra függők vagyunk: ddd
2011. jún. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

9 hónap telt el a kérdés kiírása óta, és nem javult a helyzetem, sőt.

Iszonyatos késésben vagyok gyakran a teendőimmel, mert ha gép elé kerülök, rgtön neki esek a megszokott 20-30 weblapnak.

Imádom zabálni az információkat, rájöttem, sokat olvasok, sokat fórumozok, sok képet-videót nézek.

Gyakran előfordul a napi 12 óra böngészés, amit csak kajálgatások, szöszmötölések szakítanak félbe rövid időre.

Amit meg fontos lenne csinálnom, folyton halogatom, kezelhetetlenül lusta lettem.


Más is jár a cipőmben? Mit csináljak? :(

2012. márc. 26. 21:54
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A 9. válaszoló vagyok ismét.

A helyzet nálam is változatlan. :(

Ugyanazok jellemzőek rám: információk után olvasok (nem kutatok semmi után, csak a lényeg, hogy minél több és újabb infóm legyen...), fórumokba írok, blogokat, hírleveleket olvasok.

Ez miatt nagyon el vagyok havazva...

Lehet, hogy durva, hogy éppen net függőséggel kapcsolatban, de ha gondolod, írhatsz privátban és beszélhetünk, hátha sikerül esetleg valamit kitalálni,kitervelni, "számon kérni" a másikat, stb.

2012. márc. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyének érzem magam e miatt, úgy nyavajgunk itt, mintha az italt vagy a félkarú rablót nem tudnánk ott hagyni. Írok.
2012. márc. 27. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!