Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magántanuló szeretnék lenni,...

Magántanuló szeretnék lenni, a pszichológus szakvéleménye mennyire számít ilyenkor?

Figyelt kérdés

ha a pszichológus javaslata az hogy legyek magántanuló.

Másik kérdés: Az tényleg igaz hogy a gyámügy fog felügyelni és nem a szüleim? valami ilyesmit hallottam, ki mit tud erről?


2010. nov. 6. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi egy baromság. Vagy félreértés. Elvileg mindenkinek joga van tanulmányi kötelezettségét magántanulóként teljesíteni, tehát a tankötelezettség nem iskolába járási kötelezettség, hanem a tananyagról való beszámolás kötelezettsége. Az igazgató, ha úgy látja, hogy veszélyeztetne téged a magántanulás, akkor a gyámhatósághoz fordul és a jegyző dönt. Normális esetben nincs ilyen.
2010. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szüleim ijesztgettek ezzel, de költségeket nem kell fizetni százezreket mondogatnak. nem értem...
2010. nov. 6. 09:49
 3/8 A kérdező kommentje:
nem azért de az igazgató is fenyeget hogy ilyen pénzt kell fizetni meg olyat ennyi százezer, a szüleim is ezt mondogatják, de gondolom ha van pszichológiai szakvélemény, meg szülői beleegyezés akkor a fentebb említett 2 dolog ugye nem teljesül?
2010. nov. 6. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ijesztget az igazgató, hiszen neki nem érdeke, hogy magántanuló legyél. A szüleid meg gondolom azt akarják, hogy megtanulj közösségben élni, ami a te érdeked.

Jó lenne tudni, hány éves vagy, miért akarsz magántanuló lenni, de végül is pszichológus szakvéleménye után szerintem nem fognak zargatni - iskola részéről legalábbis.

Valamennyi anyagi vonzata mindenképp lesz a dolognak, de, ha belegondolsz, egy átlagos iskolai évre (könyvek, füzetek, íróeszközök, osztálypénz, kajapénz, meg a jó ég tudja, milyen pénz) is simán elmehet százezer, ha nem több.

2010. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
11.évfolyamra járok, korrekten megfogalmaztad, így már értem! Kösz! A szüleimet meg nem értem hogy miért jönnek a közösséggel igazából azért kell mert időt tudok forditani az érettségi letételére, csak hát a szüleim azért nem hiszik el mert már egyszer próbálkoztam meg nem is tanulok valami fényesen. Csak az a rohadt iskola mindennap bemegyek teljesen elveszi a kedvem a tanulástól, na ezt így nehéz megfogalmazni de ha csak rajtam, a szülőkön és a szakvéleményen múlik akkor magántanuló leszek.
2010. nov. 6. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen költséget nem kell fizetni a taneszközökön kívül, az állami közoktatás érettségiig ingyenes. Maximum magántanárt kéne fizetni, de az nem kötelező. De ha a szüleid se akarják, akkor ne éld bele magad, hiszen nekik kell kérvényezni.
2010. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
magántanárt szerintem fölösleges mert az anyag elektronikusan és könyv formában is meg tudom tanulni egyedül, akkor nem akadály.
2010. nov. 6. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nah sikerült elintézni?

Én is ilyen helyzetben vagyok mint te, gondolkoztam azon, hogy elmegyek pszichológushoz... megkérdezhetem, hogy mit mondtál neki ami miatt azt javasolta hogy magántanuló legyél?:$

2011. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!