Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mekkora hátrányt jelent a...

Mekkora hátrányt jelent a tetoválás komolyabb munkakörökben?

Figyelt kérdés

Jövőre kell jelentkeznem tovább tanulni, viszont már van 1 tetoválásom és tervben van több is.

Pszichológia, Jog, Politológia van megcélozva, ezek elég konzervatív öltözködést igényelnek.

[link]

[link]

[link]

[link]

A linkek csak tájékoztató jellegűek, mellkasra,nyakra nem szándékozom tetováltatni, illetve a képeken a mennyiség a lényeg nem pedig a minőségük. A kezemen már van tetoválás (apró 5cm, a hónaljam felett van, pólóba sem látszik), viszont én szeretnék többet is.

Elmarasztalnak, esetlegesen nem alkalmaznak, kevesebb munkalehetőségem lesz ha látható helyen van tetoválásom?

Ezekhez a szakmákhoz esetlegesen elképzelhetetlen, lehetetlen az, hogy tetoválásaim legyenek?


2011. aug. 20. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha ruha takarásában van akkor jó. De egyébként lehet sokan nem jó szemmel néznének rá. Én személy szerint ugyan úgy nézek egy tetoválásosra de sokan nem így gondolkodnak.
2011. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Hát.. szerintem ne tetovájjá pityu horgont a karodra

tetováló reg:

[link]

miért?

1. primitv

2.bizony, hogy kizáró

3. ez csak magán: régebben azt hittem (gyermekkoromban) betegség (ui. a vörös köröm-karom) azután megtudtam, nem az. Ma már tudom az: mentális gyengeség (ezzel akarja erősíteni magát, ezt viszont a tárgyaló partner is tudja)

2011. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ha nem látszik, akkor nincs baj


ha látszik, akkor meg nem fogják megmondani, hogy a tetkó miatt nem kaptad meg az állást

2011. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nemtudom mennyire mérvadó,de dolgoztam már bankban,ahol nem 1-2 embernek volt látható helyen a tetoválása.csak példaként egy teljes kar,vádli hátul,ezek voltak amik látszódtak,vagy 2 teljes kar.és nem a takarító személyzetről beszélek.ez back office állás volt,tehát azt gondolom ha olyan olyan munkakört választasz ahol nem elsődleges például egy tárgyalás,vagy bármilyen személyes kontaktus,tehát háttérben dolgozol,és takarható helyen van,simán belefér.én is tervezem,már csak a pénz hiányzik:)
2011. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Jó nagy hátrány. Az alaphelyzet az, hogy aki tetováltat, az egyéb galádságokra is képes, tehát igazán komoly munkakörbe nem fogják alkalmazni.

Amúgy meg mi a túrónak kell a tetoválás? Nem leszel értékesebb tőle, ez csak a felszín, nem ez mutatja meg, ki vagy. Az igazi értéknek valahol másutt kéne lennie, ha van...

2011. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"Az alaphelyzet az, hogy aki tetováltat, az egyéb galádságokra is képes"

istenem,miééééééééért??????????? könyörgöm,miért kell általánosítani?ez egy oltári nagy baromság!

2011. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

"Jó nagy hátrány. Az alaphelyzet az, hogy aki tetováltat, az egyéb galádságokra is képes, tehát igazán komoly munkakörbe nem fogják alkalmazni.

Amúgy meg mi a túrónak kell a tetoválás? Nem leszel értékesebb tőle, ez csak a felszín, nem ez mutatja meg, ki vagy. Az igazi értéknek valahol másutt kéne lennie, ha van..."


kérdező, ha az ilyen embereket fogod ki egy állásinterjún, mint ez a válaszoló, akkor 2 mondat után közölni fogják, hogy nem vesznek fel

2011. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Kicsit félek.. Mindent próbálok a lehető legjobban csinálni! Azért ezeket a szakmákat választottam, mert ebben tudnék kiteljesedni és azt csinálni amit szeretek, az sem elvetendő ha itthon nem is de akár más országokban ezek megfizetett szakmák. Viszont rengeteg szörnyűség történt velem az elmúlt 8 évben ami bármikor vissza tudna rángatni a "sötétségbe"! Nekem a tetoválások jelentik a reményt és a megnyugvást!

Az első tetoválásom a nagymamám emlékére készült. Ő volt a nevelőanyám, mivel édesanyám dolgozott vele kellett lennem, nagyon imádtam! Miután meghalt minden csak rosszabb lett. Rengetegszer vágtam meg magam (-nem a csuklómon- nagyon sok sebhelyem van) aztán jött az ötlet a tetoválásról ami csak is a mamámról szól, egy kapocs ami összeköt vele még most is amikor már nincs itt. Mióta megvan nem tettem kárt magamban és nem is fogok. Én nem másoknak csináltatom a tetoválásokat, hogy lássák milyen színes egyéniség vagyok, vagy épp mennyire kell hogy sajnáljanak a szar életem miatt. Engem mások véleménye nem érdekel, ha azért mondják rám, hogy szar ember vagyok mert az én bőröm nem természetes, akkor úgy érzem az az ember saját magát is minősíti.

Természetesen egy munkahelyen 100%-ig megértem ha a vezető úgy dönt, hogy ezt ő nem képviseli! Nem feltétlenül neki szúrja a szemét, egyszerűen az ügyfelek, páciensek elpártolhatnak tőle, ha olyan nézeteket vallanak ami nem preferálja a tetoválást.

Nem tudom igazán minek fordítsak hátat, saját magamnak vagy az álmaimnak. Üti a kettő egymást nem lehetek önmagam ha az álmaimat váltom valóra, viszont ha kútba dobom az álmaim akkor avval egyetemben kiölöm egy részemet is.

2011. aug. 20. 23:10
 9/15 anonim válasza:
100%
szerencsére manapság már nem olyan vészes, már rég nem a sittesek sajátja a tetoválása, csak van aki nem halad a korral. általában nem szokott ezzel probléma lenni, legalábbis felénk. szerencsére :)) bár alkarra necces, de ha nem látszik ki, soha senki meg sem tudja :)
2011. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 22:55 és 22:57, ez nem a véleményem, hanem tapasztalatom.
2011. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!