Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik komolyabb oknál fogva...

Melyik komolyabb oknál fogva lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
szinész nem vagyok, súlyos beteg se, járni tudok, szellemileg ép vagyok, hát akkor hogyan lehetek magántanuló?
2010. szept. 22. 18:14
 1/6 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha céget alapítok?
2010. szept. 22. 18:16
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél élsportoló.
2010. szept. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha rohadt gazdag vagy, hogy megfizesd. Ez az egyetlen kitétel.
2010. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
élsportoló nem hiszem:) de az utolsónak szerintem elég ha be van jegyezve azt kész, erre már csak rá lehet fogni az elfoglaltságot elvégre nem mindennap van cége egy középiskolásnak.(énszerintem)
2010. szept. 22. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi különleges indok. Ha a szülő kéri akkor az igazgatónak KÖTELESSÉGE megadni a magántanuló státuszt! Azt NEM az igazgató dönti el, hogy a gyerek milyen módon tanul hanem a szülő!

Ha az igazgató netán mégis megtagadja akkor a jegyzőt kell megkérni. Ha netán a jegyző is megtagadja (vagyis megsérti az alkotmányos jogaidat) akkor már fordulhatsz az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalához és ők intézkednek.


" Az Alkotmány szerint elsősorban a szülő felel gyermeke oktatásáért,"


Elérhetőség: 1055- Budapest, Szalay u. 10-14.

Telefon/fax: (06-1) 473-7097, 332-6727

e-mail: oktatasi.biztos@om.hu

2010. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. nov. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!