Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek magántanuló?...

Hogyan legyek magántanuló? Sürgős!

Figyelt kérdés

2 évet már lehúztam a középiskolában, de rá kellett jönnöm hogy ha itthon tanulok akkor rengeteg időt spórolok meg.

Példaként van 1 nap hét óránk a tanárok tök ugyanazt magyarázzák el ami a könyvben van, és ezzel 7órát cseszek el! Na most 7 óra intenzív tanulással már bőven megtanulom az anyagot és marad időm hogy fejlesszem az angol tudásomat.

Azzal senki se jöjjön hogy közösség mert ez sokkal-sokkal jobban megéri! 1hétvégén próbáltam ki hogy menne a dolog 5 órát tanultam reggel 8-tól 13:00-ig és csodák csodájára sokkal gyorsabban haladtam mintha az iskolából hazaérve tanultam volna. Igen van olyan anyag amit csak a tanár ad fel nincs a tankönyvben de ahhoz bőven elég ha bemegyek 1x az iskolába, feladja és kész! Értitek miről beszélek?

rengeteg időm marad hogy megtanuljam pl: az angolt

Melyik éri meg jobban?

semmiféle testi lelki bajom nincs, nagyon szeretnék magántanuló lenni, a szülő le tudja ezt intézni az igazgatóval?


2010. okt. 11. 15:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%

Ez szerintem nem olyan egyszerű.

Ha élsportoló lennél akkor engednék hogy magántanuló legyél, az azt jelenti hogy csak vizsgázni kell bemenni meg akkor mész amikor akarsz.

2010. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
A közoktatási törvény szerint teljesítheted magámtanulóként a tankötelezettségedet. Ha azonban az igazgató úgy látja, hogy ez számodra nem lenne megfelelő, akkor a végső döntést a lakóhelyed szerinti jegyző hozza meg. Ne feledd: az iskolában nemcsak tantárgyakat tanulsz, hanem önfegyelmet, viselkedéskultúrát, másokkal való együttműködést, rendszeres munkát, társkapcsolatokra, barátokra teszel szert, nem pedig a négy fal között elvagy önmagaddal.
2010. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem mindenképp valami tiszta jó indok kell hozzá, nincs olyan, hogy nem akarok suliba járni, mert csak, és akkor mostantól magántanuló leszek. A másik meg, oké, több időd maradna más dolgokra. De mondjuk ha hét órád van, otthon vagy 3ra, még így is egy rakás időd van minden délután "hasznos" dolgokat csinálni.

Szerintem ne akarj magántanuló lenni, bár tudom, nem kértél véleményt.

2010. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

Ha tényleg annyira megérné, akkor mindenki magántanuló lenne. Nem gondoltál még arra, hogy nem véletlenül vannak iskolák?

Amúgy én úgy tudom, ehhez kell valami engedély, amit csak az kaphat, akinek valami speciális indoka van (pl. depresszió).

2010. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

én magántanuló vagyok, elhiheted nekem hogy nem adják ezt meg csak ugy akárkinek.komoly indok kell hozzá.

valóban sokkal gyorsabb és jobb otthon tanulni de nem valószinü hogy megadják ha semmi bajod.ilyen alapon senki nem járna többé iskolába.

az iskola nevelésre pedig alkalmatlan manapság.fegyelmet stb nm lehet ott tanulni.ahova én jártam nem a legroszabb iskola de minden szünetben volt legalább 1 verekedés...

akkora a "fegyelem" hogy többször volt kinn még a rendőrség is...

2010. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Módosított Közoktatási törvény

[link]


A tanulót megilleti ....


A jogalkotó szerint:

11.§.

n) magántanuló legyen, továbbá, hogy kérje a tanórai foglalkozásokon való részvétel alóli felmentését.


o) kérelmére - jogszabályban meghatározott eljárás szerint - független vizsgabizottság előtt adjon számot tudásáról;


[link]

[link]


személyesen érdeklődhetsz:

[link]

2010. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Játsszam el hogy depressziós vagyok? más kiút nincs?

bár lassan azt hiszem tényleg az leszek a sok sz@r@kodás miatt.

2010. okt. 11. 17:26
 8/25 anonim ***** válasza:

16:26 vok

nem jó ötlet mert akkor meg felirnak gyogyszert és azt kell szedned.és akkor azért engedik meg mert gyógyszer hatása alatt állsz.és ezek nem vmi kamu tabletták ám.ha nincs semmi bajod mint pl megjátszásnál ezek pillanatok alatt tönkre vágnak.

nekem teljesen más okból van magántanulosági lehetőségem de több komoly helyről kellett hivatalos papirokat vinnem az igazgatónak hogy elfogadja a kérelmem...

és ha már 2 évet jártál akkor már szakmára specializáltan tanulsz nem? akkor meg már nem lehet.csak amig elméleti oktatás van.

2010. okt. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

16:35 idézek tőled: "magántanuló legyen, továbbá, hogy kérje a tanórai foglalkozásokon való részvétel alóli felmentését"

persze kérheti de nem kapja meg:)... komoly indok kell és emellé erről hivatals papir egészségügyi dolog esetén szakorvos irásos véleménye hogy javasolja a kérelem elfogadását.

2010. okt. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell komoly indok, mért akarnak itt egyesek okosabbak lenni, mint a törvény. Feketén-fehéren idéztem a közoktatási törvényt, mely szerint tanulmányi kötelezettségét bárki magántanulóként is teljesítheti. Joga van hozzá. Indoklás nélkül. Akkor lehet ezt a jogát tőle megvonni, ha a hatóságok, végső soron a jegyző úgy látja, hogy ez számára egyértelműen hátrányos, mondjuk otthon olyanok a körülményei, hogy nem alkalmas a tanulásra. De még egyszer mondom: nem tanácsolom, a szociális készségeidet most kell fejleszteni, felnőttként már késő, legyél kicsit előrelátóbb. Szerintem a szüleid se egyeznének bele.
2010. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!