Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek magántanuló?...

Hogyan legyek magántanuló? Sürgős!

Figyelt kérdés

2 évet már lehúztam a középiskolában, de rá kellett jönnöm hogy ha itthon tanulok akkor rengeteg időt spórolok meg.

Példaként van 1 nap hét óránk a tanárok tök ugyanazt magyarázzák el ami a könyvben van, és ezzel 7órát cseszek el! Na most 7 óra intenzív tanulással már bőven megtanulom az anyagot és marad időm hogy fejlesszem az angol tudásomat.

Azzal senki se jöjjön hogy közösség mert ez sokkal-sokkal jobban megéri! 1hétvégén próbáltam ki hogy menne a dolog 5 órát tanultam reggel 8-tól 13:00-ig és csodák csodájára sokkal gyorsabban haladtam mintha az iskolából hazaérve tanultam volna. Igen van olyan anyag amit csak a tanár ad fel nincs a tankönyvben de ahhoz bőven elég ha bemegyek 1x az iskolába, feladja és kész! Értitek miről beszélek?

rengeteg időm marad hogy megtanuljam pl: az angolt

Melyik éri meg jobban?

semmiféle testi lelki bajom nincs, nagyon szeretnék magántanuló lenni, a szülő le tudja ezt intézni az igazgatóval?


2010. okt. 11. 15:53
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
nem egyeznek bele. :/
2010. okt. 12. 19:48
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

de kell indok.én tapasztalatból tudom ne akarj már okosabb lenni nálam a témában.tudta az igazgató hogy mi a helyzet velem és mikor rákérdeztem megmondta hogy orvos véleménye nélkül nem adja meg a magántanulósági lehetőséget akkor sem.

törvények...ha bárki az lehetne szted járna vki iskolába?senki

sokkal kényelmesebb havi 1szer bemenni mint mindennap 6-7orát ugyhogy senki nem járna be az biztos.ezért is ez csak egy kiváltság amit nem kaphat meg akárki.

kérdező neked nem fogják ezt a lhetőséget megadni ha meg a szüleid sem egyeznek bele akkor meg pláne még egy visszahuzo tényező.nekem is be kellett vinnem anyám apám is...aláirni a dolgokat.

szóval ezt megszivtad.ilyen az élet.

2010. okt. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
39%
Hát nálad 46%-os kis kölyök, nem akarok okosabb lenni, hanem okosabb vagyok. Éjszaka alukálnod kéne az ágyikóban. Pontosan azért tudta az igazgató ezt veled megetetni, mert butább vagy annál, mintsem hogy elolvasd a jogaidat, azt se tudod, hogy hol kéne keresni. És a nálad okosabb emberek szívesen tanulnak iskolában, mert tudják, hogy közösségben vannak, jó társaságban és lényegesen könnyebb megtanulni az anyagot magyarázat és ellenőrzött gyakorlás után, mint egyedül a könyvből, és lényegesen kellemesebb felkészülni évi 50 tz-re, mint bevágni a teljes évi anyagot úgy, hogy bármit kérdezhetnek.
2010. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

OKTATÁSI JOGOK BIZTOSÁNAK HIVATALA

e-mail cím: panasz@oktbiztos.hu

Fordulj hozzájuk bizalommal!

Írd le részletesen a problémádat, az okokat, amiért magántanuló szeretnél lenni, kérve közbenjárásukat, segítségüket!


(... nálam bevált, pedig akkoriban a szüleim ugyan úgy ellenezték, mint most neked!

Kis "szakszerű", rábeszélés hatására azért nehezen beleegyeztek. Megjegyzem, semmit nem romlott a tanulmányi eredményem, sőt, közepesről 4,7 átlagot értem el a vizsgabizottság előtti beszámolókon, vizsgákon...

Azóta emeltszinten, kitűnővel érettségiztem, sőt felvettek államilag támogatott felsőoktatási képzésre, az egyetemre is)


Próbáld meg Te is, veszteni nem veszthetsz…

2010. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

12:19-nek

Ez jól hangzik de most nem fogom a szüleimre erőltetni, de félév tájékán megpróbálom!

A többinek! Tapasztalatból mondom hogy egyedül (én véleményem) sokkal jobb tanulni! az angolt is csak úgy tudom fullosra megtanulni ha van időm! és lehet választani hogy a jövőd vagy a közösség a fontosabb!

2010. okt. 13. 17:06
 16/25 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél vissza a stílusodból, te 46%-os, mert megmondom, mikor jártam én iskolába: utoljára ma reggel, amikor is, mint eddig 25 éve mindennap, bementem egy budapesti gimnáziumba megtartani az óráimat! Ha pedig te olyan helyre jársz, ahol késelnek, akkor el kéne gondolkoznod, hogy miért is pont oda jelentkeztél! Tudod, nem mindenhol késelnek, a választás csak rajtad múlt!
2010. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
ja tanár vagy.az más.diákként mikor voltál utoljára?nyilván nem a tanár elött kezdenek ilyeneket csinálni.amugy meg nem én választottam hanem oda raktak mert ott volt hely.sz@r az oktatási rendszer.
2010. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
és lám már csak 44%.az igazság sok kis köcs.ögnek nem tetszik ezért pontoznak le.az én válaszaim 100%osak a rengeteg agyhalott aki idejár meg 40 se
2010. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem ti kissé összekevertek itt dolgokat! Az, hogy 18 év a tanköteles korhatár az nem azt jelenti, hogy 18 éves korig "mindenkinek" kötelező iskolába járni! NEM! Csak a 8 általános elvégzése az ami MINDENKINEK kötelező! Aki azt elvégzi normál időben vagyis 14 évesen, annak a tankötelezettség elvileg megszűnt.


Az, hogy a tankötelezettség 18 évnél van meghatározva az csak olyan szempontból számít, hogy nem mindenki végzi el normál időben a 8 általánost. Tehát ha pl 14 évesen még csak 7 vagy 6 osztályt (vagy még kevesebbet) végzett el, akkor 14 évesen még nem mondhatja azt, hogy "kösz ennyi elég" mert 18 éves korig köteles még próbálkozni! De ez CSAK AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA ELVÉGZÉSÉRE VONATKOZIK!


A gimnázium és semmi egyéb középiskola NEM kötelező oktatás!


És igenis akár 14 éves is járhat esti gimnáziumba amennyiben elvégezte a 8 általánost.....

Ebbe már nincs beleszólása se a jegyzőnek sem a gyermekjóléti szolgálatnak....

2010. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó! Ne terjeszd már a hülyeségeidet két kérdésnél is! Ez tényszerűen NEM ÍGY VAN!!! Lehet, hogy ezelőtt 30 évvel így volt, ma NEM ÍGY VAN!!! A tankötelezttség határa 18 év(+...hó), minden egyéb tényező nélkül.
2010. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!