Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, vagy ma...

Csak én érzem úgy, vagy ma már tényleg több a "tini ribanc", mint a 6-7 éve felnőtt generációban?

Figyelt kérdés

Én most 19 éves vagyok és ma már valahogy az a divat, ha 10-12 évesek is feszülő lakk nadrágban járnak, hányásig isszák magukat és lány-lány smárol egymással. Ezektől lesz valaki "menő".

Most így visszagondoltam és úgy emlékszem, hogy ilyen egyáltalán nem volt, amikor én voltam 12 év körüli. Csak olyan közegben nőttem fel, ahol ez nem volt ennyire divat, vagy régebben tényleg jóval kevesebb tini ribanc volt? Már félek, hogy mi lesz akkor, amikor ez a mai generáció felnő...


2010. aug. 25. 22:28
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó olvasgatni mások élményeit, így bennem is feltámadnak a régi szép idők, illetve bevillan, hogy te jó ég tényleg... :) Most pl a walkmannel voltam így, még nekem is volt! :) Emlékszem, amikor a walkmanem megnyekkent, és az első 128 megás mp3 lejátszómat vettem 22 ezer ft-ért, még sokan azt sem tudták mi is az, ma meg már......

Úgy szeretek néha régi kazettákat hallgatni, avagy videó kazettákat visszanézni. Néha kicsit recseg ropog, de megvan a hangulata! :) A múltkor megnéztem pl a micimackót, amit gyerekkoromban rongyosra néztem, pedig amint fentebb említettem 20 éves vagyok. :) Jó is volt... a porban, a pocsolyában játszottunk nyaranta reggeltől ebédig, és ebédtől sötétedésig, kotyvasztottunk, dagonyáztunk, játszottunk az utca gyerekeivel, sosem fogom elfelejteni azokat az időket... annyira szeretném én is mindezt majd egyszer átadni a gyerekeimnek! :) Ma már a számítógép csak nevelési eszközként szolgál, amíg előtte ül a gyerek, nem kell vele foglalkozni, persze ehhez hozzá is szoknak. Az ilyen eseteket elszomorítónak tartom, hisz rengeteg olyan dologról maradnak le a fiatalok, amik igazán gyerekké tennék őket!

A szerelemből is hiányzik már a varázs. Anno már attól is libabőrös lettem, ha az imádott srác csak megérintett, és nem is hiányzott több... ma már mindenki a szexszel van elfoglalva... mikor kezdeményezzen, mikor tegye meg, ideje lenne, stb stb... Az apró érintések elvesztették érvényüket, és ezt nagyon sajnálom! Ha felhozom egy srácnak, hogy ilyesmit szeretnék érezni, csak hülyének néz! :) Ha azt mondom hagy bújjak egy éjszakán át erőteljesen, akkor sem bírja ki senki, hogy ne lásson többet a dologba :)

2010. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Múltkor egy 10 éves csaj megkérdezte egy másiktól,hogy lefeküdt-e már valakivel...
2010. aug. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2wM_RV9KyGE&feature=player_em..


Szerintem remekül jellemzi a mai fiatalságot. Óriási a baj!

2010. aug. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Jajj én nagyon rülök neki, h isteni gyerekkorom volt:) SZeirntem a legjobb amit el lehet képzelni.


Egy fain kis utcában lakunk, nem a városközpontban, de nem is az isten háta mögött, s régebben, mikor ide költöztünk, szinte minden szomszéd akkor kezdett el velünk együtt építkezni, így nagyon jóban voltunk (igaz még most is, gyakran járunk össze salonnát sütni). RÉgebben is szinte 2 hetente volt vkinér a kertben ilyen kis összejövetel, ahol a felnöttek beszélgettek, mi gyerekek meg olyan jót játszottunk, este bujócskáztunk, meg minden:) Voltunk vagy 10-15-en gyerekek, akik együtt nöttek fel, minden nap együtt játszottunk, korán reggel mentünk ki és csak sötétben mentünk be:D


Annyira jó lenne visszapörgetni az időt és még mindig olyan játszó koszosruhájú gyereknek lenni:) Mindent megteszek majd, h az én gyerekeimnek is ilyen gyerekkora legyen:) majd én is velük fogok ugyanígy játszani:P:) dejó is lesz:) 17/L

2010. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Mindenki Májli Szájrusz akar lenni...:D

Mert az a menő.

2010. aug. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy eltűnt a különbség a fogdosás, a simogatás, de legfőképpen a cirógatás között. Egy mai tini azt sem tudja mi fán terem.
2010. aug. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Dehogy!

Régen is lázadtak a tinik.

Egyik ismerősöm anyukája már 13 évesen járt buliba és 18 éves korában férjhez ment. De ennek már vagy 20 éve legalább.

2010. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Utolsó: persze, lázadtak, de nem úgy ahogy most és nem is tömegesen. Kulturáltan is lehet lázadni. Nálunk a legnagyobb lázadás az volt általános iskolában, amikor floppyn elvittük informatika órára a Mortal Kombat 4-et és titokban azzal játszottunk. Általános iskolában az osztályomból (és úgy egyáltalán a barátaim közül) soha senki nem volt egyszer sem diszkóban (lehet akkor még be se engedtek volna), a plázába is csak mozizni jártunk.


A mai általános iskolások pedig már 5. osztálytól kezdve (ha nem korábban) magassarkúban és rövid tapadós shortban járnak diszkózni és "shoppingolni"... a szánkózás és hógolyózás pedig, mint ahogy már előttem is írták legfeljebb az 5 évesek körében működik, egy 12 évesnek már ciki lenne, ha a pláza helyett a játékot választaná.


Nem hiszem egyébként, hogy ezek a "tini ribancok" különösképp élveznék a gyerekkorukat. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a cigizés, ivás, 13 évesen elvesztett szüzesség élvezetesebb lenne egy gyerek számára, mint a játszótér, szánkózás, kártyázás... a "tazóra", vagy a StarWars I., Pokémon matrica gyűjtésre emlékeztek még? :-D Ma már nem is igen látok ilyeneket a chipsekben, mert már nem lenne menő kártyát gyűjteni és kis "tazókat" pöckölgetni. Legfeljebb cigivel és óvszerrel tudnák jobban eladni a chipseket.

2010. aug. 26. 11:03
 39/42 A kérdező kommentje:
Ez a FankaDeli szám amúgy tényleg nagyon aktuális: [link]
2010. aug. 26. 11:10
 40/42 anonim ***** válasza:

Szép Estét Kívánok Tisztelt Hölgyek/Urak!

22 éves vagyok: Nem cigizem, nem iszom stb..És meg vagyok!

A fiatalok nagy részét elítélem, mármint abban az értelemben, amit csinálnak! 12-13 évesen már isznak cigiznek sokan...!!! + Divat a másikat agyon szekírozni, valahol félelemben tartani stb..! Én szégyenlem...

Nem is tudom mi lesz, ha a mai fiatalok felnőnek...

Én totál ellenkezője vagyok...! Ami manapság ritka!

Némi szerénységgel, ha hozzátehetem, hogy udvarias illemtudónak tartanak..!!! ..

Szóval én nekem az Ő életük nem hiányzik..

Ha nekik jó: Igyanak hányásig, bagózzanak(12-13 évesen)

trágárkodjanak, szekáljanak mást stb....!

Én soha nem szeretnék ilyen lenni, soha!!! olyan nagyon sok barátom pont ezért sincs, egy bulizós, piás mai tininek, más a felfogása, mint pl nekem....!

Pl: Előbb veszek fel egy öltönyt, mint egy seggemig érő farmert pl rappersapesszal a fejemen...Előbb hallgatok Máté Pétert, mint Plazmát....! Na ezek itt a problémák: Van HONNAN TANULNI...sajnos...................!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jó éjt Mindenkinek!

2012. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!