Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, vagy ma...

Csak én érzem úgy, vagy ma már tényleg több a "tini ribanc", mint a 6-7 éve felnőtt generációban?

Figyelt kérdés

Én most 19 éves vagyok és ma már valahogy az a divat, ha 10-12 évesek is feszülő lakk nadrágban járnak, hányásig isszák magukat és lány-lány smárol egymással. Ezektől lesz valaki "menő".

Most így visszagondoltam és úgy emlékszem, hogy ilyen egyáltalán nem volt, amikor én voltam 12 év körüli. Csak olyan közegben nőttem fel, ahol ez nem volt ennyire divat, vagy régebben tényleg jóval kevesebb tini ribanc volt? Már félek, hogy mi lesz akkor, amikor ez a mai generáció felnő...


2010. aug. 25. 22:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ez a helyzet. Ezeknek a tizenpár éves gyerekek torzult értékítélettel nőnek fel és elég elkeserítő a helyzet...


Lady Gaga meg úgy jön ide, Kedves Válaszoló, hogy az ilyen "sztárok" még jobban ilyen irányba sodorják a fiatalságot. Nézd csak meg Lady Gaga Bad Romance című klipjét, mennyi olyan szimbólum van benne, ami tudat alatt befolyásolja a tiniket, mégpedig nem jó irányba: felejtsd el a családot, a gyerek nyűg, ha szerelmed van, csak szenvedni fogsz...

2010. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
54%
Nem érdemes ezzel foglalkozni, élj normálisan, tisztességre neveled a gyereked és ennyi. Mást úgy sem lehet tenni. Max annyit, hogy ki merd mondani a liberalizmus szar.
2010. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
19/L vagyok, én 12 évesen melegítőben rohangáltam, fáramásztam, bicajoztam, ilyen ugrálókötelezős játékokat játszottam... A "pasik" eszembe sem jutottak, volt egy sz.gépem, amin csak DOS volt meg Lion King-es meg Star Wars-os meg Aladdin-os játék... Én akkor még GYEREK voltam... És őszintén sajnálom a mai generációt, hogy ők nem lehetnek azok :-( A mai "gyerekek" már nem is meséket néznek, hanem a nyomorék Disney Channel-t amin ilyen tinisorozatok mennek, amik szintén a pasizásról meg csókolózásról, meg ilyesmikről szólnak... A kislányok meg ezt nézik egész nap... De ilyen áltsuli elsősök is már... Szegények... :(((
2010. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
72%
Igazad van szerintem is, de szentem a szülők hibája is. Én normálisan fogom nevelni majd később a gyerekeimet, biztosan nem lesznek tiniribancok:) De azért még szerencsére vannak normális gyerekek, pl. unokatesóim (9 és 12 éves), akik szerintem koruknak megfelelően viselkednek, játszanak, nem sminkelnek (max néha anyukájuk kifesti a körmüket, de szerintem ez teljesen normális), és nem öltöznek k.vásan. Pláne nem gépeznek éjfélig (egyébként se gépeznek, csak max játszanak vmi öltöztetőús játékkal vagy vmi). :) 17/L
2010. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

23:04, tökre egyetértek veled. Noha én még csak 16 vagyok, de örülök, hogy olyan 12 éves koromig bicajoztam, fára másztam, gyerekes számítógépes játékokkal játszottam, kutyámmal rohangáltam és gyerek voltam. 14 éves koromig átéltem ezeket a tinis dolgokat, mint pl. minden héten más tetszik, de egybe sem vagyok szerelmes, naplóírás, Avril Lavigne mánia (tudom, ciki), de semmi olyat nem csináltam, amit a mai 13-14 évesek. Normális kiskamasz voltam. Aztán bekerültem gimibe, azt tapasztaltam, hogy az osztály fele cigizik, iszik, partyzik, drogozik, pár lány már gólyatáborba fogamzásgátlót vitt magával. Ráadásul egy nagyon jó iskolába járok, nem valami isten háta mögötti helyre. Megszűnt a gondtalan gyereklét, jött a szexről való társalgás, rászoktam a cigire, már szinte semmi olyannak nem tudok örülni,aminek régen. 16 évesen még a barátommal való kézenfogva sétálgatás, fagyizás, csajos délutánok kellenének, de már azt várom, nőjek ki ebből a korból. Olyan közösségbe kerültem hirtelen, ami merőben más volt, mint amit én megszoktam.

16L

2010. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
szörnyű én 15 vagyok fiú van egy nővérem és megköszönöm az istennek(anyu+apu:) h van nekem különben én is iylen lennék?! akk hánynék magamtól de tényleg szörnyű én teljesen kivoltam ettől vagy 1.5hónapig h milyen világban növök fel és sajnos nagyon hamar lett ez emlékszem h 2000-2005ig nem ez volt és szörnyű ami most folyik hányinger és sehol sem jobb, bár mondjuk Magyarországnál lehet h van jobb hely!!!! :/ divat lett "plázacicának + alfahímnek" lenni am a nővérem 19 (: (én is szeretem Lady Gagát csak van saját értékrendem bár korosztályomhoz képest komolyabb vagyok és jobban elbeszélek a tesóm barátaival mint a korombeliekkel na ez a szörnyű nagyon rossz érzés...
2010. aug. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim válasza:
100%

Kérdezõ nem vagy egyedül, én is így látom, pedig 21 éves srác vagyok. Egyetértek az elõzõ hozzászólóval, én is DOS-os játékokkal kezdtem:) Igen szerintem is a mai gyerekek úgy viselkednek mintha övék lenne a világ! Egyre hülyébbek lesznek (elnézést a durva szóhasználatért). Anyukám tanárnéni a helyi ált isiben és mondja, h olyanok ezek "csemeték" mintha 16-17 évesek lennének. Szerintem túl sokat hisznek magukról, ugyanakkor szellemi kapacitásuk meg kb. 4-5 évvel elmarad a koruktól. Van olyan tanítványa amelyik olvasni sem bír 8.-ban. Elismerem az én idõmben is volt 1-2 ilyen ember, de nem tömegesen.

Még emlékszek, h az én idõmben mindig mást se hallottam mint "a fiúk mindig rosszabbak mint a lányok". Na igen, mai helyzetben ezt nem lehetne kijelenteni.

2010. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
vajon milyenek lesznek ezek a tinik szülőnek? persze ott a másik oldal hogy az ő szüleik a mostani 30-40éves korosztály milyen értékeket kapott?
2010. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, én nem akarok ilyen lenni! :( A Disney Channel egy hányadék, a Hannah Montana is, tényleg tönkreteszik Őket, szinte már nem tudok senkivel sem beszélni értelmes dolgokról, csak a Disney csatorna, hánámontána és a sztárok, meg a divat. Olyan szívesen beszélgetnék állatokról, környezetvédelemről, hobbikról, ilyesmikről... :( Nem szeretnék szegények szintjére lesüllyedni. Én NG - t nézek, Spektrum, Discovery, satöbbik. Nagyon érdekes dokumentumfilmek mennek. :) Én nagyon szeretem, sőt, ha tévézek, csak ezeket nézem szinte. :) Szeretek még lovagolni, fára mászni, túrázni, és persze az állataimmal lenni, kint a szabadban. :) De alig akad, akiket ez érdekel. Egyedül vagyok. :(

11 éves lány

2010. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

23:12es vagyok

velem is ugyan ez van már ha vmi kicsit tudományosabb dolgot mondok aha persze télleg(tényleg)okés, és még sem vagyok begyepesedett buckalakó:P

persze vannak olyan ismerőseim akik meg annyira nem érdekelnek a tudományos dolgok de meghallgatnak és emlékszenek || a másik dolog h milyen vicceken nevetnek már egy kcisit történelmi háttérrel rendelkező viccet nem is értenek és akk én röhögk ők meg min nevetsz? ajj borzasztó ez:S

2010. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!