Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, vagy ma...

Csak én érzem úgy, vagy ma már tényleg több a "tini ribanc", mint a 6-7 éve felnőtt generációban?

Figyelt kérdés

Én most 19 éves vagyok és ma már valahogy az a divat, ha 10-12 évesek is feszülő lakk nadrágban járnak, hányásig isszák magukat és lány-lány smárol egymással. Ezektől lesz valaki "menő".

Most így visszagondoltam és úgy emlékszem, hogy ilyen egyáltalán nem volt, amikor én voltam 12 év körüli. Csak olyan közegben nőttem fel, ahol ez nem volt ennyire divat, vagy régebben tényleg jóval kevesebb tini ribanc volt? Már félek, hogy mi lesz akkor, amikor ez a mai generáció felnő...


2010. aug. 25. 22:28
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

26 éves nő vagyok. emlékszem 11éves koromtól vettem a Bravo magazint, és a szünetekben olvasgattuk. Persze a Szex, szerelem, gyengédség (talán ez a címe) oldalak voltak az elsők amiket megnéztünk, aztán az éppen aktuális sztár akibe természetesen bele voltunk zúgva (Leonardo Di Caprio, Backstreetboys, Thake that tagjai), aztán a divat oldalakat (sokunknak volt klumpája, holdjárója, vagy kockás/virágos haspólója) majd a Spice girls lányokat, akikre hasonlítani szerettünk volna.

Divatosan öltözködtünk (és Budmil táskánk volt). tehát hasonlóan a mostani fiatalokhoz, de mi csak ábrándoztunk a sztárok életéről (7-8.ban azért be is rúgtunk), a mai gyerekek azért bevállalósabbak. Előbb is kezdenek érni testileg, és ez lehet az egyik oka is, hiszen a fiúknak felkeltik az érdeklődésüket a lányok, és ez tetszik nekik. meg ugye nagyon sok szülő nem igazán foglalkozik a gyerekével, hagy menjen a barátaival, úgysem csinálnak semmi rosszat alapon.

2010. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.

Olvasni, tanul ciki, de piálni, szexelni, cigizni, midenüket kitenni, az menő !

És még én vagyok lenézve, ha szeretek olvasni, tanulok. Rám néznek, mint a véresrongyra, ha ötöst merészelek kapni.

Amikor általánosból felkerültem középiskolába, szinte sokkolt, hogy mi is van itt. Általánosban volt 2-3 gyerek, aki cigizett suli után, de ennyi. Én meg csak ott álltam, és nem hittem a fülemnek. Ezek tényleg a szexuális életüket beszélik meg egymással ? Hát tényleg ! Egymásnak osztogatnak tanácsokat megint csak szexuális téren ? Igen !

Mára megszoktam, de akkor nagy falat volt.

15/l

2010. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éves vagyok, mi is csináltunk így visszagondolva fura dolgokat, de én is sokszor elgondolkodom azon, vajon én vagyok ennyire a mai világ ellen, vagy mindig is ez ment csak én nem vettem észre!? Én is emlékszem még a szabadidős időkre, van olyan osztályképem is, amin az osztálytársak fele mackó nadrágban van, mert 11-2 éves korban ez még senkinek nem számított. Eszembe sem jutott a shoppingolás, inkább mindig a barátnőimmel lógtam a játszótéren, bicikliztünk, kosaraztunk... 6 éves voltam, amikor megérkezett az első számítógép a családba, de még semmit nem értettem belőle, nem is kötött le. 4.-es koromban emlékszem már e-maileztem egy osztálytársammal két naponta kb 10 percet töltöttem gépnél! :) 15 éves voltam, amikor tesóm vett magának egy számítógépet, a régi pedig az enyém lett. Nem volt korlátlan internetünk, így kb napi negyed órát lógtam neten, vagy annyit sem... A mobiltelefonok 5.-es koromban kezdtek bejönni, mivel a szüleimmel volt egy kisebb afférunk 7. év elején, hirtelen felindulásból kaptam egyet. (Jó öreg nokia 3330) :)

A bravot mi is ezerrel olvastuk, egyszer volt benne egy óvszer, emlékszem barátnőm vihorászva hozta be, hogy mi volt benne, egyik szünetben bebújtunk a lány wc egyik fülkéjébe, és alaposan megnéztük! :) Eltudom képzelni mit szólhatott az aki meglátta utána a kukában! :D Köztünk is ment már a szerelem téma, 12 évesen bele is zúgtam egy srácba, de már attól elöntött a forróság, ha megfogta a kezem, még csak csókról sem volt szó soha... aki nem volt szűz 14 évesen az osztályban azt kicikizték, most pedig pont fordítva! Néha elgondolkodom azon, hogy mi lesz majd az én gyerekeim generációjával, de csak remélni tudom, hogy sikerül megtanítanom az erkölcsi értékekre, a helyes viselkedésre, és meglátja majd az életben az apró szépségeket is! :)

2010. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Én igaz most leszek 12-es, de ami alattam folyik 2 évvel és attól lejjebb, az valami borzasztó.
2010. aug. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves vagyok, egyáltalán nem ilyen, hál' istennek.

Ma anyukámmal elmentem vásárolni (nekem ez egyáltalán nem égő) sulira dolgokat, ruha, füzetek stb. Az én korosztályomban lévő többi lány úgy nézett rám mint aki nem is ebben a generációban él...

Vihorászva jönnek ki a boltokból, 10 kg sminkkel megpakolva, magassarkúban úgy, hogy közben üvölt a "legmenőbb" zene a telójukról. :|

Én bőpóló, normál farmer, deszkás/torna cipő párosítás híve vagyok. Mindig így öltözködök. (Én nu metal fan vagyok, azonbelül Limp Bizkit <3) Szóval, egyáltalán nem olyan zenét hallgatok, mint ami mostanában a "menő"...

Még engem néznek hülyének, amiért nem követem a divatot, meg hogy nem vagyok emo. De végülis engem nem érdekel, gondolhatnak amit akarnak. Én nem fogok megváltozni. :) Örülök, hogy más vagyok mint a többiek. :)

2010. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is így látom. 21 éves vagyok, még a "régi" generáció. Emlékszem, gimi végén mondták sokszor a tanárok, hogy a mi osztályunk még normális, de akik most kerülnek be, azokkal egyszerűen nem lehet bírni. Persze mi is, mint minden kamasz, sokat foglalkoztunk a kinézetünkkel, hogy divatosak legyünk, rengeteget beszélgettünk a csajokkal a szexről, de csak elméleti szinten. Volt egy nagyon romantikus éjszakám kilencedikben egy táborban, összebújva feküdtünk egy sráccal egész éjszaka. De eszünkbe sem jutott szexelni!

Persze akkor is voltak kis ribik, de azért messze nem a többség..

2010. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves fiú vagyok. Nálunk hetedikbe is előfordult h bújócskáztunk, télen szánkóztunk és nagyon élveztük, jókat nevettünk és a társaság 15-20 fős volt fiúk-lányok, szerelemről már volt szó de a szex eszünkbe sem jutott. Amikor bekerültem szakközépbe sokkolt minden, 1-2 hónapig depressziós is voltam, nem akartam elhinni h minden jónak vége, mindenhol a discot és a szexet hallottam. Persze most már felnőttebb lettem, de jó vissza gondolni azokra az időkre. De télen már nem szoktam látni szánkózó tiniket sehol, mindegyik a plázába lóg meg a városba mászkál mert hú de menő. Szomorú :(
2010. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves lány vagyok, lassan 25, és ilyen szempontból én is "réginek" számítok. Nem volt divatolás, nem volt mobiltelefon, nem volt számítógép, nem volt szex, hanem volt alsóban melegítő és kockás szvetter, felsőben szinte nyakig érő gombos blúz, és összesen 3 nadrágot váltogattam egész tinikoromban, és nem azért, mert nem volt több, hanem azért, mert azokat szerettem, és senki se nézett ki, mivel másról se szakadt le a farmer meg a póló.

15 évesen kaptam meg az első mobilomat, de csak azért, mert 60 km-re a lakóhelyemtől voltam kollégista, egyébként nem kaptam volna, de nem is hiányzott, ez az érdekes. Amikor megkaptam, nem is tudtam vele sokáig mit kezdeni, miután anyuékkal beszéltünk, többnyire kikapcsoltam, és úgy volt egész nap a fiókban.

Szintén 15 éves voltam, amikor az osztály legjobb 15 tanulója tanulhatott számítástechnikát, na ott láttam először számítógépet. Emlékszem, írogattuk a füzetünkbe, hogy bekapcsolás ez a gomb, kikapcsolás az a karakter (még le is rajzoltuk, hogy el ne felejtsük), a műveletekről már nem is beszélve, na és persze internet nem volt azokon a gépeken. Internetet jóval később a kollégiumban láttam, amikor napi fél órát engedélyeztek a jó tanulóknak, de többnyire ki sem töltöttem az időt, mert nem tudtam mit nézni rajta. Emlékszem, akkor indult a gyalogló chat, általában azt pötyörésztem.

A szex tabu volt, de nem is érdekelt senkit. A 15 éves kori táncvizsgámon rendesen zavarban voltam, amikor a táncpartnerem (szintén 15 éves srác) meg akarta fogni a kezem a tánchoz. Alig vártuk, hogy elmenjenek a fiúk és magunk legyünk (lányosztály voltunk).

Bravot mi is vettünk, délutánonként olvastuk a pihenőidőben, elkértük a kazettás magnót, ami 1 db/osztály járt nekünk, és körégyűltünk mindannyian, úgy hallgattuk. Egyik nap rádiót hallgattunk, másik nap kazettát, amit hol az egyikünk, hol a másikunk vitt be a kollégiumba otthonról. Időre vissza is vittük szépen, általában napi 1 órára kaptuk meg.

Nekem még volt sima kazettás walkmanem, rádió nélkül, azt be se vihettem a kollégiumba, nem engedték, mert nagy valami volt.

Rengeteget játszottunk az udvaron 18 éves korunkig, míg le nem érettségiztünk. Általában labdát kértünk, és voltak állandó játékaink. Képzeljetek el 25 kollégista lányt, amint az udvaron, estefelé, télen-nyáron kosarazik, kézizik, zsinórozik, tekézik, stb. Mindig találtunk ki valamit. Semmi pláza, semmi vásárlás. A városban járkálva is a játszótérre mentünk a fagyival, vagy egy padon ültünk. Cigi nem volt, senki sem cigizett, de eszébe se volt senkinek. Pia még úgy sem. A szalagavatónkon kóstoltunk először alkoholos italt.

Mindez nem volt olyan rég még, 2004-ben érettségiztünk, 6 évvel ezelőtt, viszont elnézve a tiniket úgy tűnik, mintha már borzasztó régen lett volna.

2010. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
36%

Basszus, pon ma néztem 2 fiút lánynak.

Meg az valóvilág bemutatójába a lányt fiúnak.XD

By Fanny

Pux

2010. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

én szoktam szénkózni 15évesen is szeritne télen annál jobb nincs mikor felborulsz a szánkóval a legjobb haveroddal

15/f

2010. aug. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!