Hogyan legyek magántanuló? Sürgős!
2 évet már lehúztam a középiskolában, de rá kellett jönnöm hogy ha itthon tanulok akkor rengeteg időt spórolok meg.
Példaként van 1 nap hét óránk a tanárok tök ugyanazt magyarázzák el ami a könyvben van, és ezzel 7órát cseszek el! Na most 7 óra intenzív tanulással már bőven megtanulom az anyagot és marad időm hogy fejlesszem az angol tudásomat.
Azzal senki se jöjjön hogy közösség mert ez sokkal-sokkal jobban megéri! 1hétvégén próbáltam ki hogy menne a dolog 5 órát tanultam reggel 8-tól 13:00-ig és csodák csodájára sokkal gyorsabban haladtam mintha az iskolából hazaérve tanultam volna. Igen van olyan anyag amit csak a tanár ad fel nincs a tankönyvben de ahhoz bőven elég ha bemegyek 1x az iskolába, feladja és kész! Értitek miről beszélek?
rengeteg időm marad hogy megtanuljam pl: az angolt
Melyik éri meg jobban?
semmiféle testi lelki bajom nincs, nagyon szeretnék magántanuló lenni, a szülő le tudja ezt intézni az igazgatóval?
MTI Krónika Suri Szilvia - 2010.09.07. 12:45
Maradna a tankötelezettség, de...
Továbbra is 18 évig lenne tankötelezettség, de 16 éves kor után fegyelmi úton kitehető lenne az adott intézményből az a diák, aki nem tudja betartani egy adott közösség normáit. Ilyenkor a gondviselő kötelessége lenne elhelyezni a renegát gyereket. A tankötelezettség korhatára a szakképzésben tervezett változtatásokat is érintheti: ha ott lecsökkentik a képzési időt három évre, akkor sokaknak az iskola már 17 évesen befejeződne. A tervezet egyébként a most a nemzetgazdasági tárcához tartozó szakképzést az oktatáshoz csoportosítaná.
Tankötelezettség
A Magyar Köztársaságban - törvényben meghatározottak szerint - minden gyermek tanköteles. A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a 6., legkésőbb amelyben a 8. életévét betölti, tankötelessé válik.
A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló 18. életévét betölti.
A tankötelezettség - a szülő választása alapján - iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető.
Felnőttoktatás
Az, aki nappali rendszerű iskolai oktatásban nem tud, vagy nem akar részt venni, attól a tanévtől kezdve, amelyben a 16. életévét betölti, a munkahelyi, családi vagy más irányú elfoglaltságához, a meglévő ismereteihez és életkorához igazodó iskolai oktatásban (a továbbiakban: felnőttoktatás) kezdheti meg, illetve folytathatja tanulmányait.
A felnőttoktatás megszervezhető a nappali rendszerű iskolai oktatás céljára létesített iskolának a felnőttoktatási tagozatán, osztályában, csoportjában.
Az iskolai tanulmányok attól az évtől kezdődően, amelyben a tanuló 8 évfolyamos általános iskola esetén 17. életévét betölti, kizárólag felnőttoktatás keretében folytatható
A felnőttoktatásban a tizenhat-húsz éves tanulók részére ifjúsági osztály, csoport szervezhető.
Az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalában mondta egy jogász hölgy: "Az iskola igazgatója NEM tagadhatja meg a magántanulói kérelmet ha a szülő és a gyerek is ezt szeretné. Ha megtagadja akkor kell a területileg illetékes jegyzőhöz fordulni. Ha a jegyző is megtagadja AKKOR már írásban benyújthatjátok a panaszt ide az Oktatási Jogok Bizottságának Hivatalához.
Ehhez a jegyzőtől kell kérni egy írásos nyilatkozatot arról, hogy ő megtagadta a magántanulói státusz megadását. Ehhez alapból NINCS joga ugyanis az ALKOTMÁNY szerint elsősorban a szülő felel gyermeke oktatásáért,vagyis ha ő ezt kéri NEM lehet megtagadni, csak nagyon nyomós indokkal. "
Főoldalra ajánlom!
Oktatási Jogok Biztosának Hivatala
Elérhetőség: 1055- Budapest, Szalay u. 10-14.
Telefon/fax: (06-1) 473-7097, 332-6727
e-mail: oktatasi.biztos@om.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!