A testbeszédnél hallottam egy olyan formáról,hogy ha valaki lábfeje a társaságból egy vele ellenkező nemű egyén felé fordul,akkor az tetszik neki,mit gondoltok igaz ez?Nem tudok dönteni, igaz vagy nem?
A testbeszéd az nem ötlettár....hanem megfigyeléseken alapszik...úgyhogy nagyon is van benne valami....csak annyit kell hozzátenni, hogy más okból is fordulhat feléd a lábfej.
De nem is az irányból következik a szimpátia...hanem a szimpátiából az irány.
Persze! A testbeszéd a legalapvetőbb kommunikációs formánk, ösztönös, az állatokra is jellemző. Legnehezebben kontrollálható, ennek megfelelően a legőszintébb is. A lábfej valóban az érdeklődés irányát jelezheti, de fontos, hogy az illető kényelmesen álljon/üljön, tehát ne valami kényszerpozícióban helyezkedjen el. Megfigyelhető, ha egy társaságban valakinek nagyon mehetnékje van, annak lábfeje rendszerint a kijárat irányába mutat.
De abból, hogy egy lány lábfeje felém mutat, még nem szűrhető le az, hogy tetszem is neki. Ha nyilvánvalóan kényelmesen áll, akkor azt lehet tudni, hogy érdeklődik irántam (vagy valami iránt az én irányomban/hátam mögött). Ha tetszel az illetőnek, annak rendszerint egyéb kiegészítő jelzései vannak. Gyakran néz rád, szívesebben és gyorsabban reagál arra, amit te mondasz/teszel, vagyis kiemelt figyelemben részesít a többiekhez képest. Ha szexuális vonzalmat is érez irántad, akkor ösztönösen érzéki mozdulatokat tesz, miközben téged figyel: hajába túr, szája vagy füle környékét, nyakát, karját esetleg hasát símogatja, mindenképpen igyekszik csupasz bőrfelületet érinteni. Ülő helyzetben a comb és a lábszár símogatása már viszonylag erős jelzés.
Ha addig nem tulajdonítottál neki túl nagy jelentőséget, és hirtelen kapcsolatba lépsz vele, akkor nem odaillő mozdulatokat tehet, zavarba jön, szétszóródik a figyelme, hirtelen erős deffenzív gesztusai lehetnek: kerülni kezdi a pillantásodat, leül, karba teszi kezét és összekulcsolja lábait. A "lelepleződés" tipikus magatartását tanúsítja.
Sok-sok ilyen testjelzés van, ami az érzelmi állapotunkra, figyelmünkre utal, csak a kutyák esetében többszáz jelről beszélünk, az embernél ez sokkal több. Szakavatott szem gyorsan és biztosan olvassa ezeket, de biztosabb következtetést csak hosszabb idejű megfigyelés után lehet levonni, és akkor is a különféle ingerekre adott reakciókat érdemes értékelni. Pl. ha valaki egy beszélgetés során egy asztalnál előre van dőlve, majd egyszer csak hátradől, akkor nyilvánvaló, hogy már nem érdekli a téma. De ha megfigyelem, hogy mindig akkor dől hátra, amikor én szólalok meg, akkor világos, hogy velem van valami baja.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!